Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria (PC)

Gilbert Goodmate fangoryjskie dziwy PC

Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria

Przepięknie zrealizowana kreskówkowa gra przygodowa, oferujące wciągającą historię pełną wysokiej próby humoru. Rozgrywka polega głównie na prowadzeniu rozmów z postaciami niezależnymi, eksplorowaniu lokacji i poszukiwaniu przedmiotów niezbędnych do rozwikłania zagadek.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria (PC)

producent: Prelusion

wydawca: FastTrak

wydawca PL: Lemon Interactive

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11czerwca2001

6grudnia2001

pudełko PL

Dawno, dawno temu dzielny młody bohater przy pomocy gigantycznego grzyba uratował krainę przed tyranią czarodzieja Karna. Od tego czasu kraina żyła w spokoju, a mieszkańcy nieustannie dbali o wielkiego grzyba postawionego w centrum miasteczka Phungoria. Z roku na rok wraz z nastaniem lata organizowano festiwal ku pamięci dawnych czasów i wielkiego tryumfu. Wybierano na nim jednego z obywateli, który przez cały rok, aż do przyszłego święta miał opiekować się grzybem. W bieżącym roku Abraham Goodmate, dziadek naszego bohatera Gilberta pełnił tę zaszczytną funkcję. Lecz na tydzień przed samą uroczystością ktoś ukradł giganta. Całą odpowiedzialnością za to obarczono biednego opiekuna, król wtrącił go do lochu i rozkazał stracić zaraz po rozpoczęciu festiwalu. Jako jego wnuk Gilbert musimy zająć się odnalezieniem zaginionego grzyba i ocaleniem niewinnego dziadka.

Jest to świetnie opowiedziana historia wzorowana na starszych tytułach, takich jak seria Monkey Island. Oprócz bardzo ładnej animacji przygotowano ponad 15,000 linii dialogowych, w całości tworzonych przez profesjonalnych aktorów. W grze oczekuje nas ponad 40 godzin doskonałej zabawy. W trakcie wyprawy spotkamy około 50 postaci oraz rozwiążemy wiele ciekawych zagadek logicznych. Całość została okraszona klasyczną, rysowaną dwuwymiarową grafiką oraz przyjemną dla uszu oprawą dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 273 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 80 PLN

Wymagania wiekowe Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gilbert Goodmate fangoryjskie dziwy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233MHz
  • 64MB RAM
Gilbert Goodmate fangoryjskie dziwy - recenzja gry
Gilbert Goodmate fangoryjskie dziwy - recenzja gry

Recenzja 20 grudnia 2001, 10:28

O udźwiękowieniu mogę powiedzieć tyle: nie jest złe, ale nie jest też rewelacyjne. Podkreślić należy, że w sumie spokojna, specyficzna muzyka, raczej po dłuższym czasie doprowadzała mnie do szału niż pomagała w skupieniu się na rozwiązywaniu zagadek. Inaczej było z głosami napotkanych podczas wędrówki po Phungorii postaci. Tutaj wielkie brawa należą się grupie spolszczającej dialogi – wykonali naprawdę kawał dobrej roboty. Wypowiadane przez wspomniane postacie kwestie są bardzo dobre, wielokrotnie na mojej twarzy zagościł uśmiech przy wysłuchiwaniu czyichś przechwałek czy narzekań. Głosy zostały dobrane prawie idealnie, pasują do każdej postaci i w tej sprawie nie mam nic do zarzucenia. To co mi przeszkadzało w skupieniu się na pogaduszkach, to napisy – wystarczyło je jednak wyłączyć i można już było spokojnie wysłuchiwać tych wszystkich opowiastek.