Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Yo-kai Watch - seria gier

Yo-kai Watch 4
Yo-kai Watch 4

RPG 20 czerwca 2019

Yo-Kai Watch 4 to czwarta odsłona kultowej w Japonii serii RPG, polegającej na zwiedzaniu świata nawiedzonego przez istoty z japońskiego folkloru. W grze pojawiają się postacie znane z anime, takie jak Touma Tsukinami, Natsume Amano, Keisuke Amano czy Akinori Arihoshi.

Switch

Yo-kai Watch 3
Yo-kai Watch 3

RPG 7 grudnia 2018

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami. Szybko okazuje się, że miejsce to zamieszkują również sympatyczne stworki Yo-Kai, których nikt poza naszym protagonistą nie jest w stanie zobaczyć. Wykorzystując swą unikalną zdolność, bohater stara się zaprzyjaźnić z kolejnymi stworkami i z ich pomocą pomagać mieszkańcom miasta. Rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na walce, w której naprzeciw siebie stają dwie trzyosobowe drużyny, a wyprowadzanie ataków opiera się na gestach kreślonych na ekranie dotykowym konsoli. Podobny mechanizm zastosowany został podczas eksploracji świata, w trakcie której bierzemy udział w szeregu zróżnicowanych minigier.

3DS

Yo-Kai Watch Blasters
Yo-Kai Watch Blasters

RPG 7 września 2018

Przygotowana z myślą o trybie kooperacyjnym zabawna gra RPG, w której gracze kontrolują postacie znane z serialu animowanego Yo-Kai Watch. Produkcja została wykonana przez studio Level-5.

3DS

Yo-kai Watch World
Yo-kai Watch World

RPG 27 czerwca 2018

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych gra osadzona w znanym uniwersum Yo-kai Watch. Produkcja czerpie inspirację z hitowego Pokemon GO od firmy Nintendo.

ANDiOS

Yo-kai Sangokushi
Yo-kai Sangokushi

Strategiczne 2 kwietnia 2016

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna studia Level 5, łącząca świat wykreowany na potrzeby cyklu Yo-Kai Watch z formułą popularnej serii Romance of the Three Kingdoms. W grze wcielamy się w znane fanom cyklu, niewidzialne dla większości ludzi stworki yokai i przy ich pomocy budujemy własne imperium. Do naszych obowiązków należy m.in. rekrutowanie armii i awansowanie jej na kolejne poziomy doświadczenia, a także toczenie kolejnych walk w systemie turowym i zajmowanie coraz to nowszych terenów. Yo-Kai Watch: Three Kingdoms, podobnie jak jej poprzedniczki z gatunku jRPG, wykorzystuje unikalne możliwości konsolki przenośnej 3DS, przejawiające się w nietypowym sposobie sterowania oraz wydawania komend naszym oddziałom.

3DS

Yo-kai Watch Wibble Wobble
Yo-kai Watch Wibble Wobble

Logiczne 21 października 2015

Prosta gra logiczno-zręcznościowa typu "dobierz trzy", będąca mobilnym spin-offem znanego z konsolek 3DS cyklu jRPG Yo-Kai Watch. Produkcja, stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych, nie odtwarza oryginalnej mechaniki pierwowzoru, oferując prostą, casualową formę zabawy, polegającą na manipulowaniu zestawem tytułowych stworków w taki sposób, aby ustawić w jednym rzędzie minimum trzy tego samego typu. To z kolei pozwala nam na wyprowadzanie ataków podczas starć z przeciwnikami, wokół czego obraca się cała rozgrywka. Podczas gry yokai nieustannie kotłują się wewnątrz okrągłego pojemnika i nie ma czasu na spokojne planowanie ruchów, a do sukcesu wymagany jest przede wszystkim dobry refleks. Yo-Kai Watch Wibble Wobble oferuje kampanię fabularną, w której świat podzielony został na kilka stref, a dotarcie do każdej kolejnej wymaga pokonania broniących wyjścia stworków. W toku zabawy sukcesywnie odblokowujemy coraz to nowsze yokai, a także rozwijamy talenty już posiadanych podopiecznych.

ANDiOS

Yo-kai Watch 2: Bony Spirits
Yo-kai Watch 2: Bony Spirits

RPG 30 lipca 2014

Yo-kai Watch 2: Bony Spirits to druga odsłona popularnej serii gier jRPG przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, która jest największym konkurentem cyklu Pokemon. Gracze ponownie zaprzyjaźniają się z blisko dwustoma duchami/stworkami Yo-kai, które wykorzystują w walce z innymi duszkami.

3DS

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls
Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls

RPG 30 lipca 2014

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls to druga odsłona popularnej serii gier jRPG przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, która jest największym konkurentem cyklu Pokemon. Gracze ponownie zaprzyjaźniają się z blisko dwustoma duchami/stworkami Yo-kai, które wykorzystują w walce z innymi duszkami.

3DS

Yo-kai Watch
Yo-kai Watch

RPG 11 lipca 2013

Opracowana przez doświadczone, japońskie studio Level 5 gra RPG z turowym systemem walki, wzorowana na popularnej serii Pokemon. W Yo-Kai Watch wcielamy się w postać małego chłopca, który - dzięki otrzymanemu od tajemniczej istoty magicznemu zegarkowi - jako jedyny jest w stanie dostrzegać tytułowe yokai, czyli sympatyczne duszki, zamieszkujące nasz świat. Zadaniem bohatera jest zaś pomaganie innym ludziom, w czym przeszkadzają mu inne, mniej przyjazne yokai. Napotykając któregoś z nich, musimy stoczyć walkę, za którą nagrodą jest możliwość zaprzyjaźnienia się ze stworkiem i korzystania z jego specjalnych umiejętności w dalszym ciągu rozgrywki.

ANDiOS3DS