Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Hearthstone: Knights of the Frozen Throne (PC)

Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

Hearthstone: Knights of the Frozen Throne

Szóste duże rozszerzenie do darmowej gry karcianej Hearthstone studia Blizzard Entertainment. Tym razem trafiamy do lodowej krainy Northrend, rządzonej przez nieumarłego Króla Lisza, który zdołał przemienić legendarnych bohaterów Azeroth w posłusznych mu Rycerzy Śmierci.

To jest dodatek do gry Hearthstone.

Logiczne | fantasy | karciane | sieciowe | na 2 osoby

Okładka Hearthstone: Knights of the Frozen Throne (PC)

data premiery gry:

10sie2017

PC AND iOS

Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu to dziesiąte rozszerzenie do darmowej gry karcianej Hearthstone w wersji na platformę PC, iOS i AND. Za jego powstanie odpowiadają niezmiennie twórcy ze studia Blizzard Entertainment, a pakiety wchodzące w skład dodatku można nabyć w wewnętrznym sklepie produkcji za rzeczywistą bądź wirtualną walutę.

Fabuła

W opisywanym rozszerzeniu do Hearthstone ponownie trafiamy do fantastycznej krainy Azeroth, znanej ze strategicznej serii Warcraft oraz MMORPG World of Warcraft. Głównym motywem są wojska Króla Lisza oraz rządzona przez niego kraina Northrend. Raz jeszcze twórcy pokusili się o przedstawienie alternatywnej wersji znanych wydarzeń, tak jak miało to miejsce w Przedwiecznych Bogach. Tym razem zdecydowali się sprawdzić, co by było, gdyby najwięksi bohaterowie Azeroth (Jaina Proudmoore, Rexxar i inni) stali się Rycerzami Śmierci – nieumarłymi sługami Króla Lisza.

Mechanika

Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu w wersji na platformę PC, iOS i AND kontynuuje nową politykę wydawniczą twórców, którzy zdecydowali się na rezygnację z pomniejszych dodatków, zwanych Przygodami. Tak więc po wcześniejszej Podróży do Un’Goro ponownie otrzymujemy zestaw 135 kart, w większości inspirowanych tematyką śmierci oraz armią Króla Lisza. Wśród nich znalazło się dziewięć kart zupełnie nowego rodzaju – bohaterskiego. Po ich zagraniu nasza postać zmienia się w Rycerza Śmierci, zyskując nowy portret, okrzyk bojowy i umiejętność oraz pewną liczbę punktów pancerza, co pozwala na zmianę stylu gry. Prócz tego dodatek wprowadza licznych stronników ze zdolnością Agonii, aktywującą się po ich zniszczeniu.

Dziesiąte rozszerzenie to także kolejna zdolność stronników w postaci Kradzieży życia. Posiadające ją karty mogą uleczyć bohatera poprzez atakowanie wrogów, przy czym liczba przywróconych punktów zdrowia jest równa obrażeniom zadanym przez stronnika. Również nowe pole do gry podąża za motywem dodatku, przedstawiając cytadelę Lodowej Korony – siedzibę Króla Lisza. Z nieumarłym władcą możemy się zmierzyć w ramach misji, będących kolejną nowinką wprowadzoną w Rycerzach Mroźnego Tronu. W przeciwieństwie do wcześniejszych rozdziałów Przygód oraz wyzwań klasowych, misje dostępne są całkowicie za darmo i mają wyłącznie jeden poziom trudności, nieco wyższy niż normalny. Osiem misji dostępnych w dodatku pozwala na zmierzenie się z wojskami Plagi, w tym z Sindragosą, Lordem Marrowgarem, a wreszcie z samym Królem Liszem. Co istotne, ostatnia walka różni się w zależności od wybranej przez nas klasy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

Klasyfikacja PEGI Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 6800/Radeon X1600 Pro lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4950 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8
Android

Android

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem.
Premiera dodatku Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu
Premiera dodatku Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

wiadomość11 sierpnia 2017

Rozszerzenie Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu trafiło na europejskie serwery gry Hearthstone. Wraz z dodatkiem gracze otrzymują dostęp do 135 kart, nowego słowa kluczowego oraz pierwszej darmowej przygody, pozwalającej na zmierzenie się ze sługami Króla Lisza.

Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu - dodatek zadebiutuje 11 sierpnia
Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu - dodatek zadebiutuje 11 sierpnia

wiadomość5 sierpnia 2017

Firma Blizzard za pośrednictwem Twittera zapowiedziała, że najnowszy dodatek do gry Hearthstone, zatytułowany Rycerze Mroźnego Tronu, trafi na PC oraz urządzenia mobilne w najbliższy piątek.

Zapowiedziano dodatek Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu
Zapowiedziano dodatek Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

wiadomość7 lipca 2017

Firma Blizzard zapowiedziała Hearthstone: Rycerzy Mroźnego Tronu - nowe rozszerzenie do popularnej karcianki Hearthstone. Kolejny duży dodatek wprowadzi m.in. 135 nowych kart, możliwość zmiany bohaterów w Rycerzy Śmierci oraz osiem darmowych misji dla jednego gracza.

PC
AND
iOS