Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Another War (PC)

Another War PC

Rozgrywająca się w czasie II Wojny Światowej cRPG, opowiadająca historię awanturnika i poszukiwacza przygód uwikłanego w krwawą intrygę między walczącymi potęgami. Gra oferuje renderowaną grafikę 2D w rzucie izometrycznym oraz rozbudowany system walki i rozwoju postaci.

RPG | II wojna światowa | widok izometryczny | 2D | polskie | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Another War (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10maja2002

10maja2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akcja Another War rozgrywa się w czasach II wojny światowej na terenie okupowanej Europy. Jest to barwna historia awanturnika, najemnika i poszukiwacza przygód zarazem, który w tym burzliwym okresie prowadzi swą prywatną wojnę. Gra posiada rozwinięty wątek fabularny z żywą akcją zabarwioną specyficznym humorem i stylem. Znajdziemy w niej wiele odwołań do klasyki z filmów i książek, takich jak: „Indiana Jones”, „Allo Allo’”, „Paragraf 22”, „Szeregowiec Ryan”, „Parszywa Dwunastka”, „Stawka większa niż życie” czy „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”.

Chcąc uratować swego dawnego przyjaciela przed nazistami, bohater wplątuje się w krwawą intrygę rozgrywającą się między walczącymi mocarstwami. Akcja rozpoczyna się w małej, okupowanej francuskiej mieścinie. Tam o trwającej wojnie przypominają tylko patrole żandarmerii niemieckiej i okupujące miejscową knajpę grupki żołnierzy Wermachtu na przepustkach. Jednak wszystko kończy się w piekle oblężonego Leningradu, gdzie bohater styka się z jednym z najbardziej niezwykłych tajnych projektów, konstruowanym wspólnie przez niemieckich i radzieckich inżynierów.

Interfejs Another War wzorowany jest na klasycznych przedstawicielach gatunku cRPG, czerpiąc głównie z serii Baldur’s Gate czy Fallout. Posiada renderowaną grafikę 2D w rzucie izometrycznym z prerenderowanymi postaciami. Plansze tła zawierają bardzo duża ilością detali architektonicznych i roślinnych w zróżnicowanych środowiskach. Szczegółowo odtworzono detale mundurów, rynsztunku i broni, wiernie oddając pierwowzory. Dla potrzeb gry stworzono rozbudowany system walki i rozwoju postaci. Gra wykorzystuje efekty aktywnego oświetlenia, efekty dymów, wybuchów, płomieni, efekty atmosferyczne oraz dźwięk przestrzenny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 659 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Another War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Another War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Another War - recenzja gry
Another War - recenzja gry

Recenzja 23 maja 2002, 12:16

Ponieważ w grze występuje dużo tekstów (a w reklamach gry dużo wspominek o charakteryzującym je wyśmienitym humorze), toteż nie da się przejść do porządku dziennego nad smutnym faktem, iż zdecydowana większość tekstów jest słaba. To już ostatnia krytyka – obiecuję, że od następnego akapitu poleją się superlatywy. Może za dużo bym chciał, gdyż chciałbym by stały one na poziomie dobrej książki, a tak się nie dzieje. Słabość tekstów daje się odczuć przede wszystkim w dialogach, które brzmią co najmniej nienaturalnie – ani tak ze sobą nie rozmawiają ludzie dorośli, ani dzieci – tak wyglądają dialogi, gdy dzieci piszą opowiadanie dla dorosłych. Tym samym pojawiający się w nich humor zbyt często prezentuje poziom przełomu podstawówki i gimnazjum, choć zdarzają się swego rodzaju perełki w postaci np. dwóch bliźniaczych nagrobków na cmentarzu: „Rene Artois, rozstrzelany przez H. Grubera” i „Rene Artois, rozstrzelany przez H. Grubera po raz drugi”. Gdyby wyciąć z gry usilne śmichy-chichy na każdym kroku, wówczas zostałoby w niej humoru mniej, ale dzięki temu nie ginąłby w natłoku bylejakości.