Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Star Fox - seria gier

Star Fox Zero
Star Fox Zero

Zręcznościowe 21 kwietnia 2016

Kolejna odsłona znanej z konsol Nintendo serii zręcznościowych strzelanin TPP w realiach science fiction. Tytuł powstał we współpracy z uznanym japońskim studiem Platinum Games, pod okiem samego Shigeru Miyamoto. Fabuła Star Fox Zero opowiada o przygodach czwórki przyjaciół: Foxa, Falco, Peppy’ego i Slippy’ego, którzy muszą uratować system Lylat przed zagrożeniem ze strony wroga. Podczas zabawy zasiadamy za sterami bojowego myśliwca Arwing (choć udostępniono także dwie inne maszyny), który potrafi nie tylko latać, ale także zmieniać się w potężną maszynę kroczącą – co przekłada się na dwa różne podejścia do rozgrywki. W odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu, całość skupia się głównie na wykorzystaniu unikalnych możliwości konsoli WiiU i jej kontrolera. Na ekranie telewizora akcja obserwowana jest w perspektywie trzecioosobowej, zaś używając ekranu kontrolera, możemy celować do przeciwników w trybie FPP.

WiiU

Star Fox Guard
Star Fox Guard

Strategiczne 21 kwietnia 2016

Zrealizowana w formie strategii tower defense spin-offowa odsłona popularnej serii strzelanin TPP, znanej z kolejnych generacji konsol Nintendo. W grze Star Fox Guard śledzimy perypetie niejakiego Grippy Toada (wujka jednego z bohaterów cyklu, Slippy Toada), który trudni się wydobywaniem rzadkich minerałów. Niestety wciąż przeszkadzają mu w tym rozmaici przeciwnicy, a zadaniem graczy jest ich powstrzymać. Pod względem mechaniki, tytuł jest typowym przedstawicielem swojego gatunku, który dodatkowo czyni użytek z możliwości konsoli Wii U. Podczas gry na ekranie pada wyświetlana jest interaktywna mapa lokacji, służąca do rozstawiania kamer obronnych, strzelających do nacierających wrogów. Na ekranie telewizora obserwujemy zaś obraz ze wszystkich dwunastu kamer. Oprócz stu misji przygotowanych przez twórców, wraz z grą otrzymujemy także edytor, pozwalający na tworzenie własnych scenariuszy. Star Fox Guard dodawany jest za darmo do gry Star Fox Zero, ale można również nabyć go oddzielnie.

WiiU

Star Fox 64 3D
Star Fox 64 3D

Zręcznościowe 14 lipca 2011

Star Fox 64 3D to stworzony z myślą o technicznych możliwościach konsoli Nintendo 3DS remake legendarnej zręcznościówki autorstwa Shigeru Miyamoto. Gracze wcielają się w Foksa McClouda, członka elitarnej eskadry kosmicznych myśliwców - Star Fox i starają się pokrzyżować plany szalonego naukowca, który zamierza dokonać inwazji na planetę Lylat.

3DS

Star Fox 64
Star Fox 64

Zręcznościowe 2 kwietnia 2007

Reedycja klasycznej strzelaniny z konsoli Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego liska, stając do walki z armią Andross. Używamy między innymi czołgu oraz statku kosmicznego.

Wii

Star Fox Command
Star Fox Command

Akcji 28 sierpnia 2006

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

NDS

Star Fox: Assault
Star Fox: Assault

Akcji 14 lutego 2005

Kosmiczna strzelanina łącząca w sobie najlepsze cechy tego gatunku. Wcielając się w Foxa McCloud'a siejemy pożogę na kilkunastu świetnie skonstruowanych poziomach sterując naprzemian statkiem kosmicznym, czołgiem oraz samym Foxem. Pozycję te przygotowało słynne Nintendo wespół z Namco. Nintendo jest również wydawcą "Star Fox: Assault".

GCN

Star Fox Adventures
Star Fox Adventures

Akcji 22 września 2002

Wcielisz się w rolę Foxa McCluda, legendarnego pilota. Być może znane są Ci poprzednie tytuły z serii Starfox, będące dosyć prostymi acz wciągającymi strzelaninami „na szynach”.

GCN