Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Prehistorik (PC)
OkładkaPrehistorik (PC)

Prehistorik PC

Prehistorik to typowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę jaskiniowca, mającego za cel główny znalezienie jedzenia, niezbędnego do dalszej egzystencji prehistorycznej społeczności.

Zręcznościowe

Prehistorik Premiera PC

23maja1991

producent: Titus Interactive wydawca: Titus Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Prehistorik to typowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę jaskiniowca, mającego za cel główny znalezienie jedzenia, niezbędnego do dalszej egzystencji prehistorycznej społeczności.

Gra została podzielona na kilkanaście plansz. W górnej części ekranu znajduje się pasek, który pokazuje aktualną ilość zdobytego jedzenia. Żeby ukończyć dany etap, należy go zapełnić w całości, ale to nie jedyny problem, jaki napotka gracz podczas swojej wędrówki, trzeba również zmieścić się w ograniczonym czasie. Nasz bohater posiada trzy życia i pewną ilość energii, która ubywa po kontakcie z zamieszkującymi krainę stworami. Na szczęście jaskiniowiec nie jest do końca bezbronny i niejednokrotnie będzie musiał skorzystać z usług niezawodnej maczugi. Warto pamiętać, że ogłuszeni w ten sposób przeciwnicy również mogą zostać zaliczeni jako zdobyte pożywienie.

Prehistorik to gra bardzo trudna. Maczuga jest krótka i trzeba precyzyjnie uderzać przeciwników, bacząc żeby przypadkiem samemu nie zostać trafionym, ponadto nasz bohater nie może popisać się zbyt wysokim skokiem co utrudnia pokonywanie przeszkód terenowych, np. kolców, czy ognisk. Pożywienia jest sporo i na ogół udaje się zebrać żądaną jego ilość przed dotarciem do końca etapu, o ile będziesz odwiedzał okoliczne jaskinie. Pamiętaj tylko, że każde zboczenie z kursu może kosztować Cię utratę cennego czasu. Kolorowa grafika w niskiej rozdzielczości jest ładna i czytelna, nic dobrego nie można natomiast powiedzieć o efektach dźwiękowych, gdyż ich po prostu nie ma. Kolejnym mankamentem programu jest brak jakiegokolwiek scrollingu, a w grach platformowych rzecz to niewybaczalna. Wiele razy można spotkać się w sytuacjami, w których po opuszczeniu ekranu nagle pojawiamy się w nowym, przy okazji napataczając się na potwora, którego w żaden sposób nie można ominąć. Brak tu także jakiejkolwiek opcji nagrywania stanu gry, lub choćby kodów, które nie zmuszałyby gracza za każdym razem do wędrówki od samego początku.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Prehistorik: Odpowiednia dla każdego wieku.

Prehistorik Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 2 MB RAM
  • VGA