Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Iron Marines: Invasion (AND)
OkładkaIron Marines: Invasion (AND)

Iron Marines: Invasion

Druga część serii RTS-ów inspirowanych StarCraftem. W Iron Marines: Invasion przejmujemy kontrolę nad tytułowymi kosmicznymi żołnierzami i posyłamy ich do boju z hordami agresywnych kosmitów. Całość utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Strategiczne | science fiction | RTS | casual | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Iron Marines: Invasion Premiera

8wrz2022

AND iOS

Iron Marines: Invasion jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2017 roku cyklu RTS-ów inspirowanych kultowym StarCraftem. Tytuł został opracowany przez zespół Ironhide Game Studio – autorów pierwowzoru i twórców serii Kingdom Rush.

Fabuła

W Iron Marines: Invasion wcielamy się w dowódców tytułowych kosmicznych żołnierzy, którzy przemierzają galaktykę i atakują planety należące do agresywnych kosmitów oraz bronią swoich globów przed ich najazdami.

Mechanika

W Iron Marines: Invasion akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Podczas rozgrywki zdobywamy zasoby i rekrutujemy różnorodne jednostki, które następnie posyłamy do walki z hordami kosmitów. Produkcja oddaje pod nasze dowodzenie zarówno żołnierzy piechoty, jak i zaawansowane pojazdy oraz maszyny bojowe, na czele z mechami i wyrzutniami rakiet. Poza tym na pole bitwy wysyłamy bohaterów dysponujących unikalnymi zdolnościami; herosi potrafią zwiększać morale i siłę ognia całej naszej armii czy choćby wykrywać zbliżających się wrogów, nim sami zostaną przez nich zauważeni. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie trzeba wykazywać się zmysłem taktycznym, by wykorzystywać na swoją korzyść rzeźbę terenu czy słabe punkty nieprzyjaciół.

W grze znalazło się osiem specjalnych narzędzi mordu, w które możemy wyposażyć naszych podkomendnych. Ponadto na odblokowanie czekają ulepszenia zwiększające potencjał bojowy poszczególnych jednostek (jak drony obronne, rakiety z napalmem czy pociski rykoszetujące).

Tryby gry

Filarem gry Iron Marines: Invasion jest rozbudowana kampania fabularna, która rzuca nas w różne zakątki galaktyki. Poza tym na wykonanie czekają tu pojedyncze misje zwane operacjami specjalnymi, a dopełnieniem tego wszystkiego są codzienne wyzwania. Tytuł pozwala nam wybrać poziom trudności, dzięki czemu odnajdą się tu zarówno zaprawieni w bojach dowódcy, jak i nowi w temacie gracze. Wbudowana w grę encyklopedia zawiera natomiast rozmaite informacje na temat świata przedstawionego.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Iron Marines: Invasion utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce znanej z pierwszej części serii.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Iron Marines: Invasion: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS