Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gardens Inc. 4: Blooming Stars (PC)
OkładkaGardens Inc. 4: Blooming Stars (PC)

Gardens Inc. 4: Blooming Stars PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier z gatunku time management (zarządzania czasem). Głównymi bohaterami Gardens Inc. 4: Blooming Stars ponownie zostają Jill i Mike, którzy, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują zastrzyku gotówki.

Strategiczne | casual | time management | polskie | ogrodnictwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gardens Inc. 4: Blooming Stars Premiera PC

30stycznia2016

producent: Nitreal Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gardens Inc. 4: Blooming Stars

Lucky Luke: Transcontinental Railroad

Hero of the Kingdom II

Kingdom Tales

Gardens Inc. 4: Blooming Stars jest czwartą odsłoną rodzimego, casualowego cyklu gier z gatunku zarządzania czasem (ang. time management). Wydana na platformie PC produkcja jest efektem współpracy twórców serii, studia Nitreal Games, z ekipą The House of Fables, znaną m. in. z osadzonej w słowiańskich klimatach gry HOPA Eventide: Slavic Fable.

Fabuła

W grze Gardens Inc. 4 śledzimy dalsze losy znanych z poprzednich części cyklu bohaterów: Jill i Mike’a, będących specjalistami w dziedzinie projektowania ogrodów. Po wspaniałym ślubie, para właśnie spodziewa się dziecka, co, jak wiadomo, wiąże się z pewnymi zmianami w ich życiu, a także koniecznością poniesienia sporych nakładów finansowych. W samą porę pojawia się jednak intratna propozycja złożona przez stację telewizyjną, planującą ogrodniczy reality show z naszymi bohaterami w rolach głównych. Szybko jednak okazuje się, że kariera gwiazdy telewizyjnej nie jest tak przyjemna, jak mogłoby się wydawać i wiąże się ze żmudną pracą, częstymi podróżami, a nawet niebezpieczeństwami.

Mechanika

Pod względem mechaniki, czwarta odsłona serii Gardens Inc. w zasadzie w niczym nie odbiega od rozwiązań znanych z poprzednich części cyklu. Mamy więc do czynienia z typową produkcją z gatunku zarządzania czasem, w której na każdym etapie rozgrywki musimy zrealizować szereg ściśle wyznaczonych zadań, a do tego uczynić to w możliwie jak najkrótszym czasie. Podczas odwiedzania kolejnych ogrodów, naszym pierwszym zadaniem jest zwykle wyczyszczenie ich z zalegających w różnych miejscach stert drewna i kamieni. W ten sposób zdobywamy pierwsze surowce, niezbędne do wykonania kolejnych zadań, takich jak posadzenie kwiatów czy wyremontowanie ogrodowych budowli, zapewniających dostęp do kolejnych elementów, takich jak narzędzia czy nawóz. Kluczem do sukcesu w grze jest, tradycyjnie, umiejętność takiego zaplanowania poszczególnych czynności, aby wykonane zostały one możliwie jak najszybciej i najefektywniej. Nasze trudy nagradzane są medalami i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wielokrotnie powtarzać wybrane etapy celem poprawy uzyskanego wyniku. Warto to robić, gdyż uzyskane w ten sposób bonusy pozwalają nam na umeblowanie i udekorowanie pokoju dla oczekiwanego dziecka w specjalnej, przerywnikowej minigrze.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Gardens Inc. 4: Blooming Stars odznacza się barwną i miłą dla oka, kreskówkową oprawą graficzną, nie odbiegającą w wyraźny sposób od standardów serii oraz całego gatunku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gardens Inc. 4: Blooming Stars: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gardens Inc. 4: Blooming Stars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10