Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Axiom Verge 2 (Switch)

Axiom Verge 2 Switch

Axiom Verge 2 to druga odsłona cyklu gier platformowych typu metroidvania zapoczątkowanego w 2015 roku. Produkcja stanowi niezależną całość i została skonstruowana w taki sposób, by znajomość poprzedniej części nie była wymagana. Za jej opracowanie ponownie odpowiada Tom Happ.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | metroidvania | indie | side-scroll

Nintendo Switch
Okładka Axiom Verge 2 (Switch)

producent: Tom Happ

wydawca: Tom Happ

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

2021

Axiom Verge 2 jest kontynuacją wydanej w 2015 r. niezależnej gry typu metroidvania. Za produkcję tytułu odpowiada Thomas Happ.

Fabuła

Fabuła przedstawiona w Axiom Verge 2 został skonstruowana w taki sposób, by znajomość poprzedniej części nie była wymagana. Tym razem kierujemy miliarderką o imieniu Indra, która, korzystając z windy umieszczonej na Antarktydzie, przenosi się do świata przypominającego alternatywną wersję Ziemi, gdzie znajdują się ruiny upadłej cywilizacji. Ten świat skrywa jednak w sobie coś, co jest gotowe porwać protagonistkę.

Mechanika

Rozgrywka w Axiom Verge 2 bazuje na tych samych mechanikach co poprzednia odsłona cyklu. Gracz przemierza więc kolejne lokacje, pokonując przeciwników i omijając rozstawione pułapki. Do dyspozycji graczy oddano szeroki arsenał broni, a także możliwość hakowania niektórych części mechanicznych oponentów. Dodatkowo wraz z postępem zabawy natrafić można na urny, których rozbicie umożliwia pozyskanie nowych umiejętności. Możemy też skorzystać z nowych gadżetów, jak kompas ułatwiający wykrycie urn czy zdalnie sterowany dron.

Kwestie techniczne

Axiom Verge 2 posiada dwuwymiarową oprawę graficzną inspirowaną klasycznymi produkcjami z konsoli NES, jak np. Castlevania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.9 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Axiom Verge 2

12+