Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Democracy 2

Democracy 2 - v.1.23
Democracy 2 - v.1.23

demo gryrozmiar pliku: 30,9 MB

Democracy 2 to kontynuacja wydanej w 2005 roku (mowa o Stanach Zjednoczonych; europejska premiera miała miejsce dwa lata później) gry strategicznej. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z wyjątkowo złożonym produktem,...

Powstaje niezależna strategia Democracy 3
Powstaje niezależna strategia Democracy 3

wiadomość18 stycznia 2013

Cliff Harris, założyciel jednoosobowego, niezależnego studia Positech Games, zapowiedział na swym blogu, że rozpoczął pracę nad trzecią częścią serii Democracy. Inne tytuły stworzone przez Cliffa to m.in. Gratuitous Tank Battles, Gratuitous Space Battles czy Kudos.

Pierwsze screenshoty z gry Democracy 2
Pierwsze screenshoty z gry Democracy 2

wiadomość30 lipca 2007

Firma Positech Games, mająca w swoim dorobku takie gry jak Kudos – Rock Legend czy Starship Tycoon, zdecydowała się pokazać światu pierwsze trzy screenshoty z tworzonej właśnie produkcji zatytułowanej Democracy 2.

Democracy 2 - v.1.23
Democracy 2 - v.1.23

patchrozmiar pliku: 984 KB

wersja: v.1.23 Patch przeznaczony do gry Democracy 2. Poniżej poprawiane błędy:

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.01.2008 15:56
michrz
56
Konsul

Zapowiada się ciekawie, jeżeli będzie jeszcze więcej opcji niż w pierwszej części.

22.03.2010 13:58
odpowiedz
Victuz
32
Pretorianin

Gra jest bardzo fajna i w sumie łatwo zrozumieć mechanizmy sterowania nią.
Niestety podobnie jak poprzednia gra z serii i w sumie wszystkie gry Positech Games cierpi na kilka bardzo "nie fajnych" przypadłości:
1. Bardzo szybko okazuje się, że wielu opcji które wydawały by się oczywiste zwyczajnie nie ma. Praw które można wykorzystać jest w rzeczywistości niewiele, nie można wypowiadać wojen etc. etc.
Przez to gracz ma uczucie "pustki" w grze (przynajmniej ja takie miałem) a szkoda bo sama idea wydaje się bardzo ciekawa.
2. Jako że gra oparta jest w większości na obliczeniach komputera często pojawiają się dziwaczne wyniki. Przykładowo z roku na rok frekwencja wyborcza może spaść z 95% do np. 12%. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiadomo, w kraju sytuacja jest fantastyczna, przestępczości praktycznie nie ma, nowoczesna technologia się rozwija a ludzie mają wszystko zwyczajnie w gdzieś. To tylko przykład wielu dziwnych sytuacji jakie mogą pojawić się w trakcie rozgrywki.

Niemniej gra daje przez pewien czas całkiem sporo frajdy i szczerze mówiąc mam nadzieję, że doczekamy się kiedyś prawdziwie dopracowanej Democracy 3.