Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Euro Truck Simulator 2 Gramy dalej

Gramy dalej 13 listopada 2014, 15:30

autor: ElMundo

ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?

Co można zrobić z grą w trzy miesiące? Patrząc na to, co dzieje się z Euro Truck Simulator 2, raczej niemało – sami przyznacie, że trzy łatki, zapowiedziana nowa ciężarówka i garść szczegółów na temat rozbudowanego DLC to dość sporo, prawda?

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

CO NOWEGO W EURO TRUCK SIMULATOR 2:
  • Nowa ciężarówka – DAF XF Euro 6;
  • Mercedes Actros MP4 w produkcji;
  • Planowane wydanie DLC z terenami Europy Północnej;
  • Szereg poprawek w kodzie gry (praca podwozi, regulacja tempomatu);
  • Korekta limitów prędkości w wielu miastach;
  • Większe kary za nieprzepisową jazdę;
  • Wyszukiwarka ciągników i naczep;
  • Osiągnięcia Steam.

Od czasu naszej ostatniej wizyty w wirtualnym świecie ciężarówek za sprawą Euro Truck Simulator 2, czyli hitowej produkcji czeskiego studia SCS Software, minęło zaledwie nieco ponad trzy miesiące i wydawałoby się, że przez ten czas zmienić się może naprawdę niewiele. Niektóre studia deweloperskie po dwóch latach od wydania gry nawet nie pomyślałyby o kiwnięciu palcem i próbie zaimplementowania nowych rozwiązań do swojej produkcji, ale nasi południowi sąsiedzi w trakcie minionego kwartału zrobili tyle, że niejako zmusili nas do powrotu w przestrzeń wielkich, wręcz potężnych pojazdów i sprawdzenia, co też nowego możemy zaobserwować na drogach całej Europy.

Za pięć sekund w ciężarówkę uderzy osobówka… wjeżdżająca na czerwonym! - 2014-11-13
Za pięć sekund w ciężarówkę uderzy osobówka… wjeżdżająca na czerwonym!

Jedni przez kilka miesięcy nie potrafią uporać się z podstawowymi problemami technicznymi swojej produkcji, natomiast SCS Software zaprezentowało nam już trzy nowe łatki. Duża liczba nakładek wcale nie sugeruje jednak, że każda z nich jest robiona po to, by nabić licznik – wszystkie wnoszą do rozgrywki długo oczekiwane przez graczy usprawnienia, dodając jednocześnie rozwiązania, o które postulowano na oficjalnych forach czy też fanpage’ach serii Euro Truck Simulator.

Ekipa studia SCS Software powoli się rozrasta – niedawno do zespołu dołączyli Polak i Słowak. Szczególnie ten drugi to postać znana społeczności moderskiej jako 50keda. Jest on odpowiedzialny za kilka fanowskich modeli ciężarówek czy też specjalną wtyczkę do programu graficznego Blender, z którego powszechnie korzystają twórcy modyfikacji. Nie zapominajmy także o studiu Heavy Loads zlokalizowanym w Polsce, również pomagającym w pracach zarówno nad ETS2, jak również kolejnymi truckerskimi produkcjami.

1.12: truckerscy modnisie – wystąp!

Pierwszy z patchów – z numerem 1.12 – to gratka dla miłośników przeglądania tego, co oferują nam panowie z SCS Software w kwestii pojazdów. Zaimplementowano bowiem bardzo wygodną w obsłudze i przydatną przeglądarkę wszystkich dostępnych w grze ciągników oraz przyczep. Nasze maszyny będziemy mogli odpowiednio zmieniać pod względem wizualnym, dodając nowe malowania i naklejki. Rozwiązanie to daje także spore nowe możliwości odbiorcom tytułu lubującym się w tworzeniu dodatków do ETS2, pozwalając sprawdzić, jak prezentuje się ich dzieło w grze i dając pole do manewru w kwestii ewentualnego naniesienia poprawek na poszczególne tekstury czy elementy pojazdu. Swoje pięć minut otrzymali również miłośnicy fotografowania ciężarówek – do ich dyspozycji oddano bardzo funkcjonalny edytor zdjęć, dzięki któremu poprawimy kolorystykę fotek, ich nasycenie, balans bieli czy ostrość.

Swojskie klimaty – tu nawet ograniczenie prędkości wyświetlane na GPS-ie nie pomoże. - 2014-11-13
Swojskie klimaty – tu nawet ograniczenie prędkości wyświetlane na GPS-ie nie pomoże.

To jednak nie wszystkie wprowadzone przez tę łatkę nowości – twórcy zajęli się także poprawkami w kwestii czasami niebyt realistycznych limitów prędkości, które spotykaliśmy na terytorium Wielkiej Brytanii, naprawia ona także mnóstwo błędów związanych z błędnych działaniem modów, zwłaszcza w kwestii znikających tekstur, miast-widm czy też błędnego naliczania wagi pojazdu.

Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków
Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków

Gramy dalej

Niecałe trzy miesiące po premierze rozszerzenia wprowadzającego szereg skandynawskich miast ekipa SCS Software po raz kolejny dokonuje rozbudowy mapy. Dwie nowe miejscowości to jednak nie jedyne nowości pojawiające się wraz z patchem.

Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11
Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11

Gramy dalej

Kolejny miesiąc to kolejny patch do Euro Truck Simulator – jak się okazuje, tym razem oprócz poprawek w kodzie gry, twórcy udostępnili nam również zupełnie nowe tereny do zwiedzania!

Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian
Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian

Gramy dalej

Dziesiątki bezsensownych kolizji, korki i mandaty nie z naszej winy – to już przeszłość. Najnowsza aktualizacja do Euro Truck Simulator 2 eliminuje większość tych problemów i wprowadza szereg nowych funkcjonalności.