Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fairy Tale: About Father Frost, Ivan and Nastya (PC)

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce PC

Fairy Tale: About Father Frost, Ivan and Nastya

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce to stworzona głównie z myślą o młodszych odbiorcach gra przygodowa z elementami edukacyjnymi, bazująca na motywach ludowych podań i legend. Pomagając tytułowej Nastce gracze mają za zadanie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia bajki.

Przygodowe | point-and-click | 2D | dla dzieci | baśń

PC Windows
Okładka Fairy Tale: About Father Frost, Ivan and Nastya (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada2000

13listopada2001

pudełko PL

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami żył sobie staruszek. Jego pierwsza żona zmarła, a obawiając się o los swojej córki postanowił ożenić się powtórnie. Z pierwszego małżeństwa miał bardzo grzeczną i uczynną córeczkę o imieniu Nastka. Jego druga żona okazała się złą kobietą, a jej córka Marfusa była leniwa i nieuprzejma. Macocha dbała tylko o swoją córkę, podczas gdy Nastkę traktowała jak służbę, goniąc ją do wszelkiej pracy. Pomagając Nastce w rozwiązywaniu licznych zagadek, możemy doprowadzić do szczęśliwego zakończenia bajki, w której dobrzy zostaną nagrodzeni, a źli ukarani.

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce to bardzo miła i przyjemna gra dla całej rodziny, która opowiada o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu prawdy. Cała opowieść podzielona jest na cztery części, rozdzielone porami roku. Mamy okazję podziwiać te same miejsca słonecznym latem, złotą jesienią, mroźną zimą i tętniącą życiem wiosną. Twórcy gry przestudiowali ponad tysiąc baśni rosyjskich i słowackich, by jak najwierniej oddać tajemniczy, mistyczny klimat opowieści. Podczas licznych przygód można spodziewać się spotkań z dziwacznymi stworami, magicznymi przedmiotami, leśnymi zwierzętami, bandytami, złą Babą Jagą i Dziadkiem Mrozem.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 112 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Fairy Tale: About Father Frost, Ivan and Nastya

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM

Cenega Publishing zamierza opublikować w kwietniu nową serię gier budżetowych

wiadomość15 lutego 2004

Firma Cenega Publishing podała do wiadomości, że 23 kwietnia ruszy sprzedaż nowej serii gier, w której znajdą się znane już dobrze tytuły, jak i jeden premierowy. Programy będą sprzedawane w budżetowej cenie, która oscylować będzie w granicach 15 Euro na terenie Starego Kontynentu.

Nowości z IM Group...

wiadomość15 listopada 2001

W dniu dzisiejszym firma IM Group do sprzedaży wprowadziła kolejną grę ze „stajni” Eidos. Tym razem jest to Project Eden. Warto przypomnieć, że jest ona kolejnym projektem twórców serii Tomb Raider. Jej cena została ustalona na poziomie 129 zł. Dodajmy również, że w tym tygodniu do sprzedaży trafiła również inna gra, z planu wydawniczego IM Group, oparta na rosyjskich legendach gra przygodowa Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce.

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce - Demo

wiadomość31 sierpnia 2001

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami... Tak rozpoczyna się większość bajek dla dzieci, tak również mogłaby rozpoczynać się gra której grywalne demo (niestety na razie w angielskiej wersji językowej) znajdziecie w naszym dziale Pliki.