Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Flynn: Son of Crimson (PC)
OkładkaFlynn: Son of Crimson (PC)

Flynn: Son of Crimson PC

Platformowa gra akcji z elementami metroidvanii. Głównym bohaterem Flynn: Son of Crimson jest tytułowy chłopiec, który ma za zadanie powstrzymać ekspansję ze strony piekielnego wymiaru The Scourge, pochłaniającego coraz większe obszary kontynentu.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | metroidvania | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flynn: Son of Crimson Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Thunderhorse wydawca: Humble Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Flynn: Son of Crimson jest platformową grą akcji wzbogaconą o elementy metroidvanii, opracowaną przez niezależne studio Thunderhorse. Produkcja pojawiła się na platformie PC, a jej powstanie było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Flynn: Son of Crimson przenosi nas do fantastycznej krainy Rosantica. Jej mieszkańcy cieszyli się spokojnym życiem, dopóki istniała bariera oddzielająca ją od mrocznego wymiaru zwanego The Scourge. Obecnie zapora pęka, a Rosantica stopniowo ulega piekielnym siłom, którymi rządzi złowrogi Lord Zealock. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułowego bohatera, Flynna, sierotę obdarzonego magicznymi zdolnościami. Na barkach protagonisty spoczywa trudne zadanie powstrzymania ekspansji ze strony The Scourge, nim będzie za późno.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Flynn: Son of Crimson akcję obserwujemy z boku. Nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja. W trakcie zmagań odwiedzamy pięć zróżnicowanych stref krainy Rosantica; mowa o przysypanym białym puchem szczycie Mistral Peak, bagiennych wysepkach The Hollow i lasach Rustwood, przepełnionej magią Shivering Spire oraz twierdzy Sanctia, będącej bazą wypadową Flynna. Oprócz tego protagonista może otwierać portale prowadzące do The Scourge, gdzie nie tylko stawia czoła czyhającym na niego niebezpieczeństwom, lecz także niesie pomoc porwanym mieszkańcom krainy Rosantica. Warto odnotować, że heros nie jest skazany na samotną przeprawę – w razie potrzeby może przyzwać do siebie Dexa, czyli lojalną wobec niego, mityczną bestię. Poza tym nie od razu cały świat stoi przed nami otworem, gdyż otrzymanie dostępu do wybranych lokacji często wymaga wykorzystania określonej umiejętności lub wejścia w posiadanie konkretnego przedmiotu.

Drugim ważnym elementem zabawy są dynamiczne starcia z przeciwnikami, wśród których prym wiodą mocarni bossowie. Na potrzeby gry autorzy przygotowali rozbudowany system walki – pojedynki toczymy w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie korzystamy z broni białej (miecza Crimson Blade, topora Crimson Axe oraz rękawic Crimson Claws) i dystansowej (łuku Super Awesome Crimson Bow), pomiędzy którymi możemy swobodnie się przełączać. W miarę postępów w przygodzie bohater rozwija swoje zdolności bojowe, za naukę nowych technik płacąc kosztownościami znalezionymi po drodze.

Tryby gry

Dopełnieniem trybu fabularnego jest specjalny moduł, w którym trafiamy na arenę i stawiamy czoła przygotowanym przez twórców wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę wydanej na platformie PC gry Flynn: Son of Crimson wykonano w technice pixel art.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Flynn: Son of Crimson: 12+

Flynn: Son of Crimson Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9600 GT / Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7