Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4Switch
Okładka Wonder Boy: Asha in Monster World (PC)

Wonder Boy: Asha in Monster World

Remake platformówki akcji z elementami RPG pt. Monster World IV, opracowany przez studio Artdink. W Wonder Boy: Asha in Monster World wcielamy się w tytułową Ashę, która chcąc uwolnić uwięzione duchy, przemierza krainę i stawia czoła licznym niebezpieczeństwom.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | reedycje/remastery/remaki | 2.5D | side-scroll

Okładka Wonder Boy: Asha in Monster World (PC)

producent: ARTDINK

wydawca: ININ Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

22kwi2021za 8dni

PC PS4 Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wonder Boy: Asha in Monster World to kompleksowy remake wydanej w 1994 roku platformówki akcji z elementami RPG zatytułowanej Monster World IV. Produkcja została opracowana przez zespół Artdink, a czuwały nad nią osoby, które brały udział w powstawaniu pierwowzoru; mowa między innymi o Ryuichim Nishizawie, Shinichim Sakamoto, Makim Ozorze i Takanorim Kuriharze.

Fabuła

Główną bohaterką gry Wonder Boy: Asha in Monster World jest tytułowa dziewczyna imieniem Asha. Zadaniem protagonistki jest uwolnienie czterech duchów uwięzionych przez złe siły. Bohaterka nie jest przy tym sama, gdyż towarzyszy jej niebieski stworek zwany Pepelogoo, którego zdolności wielokrotnie przydają jej się podczas niebezpiecznej wyprawy.

Mechanika

W Wonder Boy: Asha in Monster World akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne barwne etapy, skaczemy po platformach i omijamy pułapki środowiskowe, a także walczymy z przeciwnikami przy pomocy miecza. Pepelogoo przydaje nam się przede wszystkim wówczas, gdy musimy dostać się do obszarów niedostępnych dla dziewczyny. Poza tym stworek potrafi latać, z czego Asha robi użytek, wykorzystując go niczym swego rodzaju poduszkę amortyzującą siłę upadku z dużej wysokości czy dodatkową platformę.

W miarę postępów stawiamy czoła coraz silniejszym adwersarzom, toteż musimy często wracać do miasteczka pełniącego rolę huba, gdzie możemy ulepszać wyposażenie protagonistki, kupując lepsze pancerze, tarcze i miecze. Odniesione rany możemy natomiast leczyć przy pomocy mikstur znajdowanych podczas eksploracji.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Wonder Boy: Asha in Monster World wyróżnia się za sprawą zupełnie nowej szaty audiowizualnej. Produkcja otrzymała trójwymiarową grafikę wykonaną w technice cel-shading; poza tym kwestie wypowiadane przez protagonistkę zostały udźwiękowione.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Wonder Boy: Asha in Monster World

Wymagania wiekowe Wonder Boy: Asha in Monster World

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
Switch