Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Hunter's Arena: Legends (PC)

Hunter's Arena: Legends PC

Hunter's Arena: Legends jest widowiskową sieciową grą akcji w konwencji fantasy, która łączy elementy gatunków battle royale i MMORPG. Produkcja została opracowana i wydana przez studio Mantisco.

RPG | TPP | fantasy | PvP | MMORPG | multiplayer | MMO | RPG akcji | Battle Royale

PC Windows
Okładka Hunter's Arena: Legends (PC)

producent: Mantisco

wydawca: Mantisco

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15lipca2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Hunter's Arena: Legends to widowiskowa, sieciowa gra akcji w konwencji battle royale, w które znaleźć można także elementy gatunku MMORPG. Tytuł jest nastawiony na rozgrywkę w trybie wieloosobowym i pozwala toczyć starcia z udziałem przeróżnych, fantastycznych bohaterów. Za opracowanie oraz wydanie tej produkcji odpowiada studio Mantisco i jest to debiutancki projekt tego dewelopera.

Mechanika

Hunter's Arena: Legends to sieciowa gra akcji, w której świat gry obserwujemy zza pleców bohatera (tzw. kamera TPP). Głównym zadaniem gracza jest przetrwanie całej rozgrywki i pozostanie na mapie jako ostatnia żywa osoba. Warto przy tym odnotować, że – typowo dla gatunku battle royale – lokacja cały czas się pomniejsza (dostępne jest kilka różnych map). W rozgrywce może brać udział do sześćdziesięciu graczy równocześnie.

W przeciwieństwie do produkcji takich jak PUBG czy Fortnite, w Hunter's Arena: Legends zabawa polega jednak na czymś więcej niż tylko rywalizowaniu z innymi graczami. Możemy poruszać się po mapie, zabijać potwory i zdobywać skarby, a także łączyć się w drużyny, by radzić sobie z wyjątkowo trudnymi wrogami. Cały czas trzeba mieć jednak oczy z tyłu głowy, bo sojusznicy mogą zdradzić nas w mgnieniu oka.

System walki produkcji studia Mantisco został opracowany w myśl zasady „Easy to learn, hard to master”. Oznacza to, że jego podstawy są proste do opanowania, ale w miarę postępów w rozgrywce i zdobywania nowych umiejętności (nasza postać stopniowo się rozwija), otwierają się przed nami nowe możliwości i taktyki, a przewidywanie ruchów przeciwnika i stosowanie właściwej strategii staje się coraz ważniejsze.

Możemy grać różnymi postaciami – zarówno wojownikami skoncentrowanymi na walce w zwarciu, bohaterami radzącymi sobie lepiej na odległość, jak i takimi, którzy najlepiej nadają się do wspierania innych. W czasie walki możemy m.in. wykonywać finty poprzez anulowanie rozpoczętych ataków i wykorzystywać przewagę terenową.

Tryby gry

W Hunter's Arena: Legends możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Hunter's Arena: Legends posiada całkiem atrakcyjna, trójwymiarową oprawę graficzną, która powstała dzięki wykorzystaniu popularnego silnika Unreal Engine. Szczególnie dobre wrażenie robią modele postaci, które są szczegółowe i ładnie animowane (widowiskowe ataki przywodzą na myśl skojarzenia z Black Desert Online). Nieźle wypadają też pełne szczegółów i zróżnicowane lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 60  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 51,99 PLN

Gry podobne do Hunter's Arena: Legends

Wymagania wiekowe Hunter's Arena: Legends

16+

Wymagania sprzętowe Hunter's Arena: Legends

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / AMD Radeon R7 370 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit