Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka After the End: Forsaken Destiny (iOS)

After the End: Forsaken Destiny

Przygodówka wzbogacona o elementy gry logicznej, za której opracowanie odpowiada niezależne studio Neople Games. Gracz trafia do surrealistycznego, pełnego tajemnic świata, jaki przemierza w skórze ojca i syna rozdzielonych przez czas i przestrzeń.

Przygodowe | widok izometryczny | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

Okładka After the End: Forsaken Destiny (iOS)

data premiery gry:

17lut2017

AND

28lut2017

iOS

After the End: Forsaken Destiny jest hybrydą gry przygodowej i logicznej, opracowaną przez zespół Neople Games. W portfolio studia znaleźć można ciepło przyjęte Dungeon Fighter Online. Produkcja została wydana między innymi na mobilny system AND i iOS.

Fabuła

After the End: Forsaken Destiny zabiera gracza w podróż do surrealistycznego, pełnego tajemnic świata. Fabuła przekazywana jest przede wszystkim w formie animowanych przerywników filmowych, a opowiada o podróży, w jaką udają się ojciec i syn rozdzieleni przez czas oraz przestrzeń.

Mechanika

W After the End: Forsaken Destiny na platformie AND i iOS akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Na ukończenie czeka dwanaście zróżnicowanych etapów, na których oddajemy się eksploracji oraz rozwiązywaniu coraz bardziej skomplikowanych zagadek posuwających opowieść do przodu. Podczas gdy jedne wymagają przesunięcia dźwigni, rozwikłanie innych wiąże się z manipulacją elementami otoczenia, obsługą rozmaitych maszyn czy choćby z odpowiednim ustawieniem kamery. Co ciekawe, niektóre poziomy otrzymały swoje alternatywne wersje – odwiedzamy je w skórze ojca głównego bohatera. Uzupełnienie całości stanowią czekające na zebranie znajdźki w postaci klejnotów i fragmentów statuetek, dzięki którym podopieczny może odbudować posągi zapomnianych przodków.

Kwestie techniczne

Sterowanie w After the End: Forsaken Destiny oparto na wirtualnym analogu i przyciskach kontekstowych, jakie pojawiają się w chwili, kiedy protagonista znajdzie się w pobliżu elementu otoczenia umożliwiającego interakcję. Opisywana produkcja może pochwalić się dopracowaną, trójwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w nietypowej stylistyce przywodzącej na myśl tytuły pokroju znanej z konsol stacjonarnych Podróży i bestsellerowego Monument Valley.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do After the End: Forsaken Destiny

Wymagania wiekowe After the End: Forsaken Destiny

12+

AND
iOS