Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hero of the Kingdom II (PC)

Hero of the Kingdom II PC

Kontynuacja gry Hero of the Kingdom, za której opracowaniem stoi słowackie studio Lonely Troops, odpowiedzialne również za stworzenie pierwszej części serii.

Przygodowe | casual | elementy RPG | time management | indie

PC Windows
Okładka Hero of the Kingdom II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20lutego2015

20lutego2015

Steam

Kontynuacja gry Hero of the Kingdom z 2012 roku, łączącej cechy prostej przygodówki z elementami RPG oraz casualowych gier z gatunku zarządzania zasobami. Tytuł został stworzony przez to samo słowackie studio, Lonely Troops, które odpowiadało za część pierwszą serii.

Gra opowiada historię młodego rodzeństwa, które podróżując przez tytułowe królestwo, znalazło schronienie w niewielkiej rybackiej wiosce. Wkrótce jednak osada pada ofiarą napaści piratów, a siostra głównego bohatera zostaje porwana i wywieziona w odległe miejsce. Nie mając wyboru, nasz protagonista musi ruszyć w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć schronienie piratów i uratować porwaną siostrę.

Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych lokacji królestwa i wykonywaniu zadań fabularnych, zlecanych przez napotkane postaci niezależne. Niektóre z nich to handlarze lub rzemieślnicy, specjalizujący się w obrocie lub wytwarzaniu określonych towarów. Część z nich to zaś zwykli ludzie, którzy w zamian za udzieloną pomoc obdarują nas cennymi lub przydatnymi przedmiotami. Poszczególne misje sprowadzają się zaś z reguły do odnalezienia jakiegoś przedmiotu lub skompletowania określonej ilości surowców. Nie zabraknie jednak również walki z dzikimi zwierzętami, ogromnymi pająkami, a nawet zombie.

Podczas zabawy musimy nieustannie dbać o poziom energii oraz pożywienie. Tą pierwszą uzupełniamy, odpoczywając w karczmach lub pod gołym niebem. Jedzenie możemy kupić lub uzyskać samodzielnie, dzięki umiejętności łowienia ryb czy polowania.

Twórcy Hero of the Kingdom II skupili się na przygotowaniu nowej historii i towarzyszących jej zadań fabularnych, nie ingerując niemal zupełnie w mechanikę oraz oprawę gry. Grafika jest estetyczna i może się podobać, jednak technicznie stoi na dość przeciętnym poziomie, porównywalnym z typowymi grami przeglądarkowymi. Jednak dzięki tmeu gra pracuje płynnie nawet na słabszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hero of the Kingdom II

Wymagania wiekowe Hero of the Kingdom II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hero of the Kingdom II

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium III 1.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 280 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8