Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Star Wars - seria gier

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Akcji 6 października 2009

Gra akcji osadzona w sławnym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pozwala nam wziąć udział w wydarzeniach, które stanowią fabularny pomost pomiędzy pierwszym i drugim sezonem serialu animowanego o wojnach klonów.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Star Wars: The Clone Wars - Lightsaber Duels
Star Wars: The Clone Wars - Lightsaber Duels

Bijatyki 11 listopada 2008

Star Wars: The Clone Wars - Lightsaber Duels, to kolejna gra spod znaku Gwiezdnych Wojen. Tym razem, za stworzenie tej produkcji odpowiedzialne jest Krome Studios, wydawcą natomiast, jak zwykle pozostał Lucasarts.

Wii

Star Wars: The Clone Wars - Jedi Alliance
Star Wars: The Clone Wars - Jedi Alliance

Akcji 11 listopada 2008

Star Wars: The Clone Wars - Jedi Alliance to kolejna pozycja z cyklu gier na podstawie filmowych Gwiezdnych Wojen. Nasze zadanie polega, na stworzeniu dwuosobowej drużyny, złożonej z członków Zakonu Jedi.

NDS

Star Wars: The Battle of Yavin
Star Wars: The Battle of Yavin

Akcji 2 czerwca 2004

The Battle of Yavin to kosmiczna strzelanina, przypominająca pod wieloma względami niegdysiejszy produkt Vektor Graphics o nazwie Star Wars. Gracz wcieli się w rolę Luke’a Skywalkera, który pilotując myśliwiec X-Wing weźmie udział w tytułowej bitwie o Yavin, mającej na celu ochronę bazę Rebelii i zniszczenie Gwiazdy Śmierci.

PC

Star Wars: The Battle of Endor
Star Wars: The Battle of Endor

Akcji 2 czerwca 2004

The Battle of Endor to kolejna kosmiczna strzelanina, stworzona przez Bruno R. Marcosa i nawiązująca do filmów z serii Star Wars. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku The Battle of Yavin, gracz wcieli się w rolę pilota myśliwca X-Wing (tym razem jednak nie jest to Luke Skywalker) i weźmie udział w słynnej bitwie o Endor, w której celem Rebeliantów jest zniszczenie drugiej Gwiazdy Śmierci.

PC

Star Wars: Flight of the Falcon
Star Wars: Flight of the Falcon

Akcji 18 listopada 2003

Dynamiczna i zarazem niezbyt skomplikowana strzelanka, w której zasiadamy między innymi za sterami tytułowego myśliwca Millenium Falcon. Bierzemy udział w najsłynniejszych bitwach czwartego epizodu "Gwiezdnych wojen".

GBA

Star Wars Episode II: The New Droid Army
Star Wars Episode II: The New Droid Army

Przygodowe 14 listopada 2002

Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w grze "Attack of the Clones". Po raz kolejny wcielamy się w postać Anakina Skywalkera, próbując zapobiec powstaniu tytułowej armii droidów.

GBA

Star Wars: The Clone Wars
Star Wars: The Clone Wars

Akcji 28 października 2002

Trzecioosobowa gra akcji, towarzysząca premierze filmu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Wcielamy się w postaci Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobi, którzy na planecie Rhen Var starają się zapobiec przejęciu przez oddziały Konfederacji śmiercionośnej broni Sithów o nazwie Dark Reaper. Rozgrywka podzielona jest na dwa segmenty, w których walczymy w powietrzu za sterami maszyn i w sposób tradycyjny za pomocą mieczy świetlnych oraz mocy Jedi.

PS2XBOXGCN

Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Star Wars Episode II: Attack of the Clones

Zręcznościowe 30 maja 2002

Dwuwymiarowa platformówka, w bezpośredni sposób nawiązująca do drugiego epizodu "Gwiezdnych wojen". Przejmujemy kontrolę nad jedną z dwóch postaci. Może to być Anakin Skywalker lub Obi-Wan Kenobi.

GBA

Star Wars: Jedi Starfighter
Star Wars: Jedi Starfighter

Akcji 10 marca 2002

Kontynuacja gry "Star Wars: Starfighter". Po raz kolejny mamy do czynienia z niezbyt skomplikowanym symulatorem kosmicznym, tym razem nawiązującym do drugiego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Do rozegrania 15 głównych misji.

PS4PS2XBOX

Star Wars Starfighter: Special Edition
Star Wars Starfighter: Special Edition

Zręcznościowe 26 listopada 2001

Ulepszona wersja gry, która początkowo ukazała się na konsolę PlayStation 2. Zasiadamy za sterami statku kosmicznego, wykonując niebezpieczne misje. Wersja na Xbox'a posiada ponadto poszerzony tryb multiplayer.

XBOX

Star Wars: Jedi Power Battles
Star Wars: Jedi Power Battles

Zręcznościowe 12 września 2001

Star Wars: Jedi Power Battles to wyprodukowana w 2001 roku przez firmę HotGen Studios gra zręcznościowa, której fabuła nawiązuje do pierwszego epizodu filmowego sagi Gwiezdnych Wojen.

GBA

Star Wars: Starfighter
Star Wars: Starfighter

Zręcznościowe 19 lutego 2001

Star Wars: Starfighter to wyprodukowana przez firmę LucasArts zręcznościowa symulacja w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracz dołącza do drużyny pilotów broniących planety Naboo. Twórcy przygotowali 20 modeli myśliwców, którymi można kierować w potyczkach z flotyllą Federacji Handlowej i statkami Imperium Galaktycznego.

PCPS2