Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Underworld - seria gier

Underworld Ascendant
Underworld Ascendant

RPG 15 listopada 2018

Określana jako duchowy następca słynnej Ultimy Underworld pierwszoosobowa gra RPG akcji (immersive sim) studia OtherSide Entertainment, na czele którego stanął Paul Neurath – współtwórca pierwowzoru. Akcja Underworld Ascendant toczy się w znanej fanom cyklu Stygijskiej Otchłani, czyli podziemnej krainie fantasy zamieszkanej przez trzy rasy, które toczą ze sobą nieustanną walkę o władzę. Wcielając się w bohatera jednej z trzech klas, gracz opowiada się po jednej ze stron konfliktu, przeżywając epicką przygodę w krainie pełnej podziemnych miast, labiryntów, świątyń, ogromnych systemów jaskiń oraz gęstych lasów. Akcja ukazana jest z oczu bohatera, a walka toczy się w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem broni tradycyjnych oraz magii. Oprócz indywidualnych zdolności postaci, kluczem do sukcesu jest także ich mobilność, szybkość reakcji oraz umiejętność wykorzystania rzeźby terenu. Elementem charakterystycznym tytułu jest ogromna swoboda działania, a także fakt, że akcja zmienia się tu w sposób dynamiczny, w zależności od poczynań gracza.

PCPS4XONESwitch

Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds

RPG 30 czerwca 1993

Kontynuacja przygód Avatara w podziemnym świecie Britanni, w której wędrujemy po różnych światach w poszukiwaniu magicznego kamienia kontrolującego czarną kopułę stworzoną przez Guardiana nad zamkiem Lorda Britisha.

PC

Ultima Underworld: The Stygian Abyss
Ultima Underworld: The Stygian Abyss

RPG 30 czerwca 1992

Pierwszy w historii cRPG z trójwymiarową grafiką i ze znakomitą fabułą, w którym wędrójąc po rozbudowanych podziemiach musimy uratować Arial, córkę lorda Britisha z łap ohydnego demona.

PC