Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Capitalism II (PC)

Capitalism II PC

Sequel znanej strategii ekonomicznej wydanej 1995 roku. Ponownie pozwala graczom samodzielnie, w domowym zaciszu przeistoczyć się w wielkiego rekina światowej finansjery i zawładnąć międzynarodową gospodarką.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Capitalism II (PC)

producent: Enlight Software

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17grudnia2001

28kwietnia2002

pudełko PL

Capitalism II to sequel znanej strategii ekonomicznej wydanej 1995 roku. Ponownie pozwala graczom samodzielnie, w domowym zaciszu przeistoczyć się w wielkiego rekina światowej finansjery, stworzyć największą międzynarodową korporację, dorobić się milionów i zawładnąć światową gospodarką. W grze czekają na nas dwie kampanie „Capitalist Campaign” i „Entrepreneur Campaign” oraz rozbudowany tutorial. Aby wygrać musimy opanować szereg zaawansowanych opcji ekonomicznych, handlowych i gospodarczych, zatrudniać zdolnych pracowników na stanowiskach Chief Operating Officer, Chief Marketing Officer, Chief Technical Officer oraz inwestować w nowe technologie. Możemy zajmować się handlem przeszło 60 towarami, możemy także przejmować różne mniejsze firmy, linie lotnicze, gazety, stacje telewizyjne, radiowe, itp. Capitalism II posiada całkowicie trójwymiarową oprawę graficzną oraz nowy tryb multiplayer pozwalający na rozgrywkę do siedmiu osób równocześnie na serwerach ubi.com.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 7  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1488 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Capitalism II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Capitalism II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Capitalism II - recenzja gry
Capitalism II - recenzja gry

Recenzja 16 maja 2002, 12:07

Każdy z wybudowanych przez nas obiektów posiada 9 pól symbolizujących miejsce pod poszczególne działy. To, jak je zapełnimy i połączymy ze sobą, zależy tylko od nas – tych, którzy znają pierwsza część gry musze poinformować, że tutaj niewiele się zmieniło – tak więc aby na przykład nasza kopalnia funkcjonowała w miarę logicznie, potrzebny będzie dział wydobycia, magazyn i dział sprzedaży. Ten ostatni łączymy z działem zakupów surowca w naszej fabryce, dział zakupów z działem produkcji, ... i tak dalej. W tym miejscu należy wspomnieć o bardzo ważnym usprawnieniu w stosunku do „jedynki” – ustalanie połączeń poszczególnych dostawców i odbiorców zostało bardzo uproszczone – wystarczą dwa kliknięcia, żeby odwiedzić współpracujące ze sobą jednostki – tak więc odpada mozolne podążanie za miniaturowymi linkami na mapie znane z poprzedniej części. Sprawnie działają też filtry, pozwalające na przeszukiwanie odpowiednich dostawców – możemy wyselekcjonować produkty, miasta czy też firmy z którymi chcemy nawiązać współpracę.