Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Fieldrunners Attack (iOS)
OkładkaFieldrunners Attack (iOS)

Fieldrunners Attack

Opracowana przez ekipę studia Flaregames prosta strategia czasu rzeczywistego, stanowiąca poboczną, mobilną odsłonę cyklu gier tower defense autorstwa Subatomic Studios.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fieldrunners Attack Premiera

13gru2016

AND

15gru2016

iOS

producent: Flaregames wydawca: Flaregames

Gry podobne do Fieldrunners Attack

Clash of Clans

Boom Beach

Battleplans

Fieldrunners: Hardhat Heroes to wydana na mobilny system AND i iOS strategia czasu rzeczywistego. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Opracowało ją studio Flaregames, czyli autorzy serii Royal Revolt.

Fabuła

Akcja toczy się w znanym z poprzednich odsłon uniwersum i w przeciwieństwie do większości produkcji w tym stylu, Fieldrunners: Hardhat Heroes oferuje obszerną kampanię fabularną. Podzieloną ją na sześćdziesiąt misji, w których walczymy ze sługusami szalonego naukowca znanego jako Doktor Katastrofa.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka, wydane na platformę AND i iOS Fieldrunners: Hardhat Heroes pozostaje wierne podstawowym zasadom rządzącym tym gatunkiem. Rozgrywka podzielona jest więc na dwie sfery. Pierwszą jest moduł strategiczny, w ramach którego możemy zarządzać bazą. Musimy gromadzić surowce, konstruować budynki, prowadzić badania nad nowymi technologiami oraz budować automatyczne systemy obronne, zdolne odeprzeć ataki nieprzyjaciół na nasze centrum dowodzenia. Jednocześnie szkolimy także armię i służy nam ona do zabawy w sferze taktycznej, gdzie za pomocą wojska przeprowadzamy ataki na bazy sztucznej inteligencji lub innych graczy.

Autorzy nie zadowolili się jednak odtworzeniem standardów gatunku i zamiast tego dodali sporo elementów z klasycznych RTS-ów. Przede wszystkim mamy pełną kontrolę nad jednostkami w trakcie potyczek i możemy im swobodnie wydawać rozkazy ataku lub ruchu, a nie jedynie biernie patrzeć jak samodzielnie prowadzą walkę. Do naszej dyspozycji oddano pokaźny zestaw różnorodnych żołnierzy i każdy z nich posiada inną specjalizację. Ponadto przeciwnik nie jest pasywny w trakcie starć i spawnuje własne jednostki oraz konstruuje nowe budynki, utrudniając nam odniesienie zwycięstwa.

Również zarządzanie bazą jest bardziej rozbudowane. Mamy więcej budynków do wyboru, a gromadzenie surowców wymaga wyszkolenia specjalnych jednostek i tym samym gra wymusza decydowanie o tym, jakie surowce są dla nas priorytetami w danym momencie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fieldrunners Attack: 12+

Fieldrunners Attack Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND