Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Genital Jousting (PC)

Genital Jousting PC

Niecodzienna towarzyska gra zręcznościowa, powstała we współpracy studia Free Lives z firmą Devolver Digital. W Genital Jousting bierzemy udział w rozmaitych minigierkach, bawiąc się w grupie max. 8 graczy w ramach sieciowego trybu multiplayer.

Zręcznościowe | 2D | humorystyczne | multiplayer | indie | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Genital Jousting (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2016

wczesny dostęp

18stycznia2018

18stycznia2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Genital Jousting na PC to niecodzienna gra zręcznościowa stworzona przez studio Free Lives, znane z ciepło przyjętej strzelanki 2D Broforce. Stroną wydawniczą projektu zajęła się firma Devolver Digital, mająca w swoim katalogu szereg niezależnych hitów, w tym The Talos Principle, Mother Russia Bleeds, Hotline Miami czy też Gods Will Be Watching.

Fabuła

Twórcy gry przygotowali zabawną kampanię fabularną opowiadającą o przygodach penisa o imieniu John. W młodości uchodził on za szkolnego frajera, któremu dokuczali bardziej wyluzowani rówieśnicy. Po latach John dostaje zaproszenie na zjazd absolwentów. Niestety nasz podopieczny ma jeden problem. By nie wyjść na życiowego nieudacznika, musi znaleźć sobie odpowiednią towarzyszkę, która zechce uczestniczyć z nim w spotkaniu.

Mechanika

W ogólnych założeniach produkcja studia Free Lives nie jest niczym wyjątkowym, gdyż jest to zwykła party-game, w której bierzemy udział w rozmaitych minigierkach, bawiąc się z innymi graczami (maksymalnie osiem osób) w ramach lokalnego albo sieciowego multiplayera lub w single playerze. Zaskakujące są jednak „postacie” występujące w Genital Jousting na PC. Podczas rozgrywki przejmujemy bowiem kontrolę nad penisem, wyposażonym w jądra oraz odbyt. Naszych podopiecznych możemy ubierać w rozmaite wdzianka, dzięki czemu stają się oni wyjątkowi i wyróżniają się podczas walki z innymi graczami.

Same starcia mają dość nietypowy przebieg, gdyż genitalia „atakują” się nawzajem, wchodząc jedno w drugie. Nie zawsze jest to jednak główny cel rozgrywki, gdyż w przygotowanych przez deweloperów trybach gry zadania bywają zupełnie inne. W jednym przypadku bierzemy np. udział w wyścigach, w drugim zaganiamy jamniki do zagrody, a innym razem gramy w piłkę nożną.

Kwestie techniczne

Genital Jousting na PC oferuje kolorową, pastelową oprawę graficzną. W produkcji brakuje jakichkolwiek zaawansowanych efektów, a największą uwagę deweloperzy przywiązali do animacji ruchu penisów, które wiją się na niewielkiej planszy niczym węże.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Genital Jousting

18+

Wymagania sprzętowe Genital Jousting

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7
Genital Jousting, czyli krótko o fenomenie gry o penisach
Genital Jousting, czyli krótko o fenomenie gry o penisach

wiadomość24 lipca 2018

Genital Jousting od studia Free Lives rozeszło się w przeszło 354 tysiącach egzemplarzy, co autorzy uznali za sukces. Nie ma się im co dziwić. Jest to bowiem całkiem niezły wynik jak na grę, w której głównymi bohaterami są... penisy.