Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Gauntlet Force: Rise of the Machines (XONE)
OkładkaGauntlet Force: Rise of the Machines (XONE)

Gauntlet Force: Rise of the Machines

H.E.L.M.E.T. Force: Rise of the Machines

Platformowa gra akcji, w której wcielamy się w majora B. Campbella, czyli ostatniego przedstawiciela tytułowej organizacji; jego zadaniem jest powstrzymanie Baronessy MadHead przed przejęciem kontroli nad światem.

Akcji | platformówki | 2D | beat 'em up | metroidvania | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gauntlet Force: Rise of the Machines Premiera

2022

PC XONE

Gry podobne do Gauntlet Force: Rise of the Machines

Die for Valhalla!

Wulverblade

Claws of Furry

H.E.L.M.E.T. Force: Rise of the Machines jest platformową grą akcji, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z brawlerów oraz produkcji typu metroidvania. Tytuł został opracowany przez niezależny zespół Forge Studios, który współtworzył między innymi takie projekty, jak Overwatch, League of Legends oraz Homefront: The Revolution.

Fabuła

Głównym bohaterem gry H.E.L.M.E.T. Force: Rise of the Machines jest major B. Campbell; po tym jak Baronessa MadHead zniszczyła siedzibę tytułowej organizacji, tylko on może powstrzymać ją przed przejęciem kontroli nad światem. By tego dokonać, heros musi zinfiltrować należącą do niej fortecę, uwolnić przetrzymywanych tam żołnierzy i pokonać swoją nemezis. Na szczęście Campbell może liczyć na pomoc Sztucznej Inteligencji Venus oraz… potężnych rękawic znanych jako Gauntlets 9000.

Mechanika

W H.E.L.M.E.T. Force: Rise of the Machines akcję obserwujemy z boku. Przemierzając kolejne poziomy (wśród nich pojawiają się podziemia, wieże, fabryki i laboratoria), skaczemy po platformach, omijamy niezliczone pułapki i stawiamy czoła tak szeregowym przeciwnikom, jak i potężnym bossom. W miarę postępów zdobywamy ulepszenia dla Campbella; dzięki nim możemy się dostać do miejsc niedostępnych w inny sposób.

Kwestie techniczne

Grafika H.E.L.M.E.T. Force: Rise of the Machines została utrzymana w lekkiej, kreskówkowej stylistyce; całość wzbogacają zaawansowane efekty wizualne pokroju dynamicznego oświetlenia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gauntlet Force: Rise of the Machines: 12+

PC
XONE