Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Capitalism II: Capitalism Lab (PC)
OkładkaCapitalism II: Capitalism Lab (PC)

Capitalism II: Capitalism Lab PC

Dodatek do gry ekonomicznej Capitalism II. Do podstawowej wersji wprowadza wiele usprawnień i udogodnień, a także mnóstwo nowości dla osób, które poznały „podstawkę” na wylot. Capitalism Lab oferuje możliwość grania w rozdzielczościach HD.

To jest dodatek do gry Capitalism II.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Capitalism II: Capitalism Lab Premiera PC

14grudnia2012

producent: Enlight Software wydawca: Enlight Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Capitalism Lab to rozszerzenie do gry ekonomicznej Capitalism II z 2001 roku. Za produkcję odpowiedzialne jest to samo studio - Enlight Software. Projekt dostępny jest tylko w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. W Capitalism Lab ponownie wchodzimy w skórę młodego i zdolnego przedsiębiorcy, którego głównym zadaniem jest zbudowanie korporacyjnego imperium, a także zdobycie sławy i bogactwa.

Dodatek wprowadza do gry szereg nowości. Jedną z najważniejszych jest wsparcie dla monitorów obsługujących wysokie rozdzielczości, a także tryby wieloekranowe. Gameplay został urozmaicony między innymi o wskaźnik inflacji, który ma niebagatelny wpływ na wartość naszych pieniędzy. Umożliwiono monitorowanie natężenia klientów w okolicach naszych sklepów. Dzięki temu można dostosować jakość oferowanych produktów, do oczekiwań kupujących. Jeżeli w danej okolicy społeczeństwo kupuje dużo, ale za małe kwoty, to można obniżyć jakość oferty na rzecz niskich cen. W innym przypadku, gdy odwiedza nas niewielka ilość klientów, którzy jednak wydają znaczne sumy pieniędzy, można podnieść jakość produktów i zwiększyć ceny.

Capitalism Lab umożliwia budowanie magazynów, w których przechowywany będzie towar. By reklamować naszą działalność możemy postawić budynki dla mediów (prasa, internet, telewizja), a by rozwijać technologię, zakładamy specjalistyczne firmy z działami badawczymi. Ważnym czynnikiem w grze są także surowce naturalne, których pozyskiwanie wymaga znacznych nakładów finansowych, a jednocześnie cechuje się dużą konkurencyjnością, gdyż gra uniemożliwia monopolizację tego segmentu rynku. Gdy któraś z wielkich korporacji wykupi na własność firmę zajmująca się wydobywaniem naturalnych surowców, na jej miejsce natychmiast pojawi się kolejna, dzięki czemu ceny kupna spadną.

Capitalism Lab to jednak nie tylko nowe elementy. Twórcy poprawili działanie znanych już rzeczy. Dzięki temu sztuczna inteligencja lepiej reaguje na nasze poczynania i potrafi nie raz zaskoczyć doświadczonego gracza. Poprawie uległo także centrum informacyjne, mini mapa, dodano również nowe skróty klawiszowe.

Nowością jest tryb Wyzwań, w którym gracze walczą o jak najwyższy wynik na specjalnych mapach z predefiniowanymi określonymi zasadami i celami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Capitalism II: Capitalism Lab: Odpowiednia dla każdego wieku.

Capitalism II: Capitalism Lab Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB RAM (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7