Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Prehistorik 2 (PC)
OkładkaPrehistorik 2 (PC)

Prehistorik 2 PC

Prehistorik 2 to sequel znanej platformówki, w której po raz kolejny przyjdzie nam się wcielić w rolę jaskiniowca, żądnego krwi wałęsających się po okolicznym terytorium przeciwników.

Zręcznościowe

Prehistorik 2 Premiera PC

21marca1993

producent: Titus Interactive wydawca: Titus Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Prehistorik 2 to sequel znanej platformówki, w której po raz kolejny przyjdzie nam się wcielić w rolę jaskiniowca, żądnego krwi wałęsających się po okolicznym terytorium przeciwników. W porównaniu z pierwowzorem, całkowicie zrezygnowano z wątku zbierania pożywienia. Co prawda, nadal występuje ono dość obficie, ale jego magazynowanie nie jest konieczne do ukończenia danego etapu. Zniknął też zegar, odmierzający czas pozostały do końca gry. Możemy więc chodzić do woli, jak długo chcemy i gdzie tylko chcemy. Prehistorik 2 to gra zdecydowanie bardziej żywiołowa od poprzednika. Na ekranie dużo się dzieje, pojawia się więcej przeciwników, poza tym zawarto ogromną ilość pułapek w postaci spadających platform, co oczywiście znacząco komplikuje rozgrywkę. Pewnym mankamentem jest sterowanie, gdyż jaskiniowiec reaguje na wciskane klawisze z pewnym luzem, co może prowadzić do nie planowanych upadków w przepaść podczas wykonywania trudnych i wymagających dużej precyzji skoków.

Od strony audiowizualnej widoczna poprawa, grafika stała się jeszcze bardziej kolorowa i szczegółowa, sfera dźwiękowa również sprawia przyjemne wrażenie. Malkontenci przeklinający pierwszego Prehistorika za brak jakiejkolwiek opcji zapisywania stanu gry, mogą odetchnąć z ulgą. Podczas eksploracji obszernych poziomów pojawia się sygnalizacja świetlna, która pozwala rozpocząć grę od miejsca, w którym się znajduje, ponadto czasem natrafiamy na kody, których wpisanie na początku rozgrywki od razu przenosi na pożądany poziom. Do wyboru są dwa poziomy trudności, ale od razu można darować sobie Easy, gdyż korzystając z tej opcji nie da się wejść do zamku, a co za tym idzie ukończyć gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Prehistorik 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Prehistorik 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 2 MB RAM
  • VGA