Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Giana - seria gier

Giana Sisters: Dream Runners
Giana Sisters: Dream Runners

Zręcznościowe 19 sierpnia 2015

Kolejna odsłona cyklu dwuwymiarowych platformówek, którego korzenie sięgają 1987 roku. Za jej stworzenie odpowiada zespół Black Forest Games – tym razem studio proponuje graczom multiplayerową, opartą na wyścigach rozgrywkę. Do naszej dyspozycji oddano pięć postaci (tytułowa Giana, wojownik ninja, rycerz, robot oraz sowa), a zmagania toczą się w dziewięciu zróżnicowanych lokacjach. Celem, jaki przyświeca zabawie, jest przekroczenie linii mety na pierwszym miejscu – każdy z zawodników posiada identyczny zestaw umiejętności pokroju prześlizgiwania się pod przeszkodami, obracania wokół własnej osi oraz dopalacza aktywowanego po zebraniu odpowiedniej liczby rozrzuconych po planszy klejnotów. Giana Sisters: Dream Runners charakteryzuje się przyzwoitej jakości, kolorową oprawą graficzną. Tytuł umożliwia wspólną zabawę zarówno w trybie lokalnym, jak i przez Internet.

PCPS4XONE

Giana Sisters: Twisted Dreams - Director's Cut
Giana Sisters: Twisted Dreams - Director's Cut

Zręcznościowe 10 grudnia 2014

Ulepszone wydanie gry platformowej Giana Sisters: Twisted Dreams z 2012 roku. Tytuł oferuje poprawioną grafikę z rozdzielczością podniesioną do 1080p, a także zawartość dwóch pakietów DLC: Rise of the Owlverlord oraz Halloween Level. Sama gra pozostała jednak niezmieniona. Główną bohaterką produkcji jest dziewczynka o imieniu Giana. Zarówno ona sama, jak i otaczające ją środowisko posiada dwoistą naturę. W kolorowej wersji świata protagonistka przeistacza się w zbuntowaną nastolatkę, a z głośników dobiegają ostre dźwięki gitary elektrycznej. Gdy senna rzeczywistość zmienia się w koszmar, Giana pokornieje i staje się grzeczną dziewczynką, której towarzyszy stonowana, lekko niepokojąca muzyka. Jednocześnie zmianie ulega nieco kształt poziomów oraz dostępne zdolności bohaterki. Zabawa polega na przełączaniu się pomiędzy obiema wersjami, w zależności od zaistniałych potrzeb. Na swej drodze spotykamy masę wyzwań logiczno-zręcznościowych oraz wielu oryginalnych przeciwników – w tym kilku bossów.

PS4XONESwitch

Giana Sisters: Twisted Dreams
Giana Sisters: Twisted Dreams

Zręcznościowe 23 października 2012

Project Giana jest dwuwymiarową platformówką stworzoną przez studio Black Forest Games. Rozgrywka toczy się w świecie o dwóch przeciwstawnych charakterach i oparta jest na umiejętnym przechodzeniu z jego pozytywnej wersji do mrocznej. Zmienia się zarówno kształt otoczenia, jak i sama bohaterka oraz jej zdolności.

PCX360PS3WiiU

Giana Sisters 2D
Giana Sisters 2D

Zręcznościowe 1 stycznia 2012

Remake gry Giana Sisters DS, opracowany przez studio Kaasa Solution. W Giana Sisters 2D na przemierzenie czeka zarówno osiemdziesiąt etapów z pierwowzoru, jak i całkowicie odrestaurowane poziomy z pierwszej odsłony cyklu (The Great Giana Sisters).

PCANDiOS

Giana Sisters DS
Giana Sisters DS

Zręcznościowe 3 kwietnia 2009

Klasyczna gra platformowa w wersji na przenośną konsolę firmy Nintendo. Pierwowzór, znany pod tym samym tytułem, został wydany w 1987 roku.

NDS