Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2017, 13:58

Dead Dozen – asymetryczna sieciowa gra akcji nowym projektem autorów The Wild Eight

Znane z gry The Wild Eight studio Fntastic pracuje nad Dead Dozen, czyli asymetryczną grą multiplayer, w której żołnierze będą walczyli z ghulami w opuszczonej sowieckiej placówce badawczej.

DEAD DOZEN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Fntastic
  2. Wydawca: Fntastic
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 8 stycznia 2018 r.

Niezależne studio Fntastic zapowiedziało Dead Dozen, czyli utrzymaną w klimacie horroru grę akcji, w której zmierzą się ze sobą ludzie i ghule. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, choć w przyszłości twórcy nie wykluczają powstania wydań konsolowych, o ile tylko ich projekt okaże się sukcesem kasowym. Wczesna wersja tytułu trafi do sprzedaży w Steam Early Access 8 stycznia przyszłego roku.

Akcja Dead Dozen będzie toczyła się w 1993 roku, we wnętrzu porzuconej sowieckiej placówki badawczej, zlokalizowanej gdzieś na Syberii. W miejscu tym o przeżycie zawalczy dwunastu graczy.

Podczas zabawy wydarzenia będziemy obserwowali z oczu bohatera. Na początku meczu jedna osoba zostanie przeobrażona w ghula. Od tego momentu jej zadaniem będzie wyeliminowanie wszystkich ludzi. Możliwe ma być ich zabicie i zjedzenie, ale bardziej przydatne okaże się ich zainfekowanie, co sprawi, że sami przeobrażą się w nieumarłe bestie i przejdą na stronę swojego oprawcy.

Natomiast ludzie podczas rozgrywki będą musieli bronić się przed ghulami i wygrają, jeśli uda im się wyeliminować wszystkie potwory. Te postacie mają być słabsze i mniej wytrzymałe na obrażenia, ale jednocześnie także lepiej uzbrojone, dzięki dostępowi do szerokiego arsenału broni palnej. Będą w stanie również budować barykady.

Warto dodać, że do niedawna studio Fntastic pracowało nad survivalową grą The Wild Eight. Jednak na skutek konfliktu z wydawcą zdecydowano się sprzedać mu ten projekt i teraz prace nad nim kontynuuje inny zespół.

  1. Oficjalna strona gry