Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dead Dozen (PC)

Dead Dozen PC

Dead Dozen Escape

Dead Dozen to wydana na pecety pierwszoosobowa gra akcji nastawiona na asymetryczne rozgrywki multiplayer. Podczas zabawy jedenastu graczy wciela się w uzbrojonych w broń palną ludzi, a jeden w polującego na nich ghula.

Akcji | FPP | FPS | horror | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Dead Dozen (PC)

producent: Fntastic

wydawca: Fntastic

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7marca2018

7marca2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Dozen to opracowana z myślą o PC asymetryczna sieciowa gra akcji. Produkcję opracowało studio Fntastic, które ma na koncie m.in. The Wild Eight.

Fabuła

Akcja Dead Dozen toczy się w 1993 roku, we wnętrzu porzuconej sowieckiej placówki badawczej gdzieś na Syberii. W to miejsce trafia dwunastu ludzi, którzy zostają zmuszeni do walki o przeżycie i zmierzenia się z ghulami.

Jak na grę multiplayer przystało, Dead Dozen nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej – pełni ona jedynie rolę pretekstu do zabawy.

Mechanika

Gra nastawiona jest na sieciowe pojedynki PvP. Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera. Na początku meczu jedna osoba zostaje zmieniona w ghula. Od tego momentu jej zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich ludzi. Możliwe jest ich zabicie i zjedzenie, ale bardziej przydatne często okazuje się ich zainfekowanie, co sprawia, że sami stają się nieumarłymi bestiami i przechodzą na stronę swojego oprawcy.

Natomiast ludzie podczas rozgrywki muszą bronić się przed ghulami i wygrywają, jeśli uda im się wyeliminować wszystkie potwory.

Wydane na platformę PC Dead Dozen jest tzw. asymetryczną grą multiplayer, co oznacza, że obie strony konfliktu są diametralnie odmienne. Ghule są trudne do zabicia, szybsze i silniejsze. Natomiast ludzie są słabsi i mniej wytrzymali, ale jednocześnie lepiej uzbrojeni, dzięki dostępowi do szerokiego arsenału broni palnej. Są również w stanie budować barykady, a mecze rozpoczynają z dużą przewagą liczebną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Dead Dozen

Wymagania wiekowe Dead Dozen

18+

Wymagania sprzętowe Dead Dozen

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7
Dead Dozen – filmik z wersji alfa asymetrycznej sieciowej gry akcji autorów The Wild Eight
Dead Dozen – filmik z wersji alfa asymetrycznej sieciowej gry akcji autorów The Wild Eight

wiadomość28 stycznia 2018

Zespół Fntastic udostępnił filmik z fragmentami rozgrywki z Dead Dozen, czyli asymetrycznej wieloosobowej gry akcji, w której grupa ludzi zmierzy się z ghulem. Przy okazji poznaliśmy nową datę debiutu tego tytułu we Wczesnym Dostępie Steam - 9 lutego.

Dead Dozen – asymetryczna sieciowa gra akcji nowym projektem autorów The Wild Eight
Dead Dozen – asymetryczna sieciowa gra akcji nowym projektem autorów The Wild Eight

wiadomość12 listopada 2017

Znane z gry The Wild Eight studio Fntastic pracuje nad Dead Dozen, czyli asymetryczną grą multiplayer, w której żołnierze będą walczyli z ghulami w opuszczonej sowieckiej placówce badawczej.