Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Roguelike - Gry Strategiczne Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne o tematyce roguelike na platformę iOS.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

iOS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
roguelike
FTL: Faster Than Light
FTL: Faster Than Light

Strategiczne 3 kwietnia 2014

Strategia osadzona w realiach sci-fi opowiadająca o samotnym statku próbującym uciec przed olbrzymią wojenną armadą. Trasę przelotu planujemy w trybie turowym, a walki rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Ponadto musimy zarządzać załogą i ulepszać naszą jednostkę. Dodatkową atrakcją jest fakt, że przy każdym rozpoczęciu nowej gry świat generowany jest losowo.

Crying Suns
Crying Suns

Strategiczne 25 czerwca 2020

Crying Suns to połączenie wymagającego roguelite z walkami taktycznymi odbywającymi się w kosmosie. Wcielając się w dowódcę floty kosmicznej, musimy odnaleźć sposób na uratowanie ludzkości przed zagładą.

Reigns: Beyond
Reigns: Beyond

Strategiczne 6 listopada 2020

Piąta część serii nietypowych strategii, w których podejmujemy decyzje, przesuwając w lewo lub prawo wyświetlane na ekranie karty. W Reigns: Beyond stajemy na czele indierockowego zespołu muzycznego, którym zarządzamy w trakcie międzygalaktycznych wojaży.

Desktop Dungeons
Desktop Dungeons

Strategiczne 28 maja 2015

Desktop Dungeons to połączenie strategii ekonomicznej, gry logicznej oraz taktycznego cRPG-a w stylu „roguelike”. Akcja toczy się w realiach fantasy, a gracz wciela się w rolę władcy niewielkiego królestwa. Aby doprowadzić je do rozkwitu król musi wyprawiać herosów do losowo generowanych podziemi, gdzie czekają skarby, potwory i... śmierć. Tytuł wyprodukowany został przez studio QCF Design.

Reigns: Game of Thrones
Reigns: Game of Thrones

Strategiczne 18 października 2018

Czwarta produkcja spod szyldu Reigns, opracowana przez studio Nerial i firmę Devolver Digital, we współpracy z HBO. Reigns: Game of Thrones zabiera graczy do uniwersum serialu Gra o Tron. Mamy do dyspozycji takich bohaterów jak Jon Snow, Tyrion Lannister czy Daenerys Targaryen.

Reigns
Reigns

Strategiczne 11 sierpnia 2016

Przygotowana we współpracy studia Nerial z firmą Devolver Digital oryginalna produkcja niezależna, będąca połączeniem gry strategicznej oraz karcianki z elementami roguelike. Fabuła gry Reigns przenosi nas do mocno przerysowanej wizji średniowiecza, gdzie wcielamy się w rolę króla, a naszym zadaniem jest zarządzanie całym królestwem. Do obowiązków władcy należy m.in.

Crowntakers
Crowntakers

Strategiczne 31 marca 2015

Crowntakers to stworzona przez francuskie studio Bulwark gra łącząca elementy strategii turowej i erpega. Podczas zabawy gracze przenoszą się do fantastycznego świata, który po porwaniu króla pogrążył się w mroku i chaosie. Naszym zadaniem jest zebrać grupę odważnych najemników, pokonać stojących nam na drodze okrutnych nieprzyjaciół i w ostateczności uwolnić władcę z rąk złego księcia.

Space Grunts 2
Space Grunts 2

Strategiczne 3 grudnia 2019

Turowa gra typu roguelike będąca kontynuacją Space Grunts z 2016 roku. Space Grunts 2 porzuca elementy zręcznościowe, wykorzystując szereg rozwiązań kojarzonych z karciankami. Za jego opracowanie i wydanie odpowiadają autorzy pierwszej części, czyli niezależny zespół OrangePixel.

Hoplite
Hoplite

Strategiczne 20 grudnia 2013

Turowa gra strategiczna, w której wcielamy się w spartiatę przemierzającego podziemia w poszukiwaniu Złotego Runa. Podczas zabawy musimy wykazać się sprytem, gdyż za każdym razem kiedy się ruszamy, to samo robią przeciwnicy.

Hero Generations: ReGen
Hero Generations: ReGen

Strategiczne 18 sierpnia 2016

Turowa strategia 4X w realiach fantasy, wzbogacona elementami RPG oraz gry roguelike. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Hero Generations, a za oba tytuły odpowiada studio Heart Shaped Games. Akcja gry osadzona została w klasycznej krainie fantasy, a zadaniem gracza jest pokierowanie karierą bohatera o wielkich ambicjach, który pragnie zapisać się na stałe w historii świata.

Imbroglio
Imbroglio

Strategiczne 18 maja 2016

Mobilna gra logiczna łącząca cechy wielu gatunków: roguelike, RPG, a nawet planszówek i karcianek. Zabawa toczy się na dwuwymiarowej planszy, którą można opisać jako nieustannie zmieniający się labirynt. Rozgrywka w Imbroglio rozpoczyna się od wyboru jednego z ośmiu bohaterów, którego gracz poprowadzi do boju. Podczas zabawy korzysta on ze zróżnicowanego uzbrojenia, a także specjalnych umiejętności i run, służących do ulepszania broni.

Meteorfall: Journey
Meteorfall: Journey

Strategiczne 25 stycznia 2018

Meteorfall to przeznaczona dla platform mobilnych zabawna karcianka z elementami gier roguelike, inspirowana takimi tytułami jak Dream Quest czy Dominion. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji z tego gatunku, tytuł nie stawia na potyczki w trybie PvP, zamiast tego pozwalając graczom na poprowadzenie bohatera do starcia z niebezpiecznym Uberlichem.