Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS5XSXPC
Okładka GTRevival (PS5)
OkładkaGTRevival (PS5)

GTRevival

GTR Revival

GTR Revival to symulator wyścigów samochodowych, za którym stoi Ian Bell – współtwórca kultowego GTR i ojciec serii Project CARS. Opracował ten tytuł po odejściu ze Slightly Mad Studios i założeniu nowego zespołu Straight4.

Wyścigi | samochodowe | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GTRevival Premiera

2025

PC PS5 XSX

GTR Revival to symulator samochodowy, który stanowi duchową kontynuację dwóch znanych wyścigowych serii reprezentujących ten podgatunek: GTR oraz Project CARS. Opracował go zespół Straight4 Studios. Na jego czele stoi Ian Bell, który walnie przyczynił się do powstania obu wymienionych wyżej marek. Pracę nad GTR Revival rozpoczął po odejściu ze Slightly Mad Studios w 2021 roku, co nastąpiło krótko po przejęciu tego studia przez Electronic Arts.

Gameplay

GTR Revival kładzie nacisk na realizm, idąc w tym aspekcie dalej niż Project CARS. Twórcy chcieli zapewnić graczom możliwie autentyczne doświadczenie ścigania się różnorodnymi samochodami na słynnych torach z całego świata. W parku maszyn dostępnych w grze występują nie tylko wyczynowe pojazdy klasy GT (na co wskazuje tytuł), ale także różne inne auta uczestniczące w rywalizacji w sporcie motorowym.

Tryby gry

GTR Revival oferuje zarówno rozgrywkę dla jednego gracza, jak i sieciowy tryb multiplayer.

Technologia

GTR Revival powstało w oparciu o Unreal Engine 5. Dzięki temu gra oferuje wysoki poziom szczegółowości grafiki i wsparcie dla najnowszych technologii, a podczas jazdy można cieszyć się zmiennymi warunkami pogodowymi i pełnym cyklem dobowym.

Twórcy zapewnili też pełne, szeroko zakrojone wsparcie dla modów. Ponadto zrobili użytek z chatbota opartego na sztucznej inteligencji, by generować w locie brzmiący autentycznie komentarz sportowy w trakcie wyścigów.

Ostatnia modyfikacja 2 kwietnia 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe GTRevival: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS5
XSX