Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PlayStation VR - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce PlayStation VR ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Po premierze 48 Przed premierą 1
Akcji
PlayStation VR
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 487
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Vader Immortal: A Star Wars VR Series
Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Akcji 21 maja 2019

Osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen przygodowa gra akcji VR. W trakcie zabawy w Vader Immortal: A Star Wars VR Series, podzielonej na trzy epizody, mamy okazję odwiedzić twierdzę tytułowego Dartha Vadera na wulkanicznej planecie Mustafar.

PCPS4

Marvel's Iron Man VR
Marvel's Iron Man VR

Akcji 3 lipca 2020

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra akcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera. Filarem rozgrywki w Iron Man VR są widowiskowe pojedynki z przeciwnikami, których eliminujemy, robiąc użytek z futurystycznej zbroi Tony’ego Starka.

PS4

Until Dawn: Rush of Blood
Until Dawn: Rush of Blood

Akcji 13 października 2016

Spin-offowa odsłona ciepło przyjętego horroru Until Dawn, zrealizowana w formie typowej, pierwszoosobowej strzelaniny na szynach, przeznaczonej do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Podczas zabawy wcielamy się w rolę pasażerów samoczynnie poruszającego się wagonika, którym następnie przemierzamy kolejne lokacje, wypełnione przeróżnymi rodzajami przeciwników. Zgodnie ze standardami gatunku, zadaniem gracza jest szybka i skuteczna eliminacja wszystkiego co się rusza. Oprócz faktycznych wrogów, w Until Dawn: Rush of Blood nie zabrakło jednak również zaskakujących akcji-straszaków, przypominających typowe tricki stosowane w znanych z parków rozrywki tunelach strachu. Unikalne wrażenia z zabawy potęgują zaś wspomniane gogle VR, dzięki którym w trakcie gry mamy uczucie osobistego uczestnictwa w przedstawionych wydarzeniach.

PS4

Blood & Truth
Blood & Truth

Akcji 28 maja 2019

Blood & Truth jest połączeniem FPS-a, gry szpiegowskiej i skradanki, wykorzystującym technologię wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli PlayStation VR. Autorem gry jest londyński oddział firmy Sony, odpowiedzialny m.in. za serię The Getaway.

PS4

Astro Bot: Rescue Mission
Astro Bot: Rescue Mission

Akcji 2 października 2018

Gra platformowa, w której wcielamy się w tytułowego Bota próbującego odnaleźć swoich zagubionych przyjaciół. W ASTRO BOT Rescue Mission na ukończenie czeka dwadzieścia poziomów, na przestrzeni których omijamy pułapki i walczymy z przeciwnikami, korzystając z szerokiego wachlarza broni i gadżetów. Tytuł powstał z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

PS4

PlayStation VR Worlds
PlayStation VR Worlds

Akcji 13 października 2016

Zestaw pięciu zróżnicowanych gier, przygotowanych przez zespół Sony Computer Entertainment specjalnie pod kątem zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR i mających za zadanie przede wszystkim demonstrację możliwości tego sprzętu. W skład pakietu PlayStation VR Worlds weszły: gra akcji The London Heist – w której wcielamy się w rolę gangstera, a naszym zadaniem jest ucieczka z miejsca kradzieży; rozgrywające się w scenerii słonecznej Kalifornii zręcznościowe wyścigi na deskorolce VR Luge; symulator Into The Deep – w którym jako badacz głębin schodzimy pod powierzchnię oceanu w specjalnej klatce, a naszym zadaniem jest unikanie ataków morskich drapieżników; gra akcji Scavenger’s Odyssey – gdzie wcielamy się w rolę kosmicznego poszukiwacza skarbów, poruszającego się futurystycznym, przypominającym mecha pojazdem oraz minimalistyczna gra sportowa Danger Ball – gdzie rywalizujemy z innymi graczami, odbijając piłkę głową i wykorzystując rozmaite zdolności specjalne.

PS4

Farpoint
Farpoint

Akcji 17 maja 2017

Pierwszoosobowa strzelanina opracowana przez amerykańskie studio Impulse Gear. Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR i wykorzystuje kontrolery ruchowe PlayStation Move, a także specjalny, uproszczony model karabinu, noszący miano PlayStation VR Aim Controller. Tytuł zabiera graczy w daleką przyszłość, kiedy to międzyplanetarne loty załogowe należą do codzienności. Statek, którym podróżuje główny bohater, rozbija się na obcej planecie. Na miejscu szybko wychodzi na jaw, że glob zamieszkują agresywnie nastawione istoty przypominające przerośnięte owady. Protagoniście nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć dramatyczną walkę o przetrwanie. Filar Farpoint stanowi eksploracja otoczenia oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. Karabin służy nie tylko do eliminacji adwersarzy – można go wykorzystać w charakterze przydatnego narzędzia skanującego okolicę. Na tle innych FPS-ów opisywana gra wyróżnia się stosunkowo powolnym tempem rozgrywki. Ponadto może się pochwalić wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną.

PS4

Firewall: Zero Hour
Firewall: Zero Hour

Akcji 28 sierpnia 2018

Taktyczna strzelanka sieciowa stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR oraz rozgrywkach sieciowych. W Firewall: Zero Hour walki toczą się między dwoma czteroosobowymi zespołami, których członkowie muszą ze sobą ściśle współpracować, broniąc lub starając się wykraść laptopy z zastrzeżonymi informacjami.

PS4

SUPERHOT VR
SUPERHOT VR

Akcji 6 grudnia 2016

Specjalna wersja oryginalnej polskiej produkcji SUPERHOT, przygotowana specjalnie z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Cechą charakterystyczną gry jest fakt, że podobnie jak to miało miejsce w przebojowym oryginale, w SUPERHOT VR czas płynie wyłącznie wtedy, kiedy kontrolowana przez gracza postać porusza się lub rozgląda po otoczeniu. W przeciwieństwie do pierwowzoru, gracz nie może jednak swobodnie przemieszczać się po planszy, a oczyszczenie sceny z napastników owocuje teleportacją do innego zakątka mapy. Trzon rozgrywki stanowią efektowne starcia z przeciwnikami, którzy padają po jednym celnym strzale bądź uderzeniu. Zadanie to komplikuje jednak fakt, że główny bohater cechuje się praktycznie zerową wytrzymałością, a klucz do sukcesu stanowi szczegółowe zaplanowanie przebiegu kolejnych potyczek i umiejętne wykorzystanie rozbudowanego arsenału, obejmującego broń palną, pięści, shurikeny i inne przedmioty (np. pełniące rolę tarcz patelnie).

PCPS4

Bravo Team
Bravo Team

Akcji 6 marca 2018

Opracowana przez studio Supermassive Games strzelanina FPS, powstała z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Fabuła Bravo Team osadzona została w fikcyjnym państwie na terenie Europy Wschodniej. Gracz wciela się zaś w członka tytułowego oddziału wojskowego, którego misją jest eskorta prezydenta. Kiedy sprawy wymykają się spod kontroli, a głowa państwa pada ofiarą zamachu, zadaniem bohatera i jego towarzysza jest uratowanie kraju przed groźbą rozpadu. Akcję gry obserwujemy z perspektywy FPP, a istotę rozgrywki stanowią starcia z przeważającymi siłami przeciwników, jakie toczymy pośród malowniczej, miejskiej zabudowy. W trakcie potyczek czynimy użytek głównie z karabinu maszynowego i chowamy się za osłonami. Całość uzupełnia prosty aspekt taktyczny: musimy koordynować działania z towarzyszem i np. kłaść ogień zaporowy, podczas gdy on przemieszcza się po otwartym terenie.

PS4

One Piece: Grand Cruise
One Piece: Grand Cruise

Akcji 22 maja 2018

Kolejna gra akcji na podstawie One Piece, napisanej przez Echiiro Odę najlepiej sprzedającej się mangi w historii. W grze trafiamy do fikcyjnego świata ogarniętego gorączka piractwa i trafiamy na pokład statek Thousand Sunny jako najnowszy członek załogi Luffy'ego Monkey D. W trakcie gry bierzemy udział w bitwach morskich z żołnierzami marynarki wojennej, u boku takich postaci jak nawigatorka Nami, mistrz stylu trzech mieczy Zorro czy muzykalny szermierz Brook. One Piece: Grand Cruise korzysta z technologii rzeczywistości wirtualnej i wymaga do działania zestawu PlayStation VR.

PS4

Immortal Legacy: The Jade Cipher
Immortal Legacy: The Jade Cipher

Akcji 16 kwietnia 2019

Pierwszoosobowa strzelanka w konwencji horroru, za której opracowaniem stoi chińskie studio VIVA Games. Gracz wciela się w śmiałka, który postanawia rozwikłać zagadkę eksperymentów na ludziach przeprowadzanych na tajemniczej wyspie. Stojąca za nimi organizacja stara się pozyskać klucz do nieśmiertelności, nie zważając na efekty uboczne prowadzonych przez siebie badań w postaci agresywnych, krwiożerczych istot, jakie szybko opanowały mroczne zakamarki tego upiornego miejsca. W Kill X akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby – w trakcie zabawy przemierzamy klaustrofobiczne lokacje (panujący w nich mrok rozświetlają płomienie lub światło latarki będącej na podorędziu bohatera), walczymy ze zmutowanymi adwersarzami przy użyciu broni palnej oraz rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki środowiskowe. Tytuł obsługuje gogle wirtualnej rzeczywistości i kontrolery ruchowe.

PCPS4

Raw Data
Raw Data

Akcji 5 października 2017

Przygotowana przez studio Survios pierwszoosobowa gra akcji w realiach science fiction, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Akcja Raw Data rozgrywa się w odległej przyszłości, w której władzę nad światem sprawuje potężna korporacja Eden.

PCPS4

Heavy Fire: Red Shadow
Heavy Fire: Red Shadow

Akcji 16 października 2018

Nietypowy rail shooter, w którym wcielamy się w żołnierza strzelającego ze stacjonarnego, ciężkiego karabinu maszynowego oraz wyrzutni rakiet w bliżej nieokreślonym teatrze wojennym. Heavy Fire: Red Shadow jest dziełem studia Mastiff.

PCPS4XONE

ROM: Extraction
ROM: Extraction

Akcji 7 grudnia 2016

Osadzona w realiach science fiction pierwszoosobowa strzelanka, stworzona przez studio First Contact Entertainment z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Akcja ROM: Extraction rozgrywa się w roku 2076, a gracz wciela się w rolę jednego z członków zespołu Orb Extraction Unit. Postawione przed nim zadanie polega zaś na ochronie cennego ładunku w trakcie przygotowywania go do wysyłki na Ziemię. Rozgrywka koncentruje się na szybkich starciach z Obcymi, podczas których celem gracza jest przetrwanie kilkuminutowego natarcia i odpieranie kolejnych fal nacierających z różnych stron przeciwników. W trakcie zabawy nie mamy możliwości przemieszczania się, a możemy jedynie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową. W starciach z przeważającymi siłami wroga możemy jednak również liczyć na wsparcie naszego kombinezonu, wyposażonego w szereg przydatnych gadżetów, takich jak moduł spowalniający czas czy strzelający wiązkami energii pistolet o sporej sile rażenia.

PCPS4

Star Child
Star Child

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Platformówka 2,5D, w której gracze wcielają się w Spectrę – młodą dziewczyną próbującą powstrzymać złowieszczą siłę zagrażającą istnieniu całego świata. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, przeskakujemy po platformach i walczymy z przeciwnikami, robiąc przy tym użytek z unikalnych zdolności protagonistki potrafiącej przejmować kontrolę nad otoczeniem. Tytuł powstał z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, a odznacza się przyjemną dla oka grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

PS4

Battlezone
Battlezone

Akcji 13 października 2016

Stworzony przez studio Rebellion z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej remake klasycznej strzelaniny, która zadebiutowała w 1980 roku na salonowych automatach arcade. Podobnie jak pierwowzór, nowa wersja Battlezone odznacza się raczej ubogą warstwą fabularną, która opowiada o ataku istot z obcej planety na Ziemię. Gracz zasiada zaś w kokpicie nowoczesnego czołgu bojowego, a jego zadaniem jest eliminacja wrogich pojazdów, samolotów oraz niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO). Akcja gry ukazana została z perspektywy pierwszoosobowej, a podczas zabawy przemierzamy futurystyczne lokacje, wypełnione neonowymi elementami charakterystycznymi dla filmów science fiction z lat 80., takich jak TRON. Sama rozgrywka łączy zaś w sobie dynamiczną akcję z koniecznością strategicznego planowania kolejnych działań.

PCPS4

Super Stardust Ultra VR
Super Stardust Ultra VR

Akcji 13 października 2016

Specjalna odsłona cyklu zręcznościowych, kosmicznych strzelanin, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W grze Super Stardust Ultra VR wcielamy się w rolę pilota niewielkiego statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest eksterminacja nadciągających zewsząd hord uzbrojonych Obcych oraz niszczenie zagrażających nam meteorytów. Do dyspozycji graczy oddano cały szereg zróżnicowanych poziomów, a także sieciowe rankingi, gdzie mogą oni porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych. Ze względu na wykorzystanie technologii VR, pewnemu odświeżeniu uległy znane z poprzednich odsłon serii tryby rozgrywki. Pojawił się też zupełnie nowy wariant zabawy o nazwie Strefa Inwazji, w którym akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, a gracz celuje za pomocą ruchów głową.

PS4

Pistol Whip
Pistol Whip

Akcji 7 listopada 2019

Połączenie FPS-a i gry rytmicznej, opracowane z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Pistol Whip trafiamy w sam środek akcji i w rytm muzyki eliminujemy zastępy przeciwników przy pomocy tytułowego pistoletu.

PCPS4

Sairento VR
Sairento VR

Akcji 6 lutego 2018

Widowiskowa gra akcji, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Gracz wciela się w świetnie wyszkolonego, futurystycznego wojownika ninja. Produkcja została opracowana przez studio Mixed Realms.

PCPS4

StarBlood Arena
StarBlood Arena

Akcji 11 kwietnia 2017

Opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej futurystyczna strzelanina autorstwa niezależnego studia WhiteMoon Dreams. W grze Starblood Arena, dla której inspirację stanowił legendarny Descent, przejmujemy kontrolę nad specjalnymi bojowymi kapsułami, zdolnymi do poruszania się w przestrzeni w oderwaniu od praw fizyki. Wcielając się w jednego z dziewięciu pilotów, zróżnicowanych pod kątem stylu gry, preferowanej broni oraz strategii bojowej, bierzemy udział w efektownych starciach rozgrywanych na specjalnych arenach. Każda z maszyn podatna jest na odblokowywane w toku rozgrywki ulepszenia – od dodatków czysto wizualnych, aż po wpływające na przebieg zmagań. Podczas zabawy, toczonej w pojedynkę lub w towarzystwie znajomych, możemy swobodnie rozglądać się po kabinie i w ten sam sposób namierzać kolejne cele. Kluczem do sukcesu jest zaś umiejętność korzystania z dopalacza i wykonywania szybkich uników.

PS4

The Brookhaven Experiment
The Brookhaven Experiment

Akcji 5 lipca 2016

Strzelanina FPP stworzona z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Fabuła The Brookhaven Experiment koncentruje się na tajemniczym eksperymencie — doprowadził on do otwarcia czasoprzestrzennego portalu, przez jaki zaczęły przedostawać się hordy potworów. Gracz wciela się w rolę człowieka próbującego przetrwać apokalipsę i zamknąć piekielne wrota. Oprócz gogli wirtualnej rzeczywistości, produkcja wykorzystuje również kontrolery ruchowe, przy pomocy których strzelamy z broni palnej i wchodzimy w interakcję ze środowiskiem gry. Rozgrywka koncentruje się na eliminacji monstrów, wśród których są też olbrzymie maszkary pełniące rolę bossów. Ważną rolę pełni kontrolowanie zapasów amunicji, baterii do latarki oraz ulepszanie posiadanego ekwipunku. Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, w grze pojawia się też tryb Survival Mode, gdzie stajemy naprzeciw kolejnych fal przeciwników. Tytuł stworzono w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom. Na uwagę zasługuje także muzyka, skutecznie podnosząca ciśnienie w intensywnych momentach zabawy.

PCPS4

Detached
Detached

Akcji 18 maja 2017

Gra typu First Person Experience przeznaczona na gogle rzeczywistości wirtualnej. Za jej stworzenie odpowiada polskie studio niezależne Anshar, którego członkowie wcześniej pracowali przy takich markach jak Lords of the Fallen czy Sniper: Ghost Warrior. Akcja Detached toczy się w przyszłości, kiedy to możliwa stała się swobodna eksploracja odległych rejonów kosmosu. Odkrycie działającego artefaktu obcej cywilizacji doprowadziło jednak do krwawego starcia dwóch czołowych korporacji. Gracze wcielają się w ostatnich żyjących przedstawicieli obu organizacji, których podstawowym zadaniem jest przeżycie i odnalezienie sposobu na powrót do domu. Zabawa w Detached toczy się w rozległym, otwartym świecie i koncentruje na trzech głównych aspektach: eksploracji, survivalu oraz rywalizacji. Rozgrywka składa się m.in. z rozwiązywania zagadek, pozyskiwania cennych surowców i bezpośrednich konfrontacji z przeciwnikiem. Detached wykorzystuje zaawansowany silnik Unreal Engine 4, dzięki czemu oferuje wysoką jakość oprawy graficznej.

PCPS4

Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Misja VR X-wing
Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Misja VR X-wing

Akcji 6 grudnia 2016

Darmowy dodatek do gry Star Wars: Battlefront, przeznaczony wyłącznie dla posiadaczy konsol PS4 z zestawami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W odróżnieniu od gry podstawowej, X-Wing VR Mission nie jest strzelaniną, w której kontrolujemy poszczególne postacie. Zamiast tego zasiadamy tu za sterami tytułowego myśliwca i stajemy do wielkiej kosmicznej bitwy z udziałem m.in. potężnego gwiezdnego niszczyciela. Do naszych zadań należy więc nie tylko sterowanie pojazdem, ale także strzelanie do licznych przeciwników. Dzięki wykorzystaniu technologii VR, podczas zabawy możemy poczuć się jak prawdziwy pilot X-Winga. Rozgrywka obserwowana jest oczywiście z perspektywy pierwszej osoby, a w trakcie gry możemy swobodnie rozglądać się po kokpicie maszyny, którą odwzorowano z dużą dokładnością i dbałością o detale.

PS4