Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 9th Company: Roots of Terror (PC)

9 Kompania PC

9th Company: Roots of Terror

Dynamiczny wojenny RTS oparty na motywach rosyjskiego filmu wojennego wyświetlanego w Polsce jako 9 kompania. Gra pozwala wciąć udział w konflikcie radziecko-afgańskim i może pochwalić się sporym realizmem starć.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | filmy

PC Windows
Okładka 9th Company: Roots of Terror (PC)

producent: Lesta Studio

wydawca: Noviy Disk

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2008

18czerwca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

9th Company: Roots of Terror to dynamiczna strategia czasu rzeczywistego (RTS), nawiązująca do udanego, rosyjskiego filmu wojennego z 2005 roku (znanego w Polsce jako 9. kompania). Stworzony przez studio Lesta Studio program cechuje się przede wszystkim ciekawym teatrem zmagań wojennych (sowiecka kampania w Afganistanie, koniec lat 80. ubiegłego stulecia) oraz dużą dramaturgią w przekazywaniu zbrojnych potyczek.

Osią rozgrywki jest konflikt radziecko-afgański, gdzie gracz, jako dowódca polowy, bezpośrednio prowadzi żołnierzy do boju w trójwymiarowym otoczeniu. Autorzy przygotowali jedenaście szczegółowych map Afganistanu, na których rozgrywają się poszczególne misje kampanii gry. Warto zwrócić uwagę, iż bitwy w większości przebiegają w sposób nieliniowy, dając duże pole do popisu dla umiejętności taktycznych graczy.

Program cechuje się dosyć wysokim realizmem placu boju. Poszczególni żołnierze odznaczają się różną skutecznością, w zależności od doświadczenia i wyposażenia. Pod naszym dowództwem może znaleźć się w sumie aż 80 różnych formacji bojowych, od oddziałów szturmowych, zwiadowczych, przez jednostki i pojazdy opancerzone, aż do pojedynczych kompanii piechoty zmotoryzowanej.

Na uwagę zasługuje wysoka szczegółowość szaty graficznej, w pełnym trójwymiarze ukazująca wojenne zmagania. Nie sposób nie wspomnieć także o rozbudowanych algorytmach fizycznych, które pozwalają we frapujący sposób ukazać uszkodzenia jednostek i niszczenia budowli.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 263 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI 9 Kompania

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe 9 Kompania

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
9 Kompania - recenzja gry
9 Kompania - recenzja gry

Recenzja 19 czerwca 2008, 11:23

A to dopiero początek, niedoróbek w interfejsie znajdzie się trochę więcej. Jedną z tych sprawiających większy zawód jest niedopracowany sposób wybierania konkretnego żołnierza w chwili, gdy siedzi on pod pancerzem bojowego wozu piechoty czy na pace Urala. Konia z rzędem temu, któremu uda się szybko i bez zgrzytania zębami wyciągnąć z pojazdu potrzebnego w danej chwili żołnierza np. z granatnikiem ppanc. Pozostaje mieć nadzieję, że zostanie to poprawione łatą, wszak nie jest to chyba najtrudniejsza do usunięcia usterka... Przydałaby się również możliwość włączania nad żołnierzami jakichś ikonek/znaczników podpowiadających, w co konkretny delikwent jest uzbrojony, bo nie zawsze widać to z dużej odległości.