Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Meteorfall: Journey (AND)

Meteorfall: Journey

Meteorfall to przeznaczona dla platform mobilnych zabawna karcianka z elementami gier roguelike, inspirowana takimi tytułami jak Dream Quest czy Dominion.

Strategiczne | fantasy | roguelike | elementy RPG | karciane

Okładka Meteorfall: Journey (AND)

producent: Slothwerks

wydawca: Slothwerks

Strona oficjalna

data premiery gry:

25sty2018

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Meteorfall: Journey na platformę AND i iOS jest osadzoną w zabawnym, fantastycznym świecie grą karcianą z elementami gatunku roguelike, która pozwala nam poprowadzić wybranego bohatera do starcia ze straszliwym Uberlichem. Produkcja stawia na stopniowe zdobywanie kart, reprezentujących ekwipunek czy umiejętności – kompletna, rozbudowana talia nie jest potrzebna, by zacząć zabawę. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Slothwerks.

Fabuła

Gra Meteorfall: Journey w wersji na AND i iOS wrzuca gracza do świata fantasy, któremu zagraża złowrogi, nieumarły Uberlich – najbardziej epicki, finałowy boss w historii.

Mechanika

Meteorfall: Journey jest przede wszystkim grą karcianą. Produkcja pozwala nam wybrać bohatera należącego do jednej z kilku klas, a następnie toczyć starcia z różnego rodzaju potworami (w tym także rzadkimi bossami), z wykorzystaniem posiadanych kart ataków i przedmiotów. System walki jest dość prosty – losujemy kartę i musimy zdecydować, czy chcemy ją zagrać, czy też odrzucić i przeczekać turę, odzyskując tym samym nieco wytrzymałości potrzebnej do wykonywania manewrów. Po każdym starciu otrzymujemy szansę na zdobycie kolejnych, mocniejszych kart losowanych z puli liczącej kilkadziesiąt pozycji.

Produkcja studia Slothwerks urozmaica rozgrywkę o pewne elementy zaczerpnięte z gatunku roguelike. Chodzi tu przede wszystkim o fakt, że śmierć jest ostateczna – jeśli polegniemy, zabawę trzeba będzie zacząć od początku. Na pocieszenie otrzymujemy w takiej sytuacji jedynie trochę kryształów, które pozwolą nam wykupić mocniejsze karty do startowej talii. Warto też odnotować, że Meteorfall: Journey na AND i iOS zmienia się za każdym razem, gdy podchodzimy do niego na nowo – trafiamy na odmienne lokacje, przedmioty i przeciwników. Oczywiście powoduje to również, że nie jesteśmy w stanie wyuczyć się danego fragmentu na pamięć – kluczem jest elastyczność.

Tryby gry

Gra Meteorfall: Journey posiada tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w wydanym na AND i iOS Meteorfall: Journey jest oparta na dwuwymiarowych, ręcznie rysowanych planszach i kartach. Styl ich wykonania jest bardzo charakterystyczny i przywodzi na myśl sieciowe komiksy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Meteorfall: Journey

Wymagania wiekowe Meteorfall: Journey

12+

AND
iOS