Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Joe & Mac: Caveman Ninja (1991) (PC)
OkładkaJoe & Mac: Caveman Ninja (1991) (PC)

Joe & Mac: Caveman Ninja (1991) PC

Życie jaskiniowca nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że współplemieńcy porozumiewają się za pomocą chrząknięć, wszędzie panoszą się dinozaury, to jeszcze byle głupek może celnym uderzeniem maczugi odbić Ci kobietę.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Joe & Mac: Caveman Ninja (1991) Premiera PC

23lipca1991

producent: New World Computing wydawca: Data East

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Joe & Mac: Caveman Ninja (1991)

Rayman 2: The Great Escape

Prehistorik

Prehistorik 2

Życie jaskiniowca nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że współplemieńcy porozumiewają się za pomocą chrząknięć, wszędzie panoszą się dinozaury, to jeszcze byle głupek może celnym uderzeniem maczugi odbić Ci kobietę. Pół biedy, jeśli w przypadku tego ostatniego, do rękoczynu dopuści się znany Ci jaskiniowiec. Ale co robić, gdy ciemną nocą do osady zapuści się horda zupełnie obcych Ci obdartusów, którzy przy świetle płomieni ogniska porywają wszystko, co ma dwie nogi, nawet największe poczwary? W takim wypadku najlepiej wyruszyć z odsieczą. Jeśli chcesz się przekonać jak wygląda zemsta jaskiniowców za pogwałcenie tradycyjnych kontaktów damsko-męskich, musisz sięgnąć po produkt firmy New World Computing o nazwie Joe & Mac: Caveman Ninja.

Głównymi bohaterami gry są dwaj jaskiniowcy o wyjątkowo swojsko brzmiących imionach: Joe i Mac. Wyposażeni w niezawodne toporki, wyruszają oni na pełną niebezpieczeństw wyprawę, w której krótka spódniczka z tygrysiego futra jest celem nadrzędnym a pałętające się w okolicy wojsko wroga musi paść u Twych stóp. Całość zrealizowana w formie klasycznej platformówki, nie pozwoli nudzić się żadnemu entuzjaście łamania joysticka.

Grać można zarówno samemu jak i w dwie osoby równocześnie. Rozgrywka polega na nieustannym chodzeniu w prawo i eksterminacji napotykanych przeciwników: innych jaskiniowców lub krwiożerczych bestii, zwanych dinozaurami. Od czasu do czasu strudzony toporek zastąpią inne, bardziej śmiercionośne bronie, które wydatnie zmniejszą liczebność szeregów wroga. Oprócz standardowych uderzeń, Joe i Mac mogą przygotować super cios (trwa to dłuższą chwilę), któremu nie będą w stanie oprzeć się nawet największe okazy prehistorycznej fauny. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście mnóstwo skakania, czyli rzecz, bez której klasyczna platformówka obejść się nie może.

Graficy New World Computing przygotowując port znanej z automatów gry, wywiązali się ze swojego zadania znakomicie. Joe & Mac: Caveman Ninja to produkcja ciesząca oczy dużą liczbą kolorów, świetną animacją i różnorodnością, zarówno w kwestii przeciwników jak i statycznych teł. Fani Prehistorika nie powinni być zawiedzieni: jest to jedna z najlepszych wersji platformówek o jaskiniowcach, jaka pojawiła się na początku lat dziewięćdziesiątych na PeCetach.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Joe & Mac: Caveman Ninja (1991): Odpowiednia dla każdego wieku.