Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hanse: The Hanseatic League (PC)

Hanse: The Hanseatic League PC

Strategia ekonomiczna z elementami symulacji, w której pracując dla tytułowej Hanzy w XV wieku, handlujemy z ponad trzydziestoma miastami na terenie Europy i Ameryki.

Strategiczne | ekonomiczne | renesans | historyczne | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Hanse: The Hanseatic League (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2018

30kwietnia2018

Steam

Hanse: The Hanseatic League jest strategią ekonomiczną z elementami symulacji, opracowaną przez niemieckie studio Linked Dimensions. Na platformę PC produkcja trafiła nakładem firmy Assemble Entertainment, w której portfolio można znaleźć między innymi takie serie, jak Pizza Connection.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, Hanse: The Hanseatic League zabiera nas do Europy z przełomu średniowiecza i epoki nowożytnej. Wówczas na Starym Kontynencie istniała tak zwana Liga Hanzeatycka, czyli związek miast handlowych, których działania były skoncentrowane na wzajemnej współpracy zarówno ekonomicznej, jak i politycznej czy nawet wojskowej. W trakcie rozgrywki wcielamy się w przemytnika, którego nielegalny interes został zamknięty. Protagonista otrzymał propozycję nie do odrzucenia – jeśli bowiem nie zdecydowałby się na pracę dla Hanzy w charakterze kupca, resztę życia musiałby spędzić w więzieniu.

Mechanika

W toku przygody w Hanse: The Hanseatic League odwiedzamy ponad trzydzieści miast mieszczących się tak na terenie Europy, jak i na wciąż pełnym tajemnic kontynencie amerykańskim. Nadrzędnym elementem rozgrywki jest handel ponad setką dóbr – w ten sposób nie tylko dbamy o własny interes, lecz również umacniamy światową pozycję Hanzy. Autorzy oddają do naszej dyspozycji historyczne okręty, które możemy samodzielnie posyłać na kolejne wyprawy lub całkowicie zautomatyzować proces handlu z poszczególnymi miastami; oczywiście nie od razu dysponujemy olbrzymią flotą, aczkolwiek z czasem zdobywamy środki niezbędne do jej rozbudowy. Zabawę urozmaicają toczone w trybie turowym bitwy morskie z wrogimi konwojami i grasującymi na morzach piratami, a także konieczność stawiania czoła skutkom specjalnych wydarzeń pokroju katastrof naturalnych, epidemii oraz pożarów. Kiedy natomiast uda nam się zabezpieczyć swoją przyszłość, możemy zawrzeć małżeństwo, by dać początek kupieckiej dynastii, której nazwisko będzie sławne w całej Hanzie.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Hanse: The Hanseatic League oferuje stosunkowo prostą, aczkolwiek przejrzystą i wpadającą w oko grafikę. To samo tyczy się rozbudowanego, choć intuicyjnego interfejsu użytkownika, stylizowanego na karty książek z epoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Hanse: The Hanseatic League

Wymagania wiekowe Hanse: The Hanseatic League

12+

Wymagania sprzętowe Hanse: The Hanseatic League

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4370 3.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit