Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Reigns: Beyond (iOS)
OkładkaReigns: Beyond (iOS)

Reigns: Beyond iOS

Piąta część serii nietypowych strategii, w których podejmujemy decyzje, przesuwając w lewo lub prawo wyświetlane na ekranie karty. W Reigns: Beyond stajemy na czele indierockowego zespołu muzycznego, którym zarządzamy w trakcie międzygalaktycznych wojaży.

Strategiczne | science fiction | roguelike | elementy logiczne | 2D | humorystyczne | muzyczne | elementy przygodowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reigns: Beyond Premiera iOS

6listopada2020

App Store

6listopada2020

producent: Nerial wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Reigns: Beyond to piąta część zapoczątkowanej w 2016 roku serii nietypowych strategii, wzbogaconych o elementy gier logicznych, przygodówek i roguelike'ów. Podobnie jak wcześniejsze produkcje spod tego szyldu, omawiany tytuł został opracowany przez niezależne studio Nerial.

Fabuła

W przeciwieństwie do poprzedniczek, Reigns: Beyond zabiera nas w podróż do uniwersum science fiction. Tym razem w trakcie rozgrywki nie zasiadamy na królewskim tronie, lecz wcielamy się w liderów indie rockowego zespołu muzycznego, marzących o międzygalaktycznej karierze. W tym celu kapela podróżuje od planety do planety, grając koncert za koncertem i rekrutując nowych członków grupy. My natomiast musimy podejmować decyzje, które przede wszystkim utrzymają przy życiu zarówno nas, jak i naszych kolegów oraz koleżanki, a dopiero w dalszej kolejności – zapewnią nam bogactwo i sławę.

Mechanika

Rozgrywka w Reigns: Beyond nie odbiega specjalnie od tego, do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze gry spod tego szyldu. Podczas zabawy zarządzamy zasobami naszego statku kosmicznego i jego załogą, bierzemy udział w starciach w przestrzeni międzygwiezdnej, odblokowujemy Galaktyczne gitary, zwiększające atrakcyjność naszej kapeli, a także prowadzimy rozmowy z ponad sześćdziesięcioma postaciami, wśród których znajdziemy zarówno potencjalnych nowych członków naszego zespołu, jak i inne persony, na czele z naszym menadżerem – Lordem Sharkiem – czy poborcami podatkowymi. Zgodnie z duchem serii wszystko to przedstawiono w formie ponad tysiąca czterystu kart, które przesuwamy w lewo lub prawo, dokonując wyborów w poszczególnych sprawach. Należy przy tym mieć się na baczności, gdyż nie sposób przewidzieć konsekwencji wszystkich naszych decyzji. Często bywają one tragiczne.

Kwestie techniczne

Reigns: Beyond nie odbiega od poprzednich odsłon cyklu również pod względem oprawy graficznej, którą ponownie utrzymano w charakterystycznej, dość minimalistycznej stylistyce. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku autorstwa Sama Webstera.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Reigns: Beyond: 12+