Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Age of Mourning (PC)
OkładkaAge of Mourning (PC)

Age of Mourning PC

Gra z gatunku MMOcRPG osadzona w średniowiecznych realiach fantasy wzorowana na takich hitach jak Dark Age of Camelot i EverQuest.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Mourning Premiera PC

anulowana

producent: Quad Software wydawca: Limitless Horizons Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Mourning

EverQuest

Asheron's Call

Dark Age of Camelot

Sześć rywalizujących pomiędzy sobą frakcji próbuje podbić pozostałe nacje i przejąć w swoje władanie całą krainę KreL. Tak mniej więcej przedstawia się tło fabularne Realms of Torment, gry z gatunku MMORPG osadzonej w średniowiecznych realiach fantasy.

System rozwoju postaci w Realms of Torment bazuje na umiejętnościach. Do dyspozycji gracza oddane została możliwość wyboru jednej z sześciu ras (Humans, Elves, Orcs, Avians, Dwarves, Trolls), każda z nich składa się dodatkowo z kilku tzw. podklas. Gracz może w każdej chwili wybrać dowolną interesującą go umiejętność wybranej klasy i zacząć ją rozwijać, jednak w przypadku gdyby przez długi czas zaprzestał kształcenia się w danej zdolności, związane z nią współczynniki zaczną się obniżać. Aby móc stosować odpowiednie czary, trzeba postarać się o dostatecznie wysokie zdolności we władaniu magią, podobnie aby móc używać potężnych broni trzeba na przykład wykazać się odpowiednio wysoką siłą. Gracz nie jest ograniczony do podążania wyłącznie ścieżką magii lub ścieżką wojownika, może tak ukształtować swą postać, iż będzie ona swego rodzaju hybrydą posiadającą cechy obu tych jakże odmiennych klas.

Do dyspozycji gracza oddana została pokaźna liczba różnego rodzaju oręża, zbroi, magicznych przedmiotów, itp. Zaimplementowany system czarów powinien zadowolić każdego fana stosowania sił nadprzyrodzonych. Dostępne zaklęcia podzielone zostały na pięć kategorii: Dark magic, Light magic, Earth magic, Offensive magic oraz Defensive magic.

Zdobytymi przedmiotami można handlować z NPC’tami lub innymi graczami. W podstawowy ekwipunek można zaopatrzyć się w większości sklepów, potężne bronie, artefakty, itp. można kupić jedynie u nielicznych kupców bądź samemu wyprodukować, jednak w tym przypadku zdobycie odpowiednich składników nie będzie oczywiście zbyt proste i będzie wymagało odrobiny wysiłku.

Zastosowany w grze engine graficzny zapewnia ładną, w pełni trójwymiarową grafikę i pozwala na stosowanie rozbudowanych efektów pogodowych (deszcz, śnieg, mgła, odblaski słońca, kołyszące się na wietrze gałęzie drzew, itp.). Animacje postaci są szczegółowe i realistyczne – podczas walki można odciąć przeciwnikowi kończyny, itp.

Rozmiar świata gry to początkowo 100 mil kwadratowych, z czasem kraina powiększana będzie o kolejne lokacje. Nie można również narzekać za zbyt małe urozmaicenie terenu – w krainie KreL znajdziemy zarówno lasy, bagna, pustynie, pokryte śniegiem góry, tereny pod wodą jak i wiele jaskiń i katakumb.

Zaimplementowany w grze system komunikacji pomiędzy graczami nie ogranicza się jedynie do pisania tekstów, możliwa jest również komunikacja głosowa za pomocą podpiętego do komputera mikrofonu.

Uwaga: Gra wymaga comiesięcznych opłat za korzystanie z serwerów w wysokości 12.95$.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Mourning: 12+

Age of Mourning Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D