Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka DC Heroes and Villains (iOS)
OkładkaDC Heroes and Villains (iOS)

DC Heroes and Villains

DC Heroes and Villains to hybryda gry logicznej i gatunku RPG. Podczas zabawy gracz tworzy drużyny złożone z superbohaterów i superłotrów, a następnie toczy za ich pomocą potyczki.

Logiczne | zagraj za darmo | DC Comics | elementy RPG | komiksy | superbohaterowie | połącz trzy elementy | superłotrzy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DC Heroes and Villains Premiera

maj2023

AND iOS

producent: Ludia wydawca: Ludia Strona oficjalna

Gry podobne do DC Heroes and Villains

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Puzzle Quest 2

Gems of War

DC Heroes and Villains to mobilna gra logiczna wzbogacona elementami RPG. Produkcja korzysta z modelu free-to-play i opracowało ją studio Ludia, mające na koncie m.in. Jurassic World Alive oraz Battlestar Galactica: Squadrons.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, akcja gry toczy się w komiksowym uniwersum wydawnictwa DC. Fabuła obraca się wokół tajemniczego pulsu energetycznego, który pozbawia mocy wszystkich superbohaterów i superłotrów. Osłabieni muszą połączyć siły, aby odeprzeć atak na Ziemię.

W trakcie zabawy gracze ma okazję zwiedzić najsłynniejsze miasta DC Comics, w tym Gotham, Metropolis oraz Altantydę, jak również dowodzić takimi sławami, jak Batman, Superman, Wonder Woman, Joker czy Lex Luthor.

Mechanika

DC Heroes and Villains to przedstawiciel popularnej na rynku mobilnym kategorii łączącej gry logiczne z gatunkiem RPG w stylu spopularyzowanym przez serię Puzzle Quest.

W trakcie zabawy tworzymy drużyny złożone z najsłynniejszych herosów i przestępców. Każdy z nich posiada unikalne cechy i umiejętności. Gracz startuje z garstką postaci, a kolejne musi zebrać przez rozgrywkę. W trakcie zabawy kluczową rolę odgrywa rozwijanie umiejętności i statystyki podkomendnych, co pozwala im powoli odzyskiwać utracone moce

Sama rozgrywka koncentruje się na toczeniu bitew mających charakter wyzwań logicznych. Starcia toczą się na planszach zapełnionych różnorodnymi kamieniami szlachetnymi. Naszym zadaniem jest takie nimi manipulowanie, aby uzyskiwać serie przynajmniej trzech tego samego rodzaju. Tworzenie tych kombinacji pozwala atakować przeciwników oraz aktywować moce specjalne. Im więcej klejnotów wejdzie w skład danej kombinacji tym silniejsza jest powodowana przez nią akcja.

Kwestie techniczne

DC Heroes and Villains oferuje prostą, ale miłą dla oka dwuwymiarową oprawę graficzną, która skutecznie odtwarza klimat komiksów z uniwersum DC.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe DC Heroes and Villains: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS