Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Euro Truck Simulator 2 Gramy dalej

Gramy dalej 7 kwietnia 2014, 14:58

autor: ElMundo

Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian

Dziesiątki bezsensownych kolizji, korki i mandaty nie z naszej winy – to już przeszłość. Najnowsza aktualizacja do Euro Truck Simulator 2 eliminuje większość tych problemów i wprowadza szereg nowych funkcjonalności.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

ŁATKA 1.9 W SKRÓCIE:
  • nowy system ruchu ulicznego;
  • usprawnione działanie skrzyni biegów;
  • dodane wsparcie Oculus Rift;
  • ulepszenie modeli Scanii i Iveco;
  • obsługa kursora za pomocą gamepada;
  • aktualizacje mapy.

Choć grze Euro Truck Simulator 2 niedługo stukną drugie urodziny, to patrząc na aktywność jej twórców oraz całej społeczności, można odnieść wrażenie, że produkcja czeskiego studia SCS Software pojawiła się na rynku maksymalnie miesiąc temu. Co i rusz w sieci pojawiają się niezliczone ilości nowych modyfikacji, a nasi południowi sąsiedzi w pocie czoła pracują nad tym, by ich flagowe dzieło stawało się jeszcze bardziej kompletne i realistyczne. Łatka 1.9 to kolejny efekt ich wytężonej pracy i jedna z najważniejszych poprawek, które pojawiły się od długiego czasu.

Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian - ilustracja #1
Nie chcielibyście słyszeć tego ryku klaksonów…

Kilka tygodni beta-testów, końcowe szlify i przygotowania, zmiany w kodzie aktualizacji do ostatniej chwili i wzmożony kontakt ze społecznością podpowiadającą co zmienić, by ciężarówki prowadziły się jeszcze lepiej – tak wyglądała końcówka lutego i praktycznie cały marzec w praskiej siedzibie SCS Software. Najnowsza łatka wprowadza dużo ciekawych nowości, które w sposób istotny wpływają na komfort podróżowania po całej Europie i rozwiązują część istotnych problemów będących nierzadko obiektem frustracji wśród miłośników ETS-a.

Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian - ilustracja #2
Jak widać w lusterku, po sygnalizacji zmiany pasa kierowcy cierpliwie czekają na nasz manewr.

Winiety, nie mandaty

Główną zmianą, jaką przynosi patch 1.9, jest całkowicie nowy i napisany praktycznie od podstaw system ruchu ulicznego. Twórcy otrzymali mnóstwo skarg od graczy w związku z całą masą absurdalnych sytuacji pojawiających się na drodze – bezsensownymi kolizjami, łamaniem przepisów w trakcie wyprzedzania czy też blokowaniem przejazdu przez uszkodzone samochody. Wprowadzone poprawki praktycznie eliminują zdecydowaną większość tych problemów. Nareszcie uzasadnione jest używanie kierunkowskazu przy próbie zmiany pasa ruchu. W przypadku takowej sygnalizacji samochody jadące równoległym pasem zwalniają i przepuszczają naszą ciężarówkę, umożliwiając bezkolizyjne przemieszczenie się np. w okolice zjazdu lub wyprzedzenie wolniejszego pojazdu. Jeżeli zbyt długo nie wykonamy manewru, kierowcy nie będą czekać w nieskończoność i tworzyć kilometrowego korka – dopiero po zwolnieniu kierunkowskazu i ponownym jego włączeniu pozwolą nam wykonać skręt.

Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian - ilustracja #3
Remonty nie ułatwiają unikania stłuczek.

Rozwiązano także kwestię tworzenia się gigantycznych zatorów w trakcie postoju ciężarówki na jednym z pasów ruchu. Od teraz kierowcy swobodnie omijają nasz pojazd i włączają się do ruchu na sąsiednim torze. Podobnie sprawa wygląda w momencie zwężenia jezdni lub ograniczenia liczby pasów ruchu – kierowcy nie czekają do ostatniej chwili i całkowitego zamknięcia nitki jezdni, lecz już wcześniej szukają sposobu na wjechanie na właściwą trasę.

Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków
Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków

Gramy dalej

Niecałe trzy miesiące po premierze rozszerzenia wprowadzającego szereg skandynawskich miast ekipa SCS Software po raz kolejny dokonuje rozbudowy mapy. Dwie nowe miejscowości to jednak nie jedyne nowości pojawiające się wraz z patchem.

ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?
ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?

Gramy dalej

Co można zrobić z grą w trzy miesiące? Patrząc na to, co dzieje się z Euro Truck Simulator 2, raczej niemało – sami przyznacie, że trzy łatki, zapowiedziana nowa ciężarówka i garść szczegółów na temat rozbudowanego DLC to dość sporo, prawda?

Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11
Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11

Gramy dalej

Kolejny miesiąc to kolejny patch do Euro Truck Simulator – jak się okazuje, tym razem oprócz poprawek w kodzie gry, twórcy udostępnili nam również zupełnie nowe tereny do zwiedzania!