Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Victoria - seria gier

Victoria 3
Victoria 3

Strategiczne 25 października 2022

Trzecia odsłona kultowej serii strategii historycznych autorstwa studia Paradox Interactive. Victoria 3 przenosi gracza do XIX wieku podczas epoki kolonialnej. Gracz ma za zadanie poprowadzić jedno z wielu dostępnych państw do wielkości.

PC

Victoria II
Victoria II

Strategiczne 13 sierpnia 2010

Victoria II jest sequelem wydanej w 2003 roku gry strategicznej Victoria: Empire Under the Sun. Gracze mają okazję stanąć na czele jednego z ponad 200 państw i pokierować jego losami na przestrzeni ponad stu lat (1835-1939). Deweloperzy ze studia Paradox Interactive zadbali o zgodność z historycznymi faktami oraz rozbudowane opcje zarządzania gospodarką, armią i polityką.

PC

Victoria: Empire Under the Sun
Victoria: Empire Under the Sun

Strategiczne 18 listopada 2003

Kolejna, piąta już część znanej serii gier strategicznych Europa Universalis, która przenosi nas w okres pomiędzy XIX wiekiem a pierwszymi dekadami wieku XX. Jest to czas, w którym dokonano wielu odkryć i postępów naukowych, jest to także okres krwawych starć Pierwszej Wojny Światowej.

PC