Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka The Dark Pictures: Switchback VR (PS5)
OkładkaThe Dark Pictures: Switchback VR (PS5)

The Dark Pictures: Switchback VR PS5

Spin-off serii The Dark Pictures Anthology, przygotowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. The Dark Pictures: Switchback VR to strzelanka na szynach, w której zasiadamy w wagoniku mknącym przez mroczne lokacje i walczymy z atakującymi nas przeciwnikami.

Akcji | FPP | FPS | horror | rail shooter | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Dark Pictures: Switchback VR Premiera PS5

16marca2023

PSN

16marca2023

producent: Supermassive Games wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Dark Pictures: Switchback VR to spin-off zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu survival horrorów pod tytułem The Dark Pictures Anthology. Produkcja jest strzelanką na szynach, opracowaną z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Tytuł został stworzony przez autorów pierwowzoru, czyli studio Supermassive Games.

Mechanika

W The Dark Pictures: Switchback VR akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki wcielamy się w postać, która siedzi w wagoniku przemierzającym lokacje znane z pierwszego sezonu The Dark Pictures Anthology. Odwiedzamy statek widmo z The Dark Pictures: Man of Medan, nawiedzone angielskie miasteczko z XVII wieku, które znamy z The Dark Pictures: Little Hope, rozpościerający się pod pustynią labirynt, który po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w The Dark Pictures: House of Ashes, a także „Zamek morderstw” z The Dark Pictures: The Devil in Me.

W każdym z tych miejsc przychodzi nam zmierzyć się z charakterystycznymi przeciwnikami i niebezpieczeństwami, jak przerażające zjawy, inkarnacje „czarownic”, wampiry oraz sadystyczny morderca. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z broni, na czele z dwoma pistoletami. Jako że każda trasa posiada alternatywne ścieżki, kolejne „przejażdżki” przez poszczególne poziomy wyglądają nieco inaczej niż poprzednie.

Kwestie techniczne

The Dark Pictures: Switchback VR może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Podobać się mogą zarówno pełne detali projekty mrocznych lokacji, jak i modele przeciwników. Gra wykorzystuje możliwości PlayStation VR2, jak śledzenie wzroku, haptyczne wibracje, adaptacyjne spusty czy dźwięk przestrzenny.

Ostatnia modyfikacja 23 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Dark Pictures: Switchback VR: 18+