Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Egress (PC)

Egress

Gra RPG oparta na rozgrywkach multiplayer spod znaku battle royale. W Egress trafiamy do posępnego miasteczka, w którym toczymy krwawe starcia na śmierć i życie, robiąc użytek z narzędzi mordu znalezionych po drodze.

RPG | TPP | fantasy | multiplayer | indie | kooperacja | RPG akcji | XIX wiek | Battle Royale | soulslike

Okładka Egress (PC)

producent: Fazan

wydawca: Fazan

Strona oficjalna

data premiery gry:

24paź2019

PC

2020

PS4 XONE

Egress jest multiplayerową grą RPG akcji stworzoną przez niezależny zespół Fazan. Produkcja trafiła na szereg platform, na których liście widnieje PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Akcja Egress toczy się w fantastycznym uniwersum zawierającym elementy z tak zwanej mitologii Cthulhu i zanurzonym w estetyce epoki wiktoriańskiej. Produkcja zabiera nas w podróż do posępnego miasta, w którym toczymy krwawe starcia na śmierć i życie.

Mechanika

Filarem rozgrywki w wydanym na platformie PC, PS4 i XONE Egress są walki oparte na zasadach battle royale. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jednego z kilku bohaterów zróżnicowanych pod kątem umiejętności bojowych – następnie trafiamy na rozległą mapę, wyposażeni jedynie w podstawowy ekwipunek. Z uwagi na fakt, że batalię wygrywa gracz (lub zespół), który jako ostatni utrzyma się przy życiu, sukces zapewnia tu przede wszystkim odnalezienie potężniejszych broni, przy pomocy których eliminujemy każdego, kto stanie nam na drodze. Pojedynki przypominają te z serii Souls, zatem nie strzelamy, lecz walczymy na krótkim dystansie – spotykając się twarzą w twarz z przeciwnikiem, musimy uważnie obserwować jego ruchy w poszukiwaniu luk w obronie, a także stosować błyskawiczne uniki.

Tryby gry

Egress pozwala wyłącznie na wieloosobową zabawę. Możemy stanąć do walki w wariancie drużynowym albo spróbować swoich sił samotnie.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika wydanego na platformie PC, PS4 i XONE Egress prezentuje przyzwoity poziom wykonania – oszczędne oświetlenie i ponura kolorystyka budują mroczną atmosferę. Zabawa toczy się przy akompaniamencie synthwave’owego soundtracku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Egress

Wymagania wiekowe Egress

18+

Wymagania sprzętowe Egress

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7400 3.0 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7950 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Zapowiedziano Egress – RPG w stylu Dark Souls z trybem battle royale
Zapowiedziano Egress – RPG w stylu Dark Souls z trybem battle royale

wiadomość8 lutego 2018

Egress zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Pracująca nad tą produkcją ekipa Fazan Games ma szansę wprowadzić powiew świeżości do gier spod znaku battle royale.

PC
PS4
XONE