Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Yo-kai Watch World (AND)
OkładkaYo-kai Watch World (AND)

Yo-kai Watch World

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych gra osadzona w znanym uniwersum Yo-kai Watch. Produkcja czerpie inspirację z hitowego Pokemon GO od firmy Nintendo.

RPG | zagraj za darmo | rzeczywistość rozszerzona | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yo-kai Watch World Premiera

27cze2018

iOS AND

Gry podobne do Yo-kai Watch World

Pokemon GO

Harry Potter: Wizards Unite

Jurassic World Alive

Yo-kai Watch World jest stworzoną z myślą o AND i iOS grą eksploracyjną z elementami RPG, osadzoną w uniwersum Yo-kai Watch i mocno inspirowaną Pokemon GO. Produkcja korzysta z GPS-u telefonu i technologii rzeczywistości rozszerzonej. Za jej stworzenie odpowiadają firmy Level-5 (Ni No Kuni: Hotroit Stories, Yo-kai Daijiten) oraz GungHo Online Entertainment (Divine Gate, Summons Board).

Mechanika

Rozgrywka w Yo-kai Watch World przypomina tę znaną z kultowego hitu Nintendo – Pokemon GO. Poruszając się po prawdziwym świecie i obserwując okolicę za pośrednictwem telefonu możemy wyszukiwać stworzenia (tytułowe Yo-kai) i łapać je. Pojmanie Yo-kai często wymaga stoczenia pojedynku, który oparty jest o proste zasady. Gra umożliwia także trenowanie posiadanych stworków, dzięki czemu potrafią one poradzić sobie z potężniejszymi przeciwnikami.

Ciekawą funkcją Yo-kai Watch World jest możliwość opętywania innych graczy. Mechanika ta pozwala na wysłanie swojego Yo-kai z inną osobą, dzięki czemu uda się on w miejsce, do którego my możemy nie mieć dostępu. Po powrocie stworzenie czasem przyprowadzi ze sobą jakiegoś towarzysza, który dołączy do naszej kolekcji Yo-kai (albo też innego rodzaju prezent). Gracze mają też możliwość sadzenia wirtualnych drzew, które z czasem będą przyciągały kolejne stworki.

Tryby gry

Yo-kai Watch World posiada wyłącznie sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Yo-kai Watch World w wersji na AND i iOS jest grą korzystającą z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Jako taka posiada dość nietypową oprawę graficzną, która ogranicza się do interfejsu oraz trójwymiarowych elementów (przede wszystkim tytułowych stworków Yo-kai), których wizerunki są nakładane na obraz prawdziwego świata obserwowany na ekranie telefonu. Styl graficzny omawianej produkcji dobrze oddaje atmosferę świata Yo-kai Watch.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Yo-kai Watch World: 12+

Yo-kai Watch World Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND