Komentarze do wiadomości: Faye nie będzie po prostu żeńskim Kratosem. Twórcy God of War: Laufey musieli rozwiązać trudny problem

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
03.06.2026 11:41
Emoneb
1
31
odpowiedz
Emoneb
15
Legionista

Kogo obchodzi jego żona. Nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł żeby w God od war nie grać kratosem.

03.06.2026 13:01
Angemona
8
17
odpowiedz
20 odpowiedzi
Angemona
98
Generał

5 milionów wygibasów w komentarzach, a częśch chłopów znów nie chce przyznać, że zwyczajnie ma ból dupy o granie żeńską postacią. Nie martwie się, cycki wam od tego nie wyrosną (chcociaż, gdybybtak było to wreszcie byście jakieś zobaczyli na żywo).

03.06.2026 12:23
DocHary
2
8
odpowiedz
DocHary
89
Unclean One

Mnie nie obchodzi kim będę grał tak długo, jak mechanika i charakter postaci będzie zrobiona dobrze. Fanboystwo Kratosa jest w mocy, ale wolałbym argumenty.
Ograłem GoW 3, pozostałe greckie zgłębiłem przez YT dla poznania historii. Z nordyckich pierwszy splatynowałem, a drugi mnie lekko wynudził. Nie wiem czy "wyrosłem" z exów $ony, czy to kwestia gorszego scenariusza, ale na pewno nie przekreślam Laufey, bo baba, ileż można, korytarzówka, etc.
Tak się składa, że postacie żeńskie w grach często są bardziej wiarygodne, bo zwyczajnie twórcy bardziej przykładają się do emocjonalności (a może bredzę, bo mi siusiak mąci). Na pewno miałem takie odczucia po trailerach np. AC Odyssey, wybór Kassandry był dla mnie oczywisty.
Narracja, że dana marka ma być zawsze skazana na tego samego protagonistę, to dla mnie odklejka, a w dyskusje woki-nie-woki nie mam zamiaru się wkręcać. Liczy się jakość.

03.06.2026 13:23
Gimemoa
9
6
odpowiedz
5 odpowiedzi
Gimemoa
18
Pretorianin

Pozwolę sobie zacytować część wypowiedzi kanału Popkurwtura z Facebooka, bo idealnie oddaje to co się dzieje pod kolejną grą gdzie jest bohaterką jest kobieta:
I nie ma dyskusji o poziomie zaprezentowanych gier, jakości gameplayu. Nie, znowu jest pierdolenie o kobietach, Feminstation i że oni podziękują, jakby to cokolwiek zmieniło.

03.06.2026 13:44
Ohydny Czerwonodupny Pirat
🤡
13
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Ohydny Czerwonodupny Pirat
90
Gracz raczej autystyczny

Nie no, znowu baba w grze. To nie pozostaje mi nic innego jak zapuścić wąsa i uciekać do Rumunii

post wyedytowany przez Ohydny Czerwonodupny Pirat 2026-06-03 13:44:50
03.06.2026 11:41
Emoneb
1
31
odpowiedz
Emoneb
15
Legionista

Kogo obchodzi jego żona. Nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł żeby w God od war nie grać kratosem.

03.06.2026 12:20
1.1
3
odpowiedz
BlackTone
53
Generał

Emoneb No nie wiem, ludzi którzy stworzyli te gry?

03.06.2026 12:41
1.2
3
odpowiedz
Szark
19
Legionista

BlackTone Przecież twórca Kratosa już dawno nie pracuje w SMS? O czym ty piszesz?

03.06.2026 12:47
Mówca Umarłych
1.3
3
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Emoneb Mnie.

03.06.2026 12:48
prawdziwy
1.4
6
odpowiedz
prawdziwy
38
Konsul

Haha, dupa pękła, sraka poleciała, bo nie ma Kratosa, a ja czekam na kolejne serie w tym świecie, gdzie będzie można zagrać innymi postaciami i poznać bardziej ten świat niż tylko oczami starego zrzędzącego Kratosa.

03.06.2026 13:53
Herr Pietrus
1.5
3
odpowiedz
Herr Pietrus
243
Jestę Grifterę

Emoneb Też jestem zdania, że powinni dostać męża Kratosa

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-06-03 13:54:47
03.06.2026 13:54
Herr Pietrus
1.6
odpowiedz
Herr Pietrus
243
Jestę Grifterę

(...)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-06-03 13:55:09
03.06.2026 14:24
dafton.
1.7
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

Emoneb Chyba, że jego synem, to wtedy spoko.

03.06.2026 16:03
1.8
odpowiedz
BlackTone
53
Generał

Szark A co on sam ją stworzył?

03.06.2026 16:53
1.9
odpowiedz
Szark
19
Legionista

BlackTone No właśnie tak, postać Kratosa on stworzył. Jeśli mówisz o ekipie robiącej grę to jestem w 100% przekonany że 90% z nich już jest gdzie indziej. W tej branży ludzie nie siedzą bo 20 lat w tej samej firmie.

03.06.2026 17:10
1.10
odpowiedz
1Fuss
29
Centurion

Emoneb szczerze mówiąc myślałem to samo ale gdy zobaczyłem combat I pomysł na całość z tym życiem po życiu bogów różnych mitologii to jestem na tak 😅

04.06.2026 10:20
1.11
odpowiedz
Terefere85
65
Konsul

BlackTone No nie wiem, ludzi którzy stworzyli te gry?
Posłuchaj choćby początku wypowiedzi tych dwóch twórców w załączonym filmiku - oni to mieli pierwszą styczność z serią grając w God of War z 2018, a dołączyli do studia (ta babka) dopiero w połowie produkcji Ragnarock (czyli 2022). To są ludzie, którzy totalnie nie mają o tej serii pojęcia i tyle w temacie.

03.06.2026 12:23
DocHary
2
8
odpowiedz
DocHary
89
Unclean One

Mnie nie obchodzi kim będę grał tak długo, jak mechanika i charakter postaci będzie zrobiona dobrze. Fanboystwo Kratosa jest w mocy, ale wolałbym argumenty.
Ograłem GoW 3, pozostałe greckie zgłębiłem przez YT dla poznania historii. Z nordyckich pierwszy splatynowałem, a drugi mnie lekko wynudził. Nie wiem czy "wyrosłem" z exów $ony, czy to kwestia gorszego scenariusza, ale na pewno nie przekreślam Laufey, bo baba, ileż można, korytarzówka, etc.
Tak się składa, że postacie żeńskie w grach często są bardziej wiarygodne, bo zwyczajnie twórcy bardziej przykładają się do emocjonalności (a może bredzę, bo mi siusiak mąci). Na pewno miałem takie odczucia po trailerach np. AC Odyssey, wybór Kassandry był dla mnie oczywisty.
Narracja, że dana marka ma być zawsze skazana na tego samego protagonistę, to dla mnie odklejka, a w dyskusje woki-nie-woki nie mam zamiaru się wkręcać. Liczy się jakość.

03.06.2026 12:31
3
odpowiedz
Ummon
69
Pretorianin

Laufey i powrót do akrobatycznej walki to ok, jakoś przejdzie. Ale gadająca kostka Frank to jednak nie na moje siły.

03.06.2026 12:36
Persecuted
4
2
odpowiedz
10 odpowiedzi
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

według którego spin-off kojarzy mu się z „nijakim” Forspoken.

Ala w jakim sensie? Czy dziś każda gra akcji z kobietą w roli głównej musi być porównywana z Forspoken?

03.06.2026 12:44
Sebo1020
4.1
2
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted np. dialogów, zwłaszcza moment gadki z żelatynową kostką i mieczykiem, nie wiem czemu, ale cała sekwencja porywania magicznych stworków przypomniała mi moment, kiedy namiestnik lorda farquaad skupował postacie z bajek włącznie z osłem w pierwszym Shrekiem ..szczerze nawet dialogi były podobne

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 12:48:38
03.06.2026 12:46
Persecuted
4.2
1
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Ale co konkretnie w tym dialogu przywołuje skojarzenia z Forspoken?

03.06.2026 12:52
Sebo1020
4.3
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted Jakby pisał to 15-latek, który próbuje wytłumaczyć grającemu 15 latkowi co akurat teraz się dzieje

03.06.2026 15:18
Persecuted
4.4
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Jakby pisał to 15-latek, który próbuje wytłumaczyć grającemu 15 latkowi co akurat teraz się dzieje

Ale co konkretnie? Zacytuj proszę która część ci się nie podoba, bo ja słuchałem tego dialogu dwukrotnie i dla mnie brzmi zupełnie normalnie.

03.06.2026 15:34
Sebo1020
4.5
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted ...no to jesteś idealnym odbiorcą gry, jak dla mnie cała scena jest pomieszana, z jednej strony jest walka z demonami...a tu z gruch ni z pietruchy wrzucają ci gadkę postaci rodem z bajek diseja, którzy rozmawiają ze sobą tak, jakby właśnie urwali sie z jednej

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 15:48:50
03.06.2026 15:36
Persecuted
4.6
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Dlaczego? Bo nie umiesz artykułować swoich argumentów?

03.06.2026 15:47
Sebo1020
4.7
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted Odpisałem wyżej

03.06.2026 15:55
Persecuted
4.8
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Napisałeś pusty ogólnik pozbawiony treści. Nie wskazałeś, które konkretnie wypowiedzi ci nie pasują i dlaczego. Nie napisałeś, czy chodzi o ich ton, treść, reżyserię, zastosowany język, intonację, aktorstwo... zero konkretów. To z kolei sugeruje albo złą wolę (krytykę dla samej krytyki, byle tylko być negatywnym) albo całkowity brak zdolności do artykulacji swoich zarzutów, podyktowany brakiem kompetencji.

03.06.2026 16:09
Sebo1020
4.9
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted Jesteś przykładem gościa co może napisać 100 słów, z których nie wynika, to nie mój problem, że nie rozumiesz tego o czym napisałem, (szczerze nie pierwszy raz na tym forum) masz jak byk scenę, która się po prostu ze sobą nie klei, gówna bohaterkę wcześniej pobito podczas konfrontacji z demonem, a za parę minut masz scenę, w której postacie rodem z kreskówki gadają miedzy sobą o wybrańcu w takim tonie jakby gra miała styczność z graczem-debilem, wmawiając mu, że może to on... to jest poziom kreskówek dla dzieci

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 16:10:31
03.06.2026 17:10
Persecuted
4.10
2
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Nie, to ty jesteś przykładem kogoś, kto czepia się na siłę, dla zasady, ale zapytany o konkrety zaczyna kluczyć dookoła i odwracać kota ogonem.

- Ty jesteś... inna.
- Jesteś kostką. Która mówi. Wiesz co? To bez znaczenia, jak możemy się stąd wydostać?
- Próbowaliśmy, stąd nie ma wyjścia.
- A ty jesteś gadającym mieczem?
- Nie jestem mieczem, tylko wstążkami. Ja nazywam się Ruth (Rue?), a kostka to Phranque.
- Ja jestem Faye. Musi być sposób, żeby się stąd wydostać!
- Wydostać się? Ty nawet nie jesteś tutaj w pełni.
- Oczywiście, że nie, jestem martwa.
- Musisz być martwa, żeby przejść przez wrota. Mam wrażenie, że ty coś ukrywasz...
- Gdzie my tak właściwie jesteśmy?
- To boskie zaświaty, ja nazywam je "wszystkimi".
- Boskie zaświaty... super.
- No więc, jaki mamy plan, szefie?
- Nie jestem twoim szefem, Phranque.
- Ta beczka... to dlatego jesteście uwięzieni.
- Tak... Zaraz, ty wywołałaś wcześniej tę wielką eksplozję, możesz to zrobić ponownie?
- Moja magia... ona szwankuje w tym miejscu. Ja sama czuję się w tym miejscu popsuta.
- Chcesz się wydostać, tak?
- Myślę, że wszyscy tego chcemy.
- Zdecydowanie. Faye, musisz to zaakceptować, ty... jesteś martwa.
- Jak? Jak mam to zaakceptować?!
- To proste. Skup się. Jesteś tutaj. Bądź tutaj.
- A co, jeżeli muszę być gdzie indziej?
- To skup się na miejscu, w którym musisz być.
- Udało się! O czym myślałaś?
- O obietnicy.
- To mi wystarczy. A teraz wynośmy się stąd!
- Przygotujcie się.
- Nie, czekaj, to nie jest dobry pomysł, to zły pomysł!

Tyle, to jest dosłownie cały dialog. Co jest z nim nie tak? W którym miejscu masz to, o czym pisałeś wcześniej? Cytuję:

"masz jak byk scenę, która się po prostu ze sobą nie klei, gówna bohaterkę wcześniej pobito podczas konfrontacji z demonem, a za parę minut masz scenę, w której postacie rodem z kreskówki gadają miedzy sobą o wybrańcu w takim tonie jakby gra miała styczność z graczem-debilem, wmawiając mu, że może to on..."

albo

"gadki z żelatynową kostką i mieczykiem, nie wiem czemu, ale cała sekwencja porywania magicznych stworków przypomniała mi moment, kiedy namiestnik lorda farquaad skupował postacie z bajek włącznie z osłem w pierwszym Shrekiem"

albo

"Jakby pisał to 15-latek, który próbuje wytłumaczyć grającemu 15 latkowi co akurat teraz się dzieje".

A może po prostu warto podszkolić angielski? Bo wspominasz o jakimś wybrańcu, a w dialogu tego nie ma...

post wyedytowany przez Persecuted 2026-06-03 17:42:13
03.06.2026 12:44
animatiV
5
2
odpowiedz
animatiV
114
PCMR

Widzę że jakość nadal będzie na wysokim poziomie. Przerywniki wyglądają niesamowicie a gameplay będzie lekką odskocznią od ociężałego Kratosowego stylu. Mnie się podoba, z chęcią odpalę sobie na YT :)

03.06.2026 12:53
6
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Dark Star
43
Pretorianin

Pomijając zmianę głównego bohatera cyklu na jakąś babkę której głowną rolą było bycie zwłokami, to ta walka wyglada plastikowo okropnie. Masa kolorów, brak impaktu ciosów, brak krwi i ta latająca kostka z bajek disneya jako companion...

Raczej nie dla mnie, już saga nordycka podobała mi się mniej niż grecka, choć pierwszy gow z 2018 wspominam bardzo dobrze. Ale tu spasuje

03.06.2026 20:17
Kalem
6.1
odpowiedz
Kalem
29
Centurion

Dark Star Przecież to gniot będzie, tu nie ma nawet o czym dyskutować. Jeśli ktoś chce klimatu mistycznego i nordyckiego to niech zagra w Hellblade, zwłaszcza część pierwszą. Tutaj będzie familiada pełna kiczowatych kolorków i płytkich osobowości. Zresztą widać już po tych scenarzystach czego można się spodziewać.

03.06.2026 12:55
7
odpowiedz
Szumnyj
15
Chorąży

Statek Tezeusza

03.06.2026 13:01
Angemona
8
17
odpowiedz
20 odpowiedzi
Angemona
98
Generał

5 milionów wygibasów w komentarzach, a częśch chłopów znów nie chce przyznać, że zwyczajnie ma ból dupy o granie żeńską postacią. Nie martwie się, cycki wam od tego nie wyrosną (chcociaż, gdybybtak było to wreszcie byście jakieś zobaczyli na żywo).

03.06.2026 13:09
8.1
12
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Angemona A potem zjawi się jeden z drugim co będa krzyczeć, że się hejterzy zlecieli. Tymczasem każdy jeden taki temat
- o co masz ból dupy lol
- jesteś prawiczkiem bo nie lubisz grać laską xd lol
- już się spłakali

Za każdym razem tak samo.
Ktoś pisze elaborat czemu mu się nie podoba, nawet jeśli tematem elaboratu jest że nie chce grać laską to podaje argumenty
- lol masz ból dupy. Zero argumentów ale za to gimnazjalna przyj*bka jest? Jest! "Ale dowaliłem incelowi hehe "

Co ci do tego kto lubi w co grać i o co ma ból dupy? To już preferencji mieć nie można? Nawet jeśli jak jedynym powodem byłoby, że zmienili protagoniste który był twarzą marki od zawsze na protagonistkę wyciągniętą z bram między pośladami to jest to czyjaś preferencja i wielki **** ci do tego.

03.06.2026 13:09
8.2
2
odpowiedz
Szumnyj
15
Chorąży

Angemona Czy ci się podoba to czy nie to właśnie ci co mają ból dupy, kupują gry i w nie grają. Swoje projekcje zatrzymaj dla siebie. Chłopy mają ból dupy, że nie będą grali w swoją ulubioną grę, ulubioną postacią. Zamiast tego wciska się im coś o co nikt nie prosił po za małym procentem grających, którzy być może, znaleźli się na testach focusowych.

03.06.2026 13:18
Sebo1020
8.3
4
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Dark Star Ja bym jeszcze dodał wielki płacz samych twórców i forumowych postaci jak to sprzedaż będzie za niska po premierze i oczywiście wszystko to będzie wina tych złych hejterów i inceli co to opluwali gierkę w internetach przed premierą

03.06.2026 13:33
Gimemoa
8.4
2
odpowiedz
Gimemoa
18
Pretorianin

Szumnyj Chłopy mają ból dupy, że nie będą grali w swoją ulubioną grę, ulubioną postacią. Zamiast tego wciska się im coś o co nikt nie prosił po za małym procentem grających
Ale to nie jest ich ulubiona gra. To jest gra która dopiero wyjdzie to raz. Po drugie, to że gra nazywa się God of War, nie znaczy że za każdym razem musimy tam grać Kratosem. W wielu innych seriach były zmiany na tle serii kim gramy. Ale nieeeee, ostatnio nagle każdego dupa piecze, jak tylko zobaczy kobietę w głównej roli. Pół biedy jeśli to będzie taka Eve ze Stellar Blade, wtedy ze sterczącymi pałami polecą do sklepów. Ale nie daj bóg w czymś innym to jest kwik. Kij tam z kim gramy w grze - kobietą, mężczyzną, dinozaurem czy tostem. Ważne, aby gra była zrobiona dobrze, mechaniki były satysfakcjonujące, a historia ciekawa. Do tego twórcy chcą nam pokazać zupełnie nowe miejsca, nowych bogów, nowe postacie. To jest kolejny płacz piwniczaków (już użyje tego określenia, bo nie wiem jak inaczej bez użycia dosadniejszych słów określić taką mentalność) pod tytułem "a czemu tu jest jakaś kostka która towarzyszy bohaterce", bez wiedzy kim bądź czym to coś jest, czy się nie zmieni w trakcie historii w coś innego itd.

03.06.2026 13:45
8.5
3
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Gimemoa To jest ich ulubiona seria, a ta gra ma być częscią serii.

"W wielu innych seriach były zmiany na tle serii kim gramy"
- wymień te serie. Która z nich po drastycznej zmianie protagonisty okazała się sukcesem na miarę poprzedniej częsci? I bonus: ile było zmiany postaci z męską w kobiecą a ile na odwrót? Bo miec w dupie ten fakt to jedno ale nie widzieć trendu to drugie

Pół biedy jeśli to będzie taka Eve ze Stellar Blade, wtedy ze sterczącymi pałami polecą do sklepów. Ale nie daj bóg w czymś innym to jest kwik.

Stellar Blade to nowa marka dlatego nikt się pluł o żeńsk bohaterkę, cycki pewnie pomogły. Reszta to twoja projekcja.

[Ważne, aby gra była zrobiona dobrze, mechaniki były satysfakcjonujące, a historia ciekawa.
Ważne dla ciebie. To się nazywa preferencja. Dla kogoś innego może być ważne co innego np immersja, grafika, czy postać protagonisty.

. To jest kolejny płacz piwniczaków (już użyje tego określenia, bo nie wiem jak inaczej bez użycia dosadniejszych słów określić taką mentalność) pod tytułem "a czemu tu jest jakaś kostka która towarzyszy bohaterce"

To jest kolejny płacz soybojów (już użyje tego określenia bo nie wiem jak inaczej określić taką mentalność) o to że ludzie mają czelność mieć inne gusta i preferencje niż oni i olaboga, jeszcze o tym pisać na forum o grach. No jak to tak?

03.06.2026 13:46
Sebo1020
8.6
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator
03.06.2026 13:46
Mówca Umarłych
8.7
2
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Gimemoa Mnie rozbawił najbardziej "elaborat dlaczego coś się nie podoba", a rzeczywistość wygląda tak:

"Sony nie rozumie rynku, naprawdę dzisiejsze pokolenie Tik Toka i YouTube nie będzie oglądało 10 minutowych przegadanych scenek."

"Nie wiem, czy potrzebowałam gadającej kostki żelatyny w moim God of War "

"Zalatuje Disneyem fest xd"

"Ta kostka tu nie pasuje zabiła cały klimat gry, to nie jakiś disney wtf co nie zmienia faktu ze formuła się już przejadła i 3 raz to samo bez większyn zmian to będzie mehh takie 4/10 po tym gameplayu"

"(...) jak lubisz cukierkowy klimat bez ani kropli krwi(...)"

"Zalatuje Forspoken 2.0."

"God of Soy / Woke of War zrozumiem ale nie God of War. Kolejny badziew od Soyny dla niezbyt wybrednych kucy. Miec tyle dobrych IP i tak je niszczyc."

"Setting jest dziwny i zalatuje chińszczyzną (dosłownie). Uga buga jakieś chińskie demony 3000, do tego gadająca galareta czy miecz (w sumie nie wiem bo połowę prezentacji przegapiłem) oraz pet z tych ubisoftowych Star Wars (tym razem z RGB). Do tego te efekty, które wyglądają jakby ktoś odpalił ogrom fajerwerków, przez co znowu kojarzy się z chińską kulturą. "

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-06-03 13:51:51
03.06.2026 13:50
8.8
4
odpowiedz
Szumnyj
15
Chorąży

Gimemoa
"Po drugie, to że gra nazywa się God of War, nie znaczy że za każdym razem musimy tam grać Kratosem."
dokładnie to znaczy o czym przekona się w niedługim czasie Sony i jego udziałowcy. Podejrzewam że sami wiedzą że będzie maskara ale mieli do wyboru albo to wydać albo utopić miliony. Jeżeli marka jest budowana na konkretnym wizerunku i nagle ten się zmienia to mówimy o fundamentalnej zmianie projektowej i efekcie statku tezeusza. Zesranie jest słuszne jak najbardziej bo przeciętny użytkownik chce grać w grę z wulgarnym mięśniakiem z toporami. Spodziewam się podobnego efektu przy wiedźminie 4. Stellar Blade buduje markę na wizerunku seksownej dupeczki i to jest główne oczekiwanie klienta. Dostaje to. Tu, w GoW nagle zmienia się główna twarz marki. Trzeba być wyjątkowo zaślepionym żeby nie widzieć tego i udawać że to wyjdzie dobrze. Nie wiem może akurat tobie się to podoba. Spoko masz do tego pełne prawo i nie potrzebujesz niczyjego przyzwolenia do własnych preferencji a z drugiej strony ty nie masz prawa mówić co kto woli a czego nie. A każdy kto się z tobą nie zgadza jest dla ciebie piwniczakiem co jest zwyczajnie dziecinne i godne skwitowania chłodnym uśmieszkiem.

post wyedytowany przez Szumnyj 2026-06-03 13:51:17
03.06.2026 14:08
Sebo1020
8.9
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Mówca Umarłych ...ale ty wiesz, że za sprzedaż gier odpowiadają ludzie co to nawet nie siedzą na forach growych, to są ludzie, którzy uruchamiają stronę sklepu od ms, sony czy steama, lub zobaczą jakąś reklamę gry na telefonie, juz wtedy podejmują decyzję czy dany tytuł w ogóle ich zainteresuje, sytuacja się zmienia jak dana gra (też i film) odnosi sukces, wtedy zaczynaj się tym tytułem bardziej interesować, bo słyszą o nim nawet jak otwieraj lodówkę w domu

03.06.2026 14:17
dafton.
8.10
2
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

Dark Star elaborat dlaczego coś się nie podoba

gdzie niby te elaboraty, bo cos nie moge znalezc XD

03.06.2026 14:35
8.11
4
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

dafton. Za to łatwo znajdziesz takie niesamowite argumenty i posty jak:
- haha dupa pękła sraka poleciala że nie ma Kratosa
- cycki wam od tego nie wyrosną (chcociaż, gdybybtak było to wreszcie byście jakieś zobaczyli na żywo)
- trzeba być albo bardzo smutnym albo bardzo złośliwym człowiekiem, by mieć problem z tym

03.06.2026 14:41
dafton.
8.12
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

Dark Star spytałem o elaboraty na temat tego, dlaczego Ci się to nie podoba, nie odwracaj kota ogonem, tylko je podlinkuj

03.06.2026 15:02
8.13
1
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

dafton. Nie, ty się przyjebałeś do jednego słowa ignorując całą resztę i teraz nie ważne co ci podsunę to stwierdzisz że to żaden elaborat.
Zresztą dyskusja z gościem co pisze "haha dobrze że was soyboye podsumowały, haha niech zeus bedzie babom" nie ma żadnego sensu bo chcesz tylko rage bajtować

03.06.2026 15:05
dafton.
8.14
1
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

dalej czekam na te elaboraty, bez tego twoja rzetelnosc jest zerowa, bo wychodzi ze uzywasz tylko dowodow anegdotycznych i odwracasz tylko kota ogonem, przerzucając odpowiedzialnosc na druga strone (nie to zeby mnie to w jakis sposob dziwilo w tej tematyce).

post wyedytowany przez dafton. 2026-06-03 15:11:07
03.06.2026 15:39
Artur676
8.15
1
odpowiedz
Artur676
64
Generał

Angemona Ale dowaliłaś, nie na to jak dać seksistowski komentarz który zbiera poklask, brawo! Facet z podobnym komentarzem o męskiej części ciała byłby zlinczowany, ale co wolno wojewodzie...

post wyedytowany przez Artur676 2026-06-03 15:44:44
03.06.2026 16:04
Pshemeck
8.16
2
odpowiedz
Pshemeck
63
Semper Invicta

Angemona Serio? Nie przeszkadza nam granie Larą Croft, Cassandrą,Senuą,Aloy,Jill,Bayonettą.
Gdyby to była gra z innym tytułem to nikt niemiałby problemu. Naprawdę robicie ostre fikołki.

03.06.2026 16:10
8.17
1
odpowiedz
TheFrediPL
118
Generał

Angemona Tak samo by było jakby atreusem sie grało. Gow bez kratosa to słaby gow, tak samo jak wiedźmin bez geralta

03.06.2026 17:04
ZglenQa
8.18
1
odpowiedz
ZglenQa
17
Legionista

Angemona Problem jest taki że GoW jako seria zawsze była z założenia grą trudną. Gracz miał 100 próbować pokonać bosa, na pełnym wku... I tutaj Kratos jako postać idealnie odtwarzał te emocje gracza. Wokół tego zamysłu jest skoncentrowana cała brutalność gry. Zamiast tego dostajemy martwą żonę Kratosa, która bije się jak Dante z dmc, a sama walka to w połowie przerywniki...

03.06.2026 18:48
Angemona
8.19
odpowiedz
Angemona
98
Generał

Artur676 Ci sami faceci nie napiszą podobnego komentarza, gdyż uważają, że kobiety i geje nie grają w gry, zatem po co mieliby pisać taki komentarz.

03.06.2026 19:06
Angemona
8.20
3
odpowiedz
Angemona
98
Generał

Pshemeck Przecież pod adresem praktycznie każdej bohaterki lecą podobne komentarze. Był wysryw pod adresem wyboru płci w AC, zbyt mały biust u współczesnej Lary; Eivor, Naoe i Atsu były nazywane babochłopami. Jedynie Bayonetta i Eve były na tyle mało ubrane, że zyskały tych chłopów uznanie.

03.06.2026 13:23
Gimemoa
9
6
odpowiedz
5 odpowiedzi
Gimemoa
18
Pretorianin

Pozwolę sobie zacytować część wypowiedzi kanału Popkurwtura z Facebooka, bo idealnie oddaje to co się dzieje pod kolejną grą gdzie jest bohaterką jest kobieta:
I nie ma dyskusji o poziomie zaprezentowanych gier, jakości gameplayu. Nie, znowu jest pierdolenie o kobietach, Feminstation i że oni podziękują, jakby to cokolwiek zmieniło.

03.06.2026 13:28
Sebo1020
9.1
4
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Gimemoa Normalnie szok... czopek odkrył, że gracze niezależnie jakiej płci mają swoje preferencje odnośnie do tego, w jakie gry grają i jakimi postaciami ?

Taki szybki przykład o tych incelach co to tylko na cycki się patrzą

https://nichegamer.com/research-shows-women-prefer-to-play-sexy-characters/

03.06.2026 13:35
Gimemoa
9.2
3
odpowiedz
Gimemoa
18
Pretorianin

Sebo1020 Ehhhh.... Weź już skończ i się nie poniżaj. Możesz tyle zrobić dla siebie? Ładnie proszę.

post wyedytowany przez Gimemoa 2026-06-03 13:35:15
03.06.2026 13:36
Sebo1020
9.3
2
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Gimemoa hahahahahaha, człowieku ile tym masz lat 10 ?

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 13:40:13
03.06.2026 20:55
MatheoQbinho
9.4
1
odpowiedz
MatheoQbinho
7
Centurion

Gimemoa Rozumiem że seksistowskie komentarze dotyczące Leona z RE też cię tak oburzały, prawda?

03.06.2026 21:05
Gimemoa
9.5
2
odpowiedz
Gimemoa
18
Pretorianin

MatheoQbinho A były takie? Bo kojarzę tylko chwalenie wyglądu tatuśka. Co według mnie akurat jest pozytywne, tak samo jak pozytywne jest podkreślanie urody kobiety (nawet zwykłym, że ma niezłe cycki). Zresztą też schodzisz z tematu. Mówimy znowu o tym, że mamy zapowiedź gry, a 90% komentarzy dotyczy tego, że "gramy babom". Kij tam, że dostaliśmy obszerny materiał pokazujący główną bohaterkę, walkę, postacie, świat gdzie ma się dziać akcja gry. Znowu małpy dostają głupawki i jest argument "bo baba". I takie komentarze zyskują tutaj poklask. Chciałbym móc wejść na gry-online i przez większość czasu móc porozmawiać z ludźmi na temat jakiejś gry. I rozumiem, że czasem ktoś lubi trochę poddymić (jak ja ostatnio w wątku o dubbingu w anime, taki urok Internetu że można się też czasem poprzekomarzać), ale nudne jest już trochę to, że praktycznie każda dyskusja to jest:
1. A bo to znowu UE.
2. A bo gramy babom, a to nie.
3. A bo to coś ma denuvo, więc nie mogę być złodziejem.
To już bardziej szanuje od tych ludzi xandona i jego wpisy na temat Starfielda niż ludzi tutaj. Tam nawet jeśli to był troll, to zrobiony świetnie. A jeśli nie to przyznam gościowi, że szanuje go za radość jaką dała mu tamta gra i oby znajdował takich więcej.

03.06.2026 13:35
Wrzesień
👍
10
1
odpowiedz
Wrzesień
80
Idiot Doom Spiral

No i dobrze. Kratos z tych ostatnich części to był taki totalny smutas, że aż szkoda było na to patrzeć. Ja tam właśnie liczę, że nowa odsłona będzie lżejsza, bardziej wyluzowana i że główna bohaterka nie będzie taką cierpiętnicą.
No i żeby nie trzeba było znowu targać za sobą smętnego emo dzieciaka, bo to jest rzecz, która potrafi zabić nawet najfajniejszy pomysł na grę.

03.06.2026 13:35
Gęgętator
11
2
odpowiedz
Gęgętator
0
Legionista

Jak zwykle spłycanie całej gry do tego, że gramy babom xD
Zamiast dyskutować o tym jak ona jest napisana, jakie są dialogi czy gameplay.
Przecież ta Faye na samym początku gry ma tak rozbudowany moveset jak Kratos na samym końcu.
Tytuł w ogóle mnie nie dziwi, gra dzieje się równolegle z tym co mieliśmy w 2018 i Ragnaroku, w tym samym Universum, więc po co mieliby to wszystko komplikować nową nazwą

03.06.2026 13:36
12
odpowiedz
kaszok01
28
Chorąży

Nie wiem czy taki zamysł twórców z tą żelatyną i gadającym mieczem ale… Odskocznia od Kratosa, ostatniego ograłem tego z 2018 i mnie bardzo wciągnąłeś, na jego „spokojniejsza” wersje mi pasuje, przynajmniej to co teraz widziałem… :) w końcu trzeba będzie kupić jakąś używkę ps5 i coś tam od czasu do czasu ograć.

03.06.2026 13:44
Ohydny Czerwonodupny Pirat
🤡
13
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Ohydny Czerwonodupny Pirat
90
Gracz raczej autystyczny

Nie no, znowu baba w grze. To nie pozostaje mi nic innego jak zapuścić wąsa i uciekać do Rumunii

post wyedytowany przez Ohydny Czerwonodupny Pirat 2026-06-03 13:44:50
03.06.2026 18:27
13.1
1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

Najpierw to menela pobij.

03.06.2026 13:48
Iselor
14
4
odpowiedz
30 odpowiedzi
Iselor
48
Senator

Nie trawię tej serii, ale trzeba być albo bardzo smutnym albo bardzo złośliwym człowiekiem, by mieć problem z tym, że główna bohaterka jakiejś gry to kobieta.

03.06.2026 13:51
14.1
2
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Iselor Trzeba byc okropnie smutnym i zlosliwym człowiekiem, żeby mieć problem z tym, że ktoś ma problem że zmieniono mu bohatera obecnego w grze od pierwszej części, z którym się żżył i który stanowił o twarzy marki w randomową postać.

03.06.2026 13:55
Mówca Umarłych
14.2
3
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Dark Star To nie jest losowa postać tylko żona Kratosa czyli osoba ściśle z nim związana.
Jak już wybieracie argumenty to chociaż takie, które mają sens i odzwierciedlenie w rzeczywistości, a nie wyssane z palucha.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-06-03 13:57:05
03.06.2026 13:59
14.3
1
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Mówca Umarłych Była zwłokami przez dwie części, i została dodana w części czwartej, gdzie nie miała nawet kawałka dialogu , nie mowiąc o jakimkolwiek rozwijaniu postaci. W ostatniej części występuje we flashbackach. To że twórcy powiedzieli że to "żona Kratosa" nie czyni z niej postaci dobrze osadzonej w świecie przedstawionym. Random, tylko z perspektywy fabuły istotny random.

03.06.2026 14:01
Sebo1020
14.4
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Mówca Umarłych a co ma to do rzeczy, jak i tak koniec końców grasz inną postacią, czy do waszych odklejonych czupryn dojdzie wreszcie fakt, że gracze mają inne preferencje odnośnie do tego, w co grają ?

To tak jak bym się miał czepiać tego, że żeńska publika woli bardziej chodzić do kin na romanse, w których grają wysportowani i przystojni aktorzy

03.06.2026 14:05
Mówca Umarłych
14.5
2
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Sebo1020 Czyli co? Wy gracze możecie narzekać emocjonalnie i nierzadko po chamsku (bo na argumenty to tylko naprawdę nieliczni), my - odklejone czupryny (bo na pewno nie gracze) - nie możemy wyrazić swojej aprobaty?

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-06-03 14:08:09
03.06.2026 14:05
Iselor
14.6
odpowiedz
Iselor
48
Senator

Sebo1020 Zbadałeś wszystkich graczy?

Rozumiem że serie Horizon: Zero Dawn i Tomb Raider odniosły porażki bo gra się tam kobietami ?

03.06.2026 14:14
14.7
1
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Iselor O, świetny przykład. To skoro wg was ludzie maja problem tylko i wyłacznie z płcią to pokaż mi gównoburze że w tomb rider gramy laską. Skoro tylko i wyłacznie płec jest problemem to gdzie hejtowanie Nier Automaty, Stellar blade lub A plague tale?
I czy gdyby najnowszy Tomb Rider miał zamiast Lary mongolskiego pastora płci męskiej to rozumiem nie byłoby żadnej dyskusji, fani cyklu piali by z zachwytu a wy byście pisali że "dobrze bo ile można grać tą smutną Larą"?

post wyedytowany przez Dark Star 2026-06-03 14:15:22
03.06.2026 14:16
Sebo1020
14.8
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Mówca Umarłych Jeśli bierzesz wszytko co przeczytasz w internecie na poważnie, to polecam wyjść czasami na dwór i porozmawiać czasami z ludźmi, którzy odpowiadaj za rzeczywistą sprzedaż wszelkiej maści hitów (nie jeden nawet nie będzie umiał powiedzieć na jakiej konsoli gra, wiem, bo takim "GRACZOM" je naprawiam), potem możesz wrócić no sieci i pożalić się jak to świat gierkowa jest niesprawiedliwy

03.06.2026 14:17
Mówca Umarłych
14.9
4
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Dark Star Podsumujmy.
Nie macie zielonego pojęcia o czym opowiada historia Fey.
Nie macie pojęcia jak będzie się ona przeplatać, lub może "wpływać" na tą opowiadaną z perspektywy Kratosa i ich syna.
Nie macie pojęcia jak będzie wyglądała konstrukcja świata, kogo spotkamy i co zrobimy.
Za to macie ból dupy, że to nie Kratos tylko jego żona.
A zapomniałem jeszcze, że to cukierkowość, Disney, Marvel i woke...
Paradne.

03.06.2026 14:17
Iselor
14.10
odpowiedz
Iselor
48
Senator

Dark Star A może wystarczyłoby po prostu zmienić tytuł gry? To też jakiś pomysł ale zobaczymy jak gra będzie się sprzedawać.
W sumie to nie wiem jeśli idzie o Tomb Raider bo ja nie trawię serii Tomb Raider.

post wyedytowany przez Iselor 2026-06-03 14:18:43
03.06.2026 14:20
Sebo1020
14.11
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Iselor ...to już twój argument nie mój, choć jestem sam ciekaw co by się wysrało w sieci i jaka byłaby sprzedaż tych, że gier jakby w kolejnych osłonach pozimniali by kobiety na facetów

03.06.2026 14:26
14.12
1
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Mówca Umarłych Podsumujmy:
- macie problem z tym, że ludzie przyzwyczaili się do twarzy marki obecnej od początku serii która byla wielkim napakowanym łysym facetem i teraz narzekają na zmianę
- macie problem że ludziom nie podoba się szata graficzna i pokazany kawałek gameplayu
- nie macie żadnych argumentów że sama gra będzie dobra bo jeszcze nie wyszła i to się dopiero oceni
- zamiast po prostu wyrazić opinie, że dla was to nie problem czepiacie się opini innych, rzucacie inwektywami i wrzucacie wszystkich do worka "incel" tylko dlatego że komuś ta zmiana się nie podoba

Podsumowując: nie zgadzam się żeby ktoś miał inną opinie. Paradne.

A teksty "przeciez gra jeszcze nie wyszla" padają za kazdym razem.
Przed Forspoken, DA:Veilguard, Concordem pialiście w te same akordy a koniec końców narzekający mieli racje we wszystkim.

03.06.2026 14:32
Sebo1020
14.13
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Mówca Umarłych ... ja tam nie mam żadnego bólu dupy, ból tyłka to ma grupa użytkowników co to nie kumają że inni gracze posiadaj właśnie preferencje odnośnie w co grają i kim, natomiast co do samego gowa, to czy nowy wyraz artystyczny spełni oczekiwania krawaciarzy z sony, zobaczymy po premierze, i nie to żebym jakoś specjalnie wróżył źle tej grze, mam nawet nadzieję, że osoby, do których gra jest kierowana, będą z taką samą pasją ją kupować jak teraz bronią jej w sieci

03.06.2026 14:36
Mówca Umarłych
14.14
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Dark Star Ja nie mam z niczym problemu póki stoją za tym argumenty, a nie rozchwiane emocjonalnie wypociny.

Czekam na waszą krucjatę przeciwko Remedy, bo w Control 2 zastąpili Jesse jej bratem.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-06-03 14:41:56
03.06.2026 15:16
Sebo1020
14.15
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Mówca Umarłych Jak widać po licznych postach o preferencjach ten argumenty do ciebie nie dociera...cóż poradzić, a co do contola to zapewne jakaś tam grupa graczy też oleje dwójkę, bo nie będzie jessie i mają do tego prawo, ja np. mimo tego, że jedynkę przeszedłem dwa razy, to po dokładnym zbadaniu czym będzie dwójka coraz bardziej jestem do niej sceptyczny, ale nie dlatego że gramy bratem tylko dlatego ze gra będzie slasherem

03.06.2026 15:32
Persecuted
14.16
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

To skoro wg was ludzie maja problem tylko i wyłacznie z płcią to pokaż mi gównoburze że w tomb rider gramy laską. Skoro tylko i wyłacznie płec jest problemem to gdzie hejtowanie Nier Automaty, Stellar blade lub A plague tale?

Wymienione przez ciebie tytuły są nieco starsze i w większości pochodzą z czasów, gdy nie było jeszcze tej wszechobecnej, prawicowej histerii doszukującej się we wszystkim wyimaginowanego woke. Poza tym, te gry mają bardzo atrakcyjnie fizyczne bohaterki, a to goonerom często wystarczy do szczęścia (kawałek wypiętego tyłka zwykle ucisza krytykę). Niestety, na taką taryfę ulgową nie mogły liczyć Star Wars Outlaws, Unknown 9: Awakening, Forspoken, Flintlock, South of Midnight czy nawet Resident Evil 9 (zanim ujawniono Leona), bo we wszystkich, na długo przed premierą, czyli zanim gracze mieli w ogóle szansę poznać faktyczną jakość tych gier, krytyka koncentrowała się na płci, kolorze skóry i wyglądzie bohaterek. Baa, przecież nawet Wiedźmin 4 ciągle za to obrywa, choć o samej grze bardzo niewiele wiadomo. Więc tak, to płeć dla wielu stanowi problem, choć zazwyczaj starają się to zamaskować pod płaszczykiem "merytorycznej krytyki".

post wyedytowany przez Persecuted 2026-06-03 15:35:29
03.06.2026 15:59
Sebo1020
14.17
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted ..ale na zasadzie, że ty dalej nie kumasz, że to, kto kupuje gry dalej się nie zmieniło, ja wiem, że czasami w statystykach wrzuca jakiś procent growych graczek, które wybierają granie na telefonach, ale to nadal margines, ja ci to wielokrotnie pisałem a ty dalej swoje, dałem ci nawet raz przykład statystyk, w którym kobiety były pytane jakie zainteresowanie mężczyzn są dla nich najmniej atrakcje, i wiskość odpowiada, że są to gry, wiec, z czym ty walczysz człowieku, z tym że kobiety i mężczyźni mają swoje preferencje odnośnie czym się interesują ?

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 15:59:59
03.06.2026 16:14
14.18
1
odpowiedz
TheFrediPL
118
Generał

Iselor A nie rozumiesz że problemem nie jest to że to kobieta, a to że nie jest to kratos? Może nie zmienią lare w nowym tomb raider na faceta? Zapewniam że będzie taki sam odzew. Już pomijam fakt że sony dosłownie w każdej grze oprócz wolverina dało kobiete jak bohatera co też nie świadczy o przypadku.

03.06.2026 17:17
Persecuted
14.19
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Pomyliłeś adresata? Bo twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z treścią mojego posta...

03.06.2026 17:56
Sebo1020
14.20
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted Moja odpowiedź w dużej mierze odpowiada właśnie na twoje wyolbrzymione zarzuty, doszukiwania się jakieś wielki niewiadomej w podejmowanych decyzjach graczy/konsumentach oraz ich preferencjach przy zakupach starszych i nowszych gier, i w tym kontekście nic się nie zmieniło, tak jak kiedyś to i dzisiaj głównymi nabywcami gier są mężczyźni oraz ich preferencje, natomiast zmienił się rynek napompowany kasą, który wszelkimi metodami próbuje zwiększyć tę bazę konsumentów, aby jak najwięcej na nich zarobić, i za każdym razem dostaje po głowie niskim zainteresowaniem i sprzedażą, bo postanowili olać głównych odbiorców oraz ich preferencje

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 17:57:11
03.06.2026 18:12
Persecuted
14.21
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Ty na serio nie ogarniasz czytania ze zrozumieniem na podstawowym poziomie czy mylisz mnie z kimś? Przecież ja ani słowa nie pisałem o "decyzjach graczy" czy "preferencjach konsumentów".

Pisałem o tym, że wbrew twierdzeniom Dark Star, to właśnie płeć czy kolor skóry protagonistki są bardzo częstym powodem krytyki ze strony części graczy. On próbował przekonywać, że płeć nie ma z tym nic wspólnego, choć to oczywiście nieprawda i pokazują to doskonale przytoczone przeze mnie przykłady gier, w których aspekt koloru skóry i płci był dla niektórych nie tylko istotnym, ale wręcz wyłącznym powodem do hejtu.

post wyedytowany przez Persecuted 2026-06-03 18:13:28
03.06.2026 19:00
Sebo1020
14.22
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted To ty masz problemy z czytaniem, ile razy mam to pisać, że płeć czy kolor skóry protagonistów to są właśnie preferencje konsumentów, które decydują o ich kupowaniu, tylko tak było CAŁY CZAS nic się w tym aspekcie nie zmieniło, i nie jest to żaden heit tylko właśnie preferencje wyboru danego medium, to tak jakbym miał oceniać kobiety, które wolą wyższych facetów od mniejszych lub chudszych od grubszych, to nie jest heit tylko preferencja

03.06.2026 19:09
Persecuted
14.23
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020 Czyli po prostu przyznajesz mi rację, że Dark Star się myli twierdząc, że płeć nie ma znaczenia?

03.06.2026 19:19
Sebo1020
14.24
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted No pewnie, że ma, moja wypowiedź odnosiła się w znacznym mierze do argumentu jakoby tego typu preferencja to coś złego jako ten wielki mityczny heit ....a nie jest, dałem nawet proste przykłady i dokładna odpowiedz, dlaczego rynek właśnie jest, jaki jest, to ty chyba próbujesz analizować każdego typu preferencje wrzucać je szufladki pod tytułem heit

post wyedytowany przez Sebo1020 2026-06-03 19:24:57
03.06.2026 19:34
Mówca Umarłych
14.25
odpowiedz
Mówca Umarłych
143
Pan Milczącego Królestwa

Dark Star "To skoro wg was ludzie maja problem tylko i wyłacznie z płcią to pokaż mi gównoburze że w tomb rider gramy laską. Skoro tylko i wyłacznie płec jest problemem to gdzie hejtowanie Nier Automaty, Stellar blade lub A plague tale?"
Wrzuciłeś do jednego wora dwa różne procesy.
W jednym gra lub seria gier od początku ma postać żeńską (przytoczone wyżej przykłady) - tak, tutaj raczej nikt się na to nie oburza (albo jest to naprawdę margines), ludzie przyjmują wizję twórców.
W drugim - postać jednej płci utożsamiana z daną grą lub serią, zastępowana jest w kolejnej odsłonie postacią płci drugiej - tutaj nie zawsze jest tak idealnie i w sumie nie mam pojęcia od czego to zależy (czasu obecności na rynku, rozpoznawalności, kierunku zmiany ?)
Przy nowym GoW jest sporo głosów, że kobieta to zły wybór (od zwykłych "bo wolę grać facetem", "wolę Kratosa", po durnoty w rodzaju "kolejne woke g...") ale już przy takim Control 2, gdzie zmiana odbywa się w drugą stronę, już tego tak nie widać.
Przy Wiedźminie 4 było podobnie jak teraz z GoW.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-06-03 20:29:17
03.06.2026 19:34
14.26
odpowiedz
duncan777
86
Pretorianin

Sebo1020 "ból tyłka to ma grupa użytkowników co to nie kumają że inni gracze posiadaj właśnie preferencje odnośnie w co grają i kim"
No właśnie ta grupa ludzi którym się to nie podoba to też gracze którzy mają swoje preferencje i o tym piszą. Więc w czym problem. Czy nie mają prawa pisać o tym, co im się podoba, a jeśli nie, to zleci się grupa ludzi twojego pokroju i zacznie ich obrażać?

Czyli jednak masz bul dupy a do tego jesteś hipokrytą.

03.06.2026 19:36
Persecuted
14.27
1
odpowiedz
Persecuted
166
Adeptus Mechanicus

Sebo1020
to ty chyba próbujesz analizować każdego typu preferencje wrzucać je szufladki pod tytułem heit

Jeżeli ktoś pisze o "zabiciu serii" albo życzy Sony upadku, bo "wymieniło Kratosa na głupią babę, która nikogo nie obchodzi", to trudno to nazwać inaczej, niż właśnie hejtem. W najlepszym razie jest to głupota, niedojrzałość i egoizm.

03.06.2026 21:14
Sebo1020
14.28
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

duncan777 Już samo ocenianie czyjś preferencji (zwłaszcza w sieci) to dla mnie odkleja od rozumu, wtedy bardziej polecam zainteresować się własnym życiem, ale jak już tego stanu wyleczy się nie da, to przynajmniej nie bądźcie obłudnikami, czepiając się tylko określonych preferencji, jak tu wielokrotnie podawałem, że nawet kobiety mają swoje preferencje odnośnie do gier, bo szok wolą grać ładnymi, wysportowanymi, chudymi postaciami i wtedy magicznie to wam nie przeszkadza wtedy jest wszystko ok

03.06.2026 21:25
Sebo1020
14.29
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Persecuted To można jedynie nazwać debilizmem, normalnie myślący człowiek nie bierze tego typu wypocin na poważnie, a jeśli tak to współczuje

04.06.2026 13:51
14.30
1
odpowiedz
Dark Star
43
Pretorianin

Mówca Umarłych To zależy od tego, że czy ktoś tego chce czy nie nadal wiekszość graczy to faceci i nadal jest zapotrzebowanie na granie silnym i charyzmatycznym facetem rodem z power fantasy.
W pewnym momencie przyszedł trend, że wszystko co tradycyjnie męskie jest złe plus próbowano dotrzeć do szerszej publiczności. Ale zamiast tworzyć nowe marki dla nowej publiczności zaczęto zabierać zabawki starym graczom. Zaczęto zmieniać protagonistów w isntniejących już seriach, w pewnym momencie pewnie doszło do balansu po czym balans został przekroczony w drugą strone. Zostało tylko trochę żywych marek z silnym protagonistą więc w momencie gdy teraz odbiera im się tych najbardziej uwielbianych i najbardziej ikonicznych jak właśnie Geralt czy Kratos to będzie krzyk sprzeciwu. Tak samo by było gdyby zastąpiono Doomguya laską barbie. Obecnie narracja "toksycznej męskosci" stała się słabsza politycznie przez wybory w USA, więc i trend w rozrywce trochę przyhamował, ale siłą rozpędu wojna została wywołana i teraz obie strony będą drzeć mordy o drzazgę w czyimś płocie nie widząc dziury w swoim. Dlatego stosuje tutaj taktyke odwracania kota ogonem bo większość tych argumentów to jedna wielka hipokryzja którą można odwrocic w obojętnie którą stronę.
Persecuted
Niestety, na taką taryfę ulgową nie mogły liczyć Star Wars Outlaws, Unknown 9: Awakening, Forspoken, Flintlock, South of Midnight

Bo wbrew twojej narracji tamte gry to były dobre produkty a te które wymieniłeś to zwykłe guano, z wtórną rozgrywką, płaskimi bohaterami i okropnymi dialogami. Ale ty jak zwykle próbujesz wyciagnac kartke "rasisci", robisz to zawsze. Zawsze pojawiasz wie w takich wątkach, z góry założoną narracją i postami które są zwykłymi rage baitami. Rozmowa z tobą nie ma żadnego sensu.

03.06.2026 14:02
Crazy_Bambino
15
3
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin
Image

Już się śmieszki zaczynają 😂

03.06.2026 14:17
Soulcatcher
16
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Soulcatcher
292
Crimson Desert

Premium VIP

Mnie zastanawia co innego, dlaczego ona nie jest murzynką?

03.06.2026 14:50
Sebo1020
16.1
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

Soulcatcher ...cos w tym jest, choć co ciekawe jeszcze nie podano, jakie jest płci

03.06.2026 14:18
17
1
odpowiedz
ludos
8
Legionista

Ale brzydka baba i jeszcze z gadająca kostką.

03.06.2026 14:20
dafton.
18
2
odpowiedz
13 odpowiedzi
dafton.
33
Konsul

Najlepsze jest to, że to spin off. A ludzie dalej w szoku, że około 50% osób na świecie to kobiety.

03.06.2026 14:21
Soulcatcher
18.1
odpowiedz
Soulcatcher
292
Crimson Desert

Premium VIP

dafton. no akurat jeżeli chodzi o brodatych wojowników to nie jest prawdą że 50% to kobiety.

03.06.2026 14:30
dafton.
18.2
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

da się zrobić, trochę testosteronu podać i broda szybciutko wyrośnie

03.06.2026 14:35
Sebo1020
18.3
2
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

dafton. Gdyby jeszcze te 50% kobiet interesowało się grami ...

03.06.2026 14:40
dafton.
18.4
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

wiadomo, gry dla chłopów, to nie będą chłopy babami grać, baby do garów

03.06.2026 14:49
Sebo1020
18.5
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

dafton. ..gdzie wady?

03.06.2026 14:54
dafton.
18.6
1
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

wy sie sami podsumowujecie w kazdym kolejnym poscie. XD Chcecie aby wasza opinia byla traktowana powaznie, ze was soyboye baituja, po czym takie posty piszecie.

Bardzo dobrze, że jest baba główną bohaterką, niech jeszcze wrócą do Grecji i z Zeusa babę zrobią, albo i z całego Panteonu.

03.06.2026 15:21
Sebo1020
18.7
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

dafton. Jeśli traktujesz forum growych anonimów na poważnie to z tobą jest problem....

03.06.2026 15:24
dafton.
18.8
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

aha czyli traktowac trzeba posty powaznie tylko wtedy, kiedy drugiej stronie to odpowiada i jest na reke, spoko zanotowane

03.06.2026 15:25
Sebo1020
18.9
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

dafton. dalej to robisz

03.06.2026 15:28
dafton.
18.10
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

nabijam posty, żeby wskoczyc w rankingu golowym wyzej

03.06.2026 15:29
Sebo1020
18.11
1
odpowiedz
Sebo1020
195
Senator

dafton. Szybko się uczysz

03.06.2026 15:31
dafton.
18.12
2
odpowiedz
dafton.
33
Konsul

Via Tenor

;)

04.06.2026 00:19
WolfDale
😊
18.13
odpowiedz
WolfDale
97
~sv_cheats 1

dafton. Po prostu niektórzy lubią patrzeć na męskie tyłki zamiast na damskie.

03.06.2026 16:05
19
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Rasputin Fungus
29
Legionista

Oho... znowu gierka w ktorej najwaznieszcze jest to ze zamienili faceta na silna brzydka kobiete:) Ale to bedzie padaka.

03.06.2026 16:55
19.1
1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

Kolejny pożal się Boże ludolog się znalazł.

post wyedytowany przez nazgul-r4jdowi3c 2026-06-03 16:55:44
03.06.2026 16:25
-=Esiu=-
😉
20
2
odpowiedz
-=Esiu=-
223
Everybody lies

Tak patrzę sobie jeszcze raz na ten trailer i to jest bardzo ciekawy pomysł... Gdzie bogowie trafiają po śmierci? Sekhmet, Jamsaran (Begtse) na trailerze, a ile jeszcze tam ich może sie pojawić to głowa mała :o. Sam koncept baardzo interesujący, zobaczymy jak będzie wykonany, bo God of War z 2018 był czymś świeżym i świetnym za to Ragnarok będąc dobrą grą, rozczarował :(

Wcale by mnie jeszcze nie dziwiło jakby pod koniec gry pojawił się Kratos i zarżnął wszystkich :)

03.06.2026 16:58
Szlugi12
21
odpowiedz
3 odpowiedzi
Szlugi12
132
BABYMETAL
Image

Obejrzyjcie sobie reakcje Asmongolda i jego czat na to xD tam to dopiero się dzialo.

03.06.2026 18:33
Silas1415
21.1
2
odpowiedz
Silas1415
30
Konsul

Szlugi12 Jak na czat Asmona to bez zaskoczeń.

03.06.2026 19:10
21.2
odpowiedz
ludos
8
Legionista

Szlugi12 Normalni zdrowo rozsądkowi ludzie a nie zafajdane lewaki

04.06.2026 01:30
Nolifer
21.3
2
odpowiedz
Nolifer
183
The Highest

Szlugi12 a kogo obchodzi ten prawiczek

03.06.2026 18:48
Bukary
22
odpowiedz
Bukary
247
Legend

Już wiem, skąd się wzięło to porównanie do "Forspoken":

https://x.com/Grummz/status/2061983335644360741

Chmielarz też na nie:

https://x.com/adrianchm/status/2061935671292379291

post wyedytowany przez Bukary 2026-06-03 18:50:20
03.06.2026 20:10
Kalem
23
odpowiedz
Kalem
29
Centurion

Przecież ta gra to jedna wielka familiada. Dziwne czasy, w latach 90tych i wczesnych 2000 nikt z nas ówczesnych nastolatków by na taką rodzinną telenowelę nawet nie spojrzał.

03.06.2026 20:36
24
2
odpowiedz
gharou
30
Chorąży

Zajrzałem w komentarze. I to był k. BŁĄD.

04.06.2026 00:18
25
odpowiedz
1 odpowiedź
citarcitar2
1
Legionista

Ani troche mnie nie interesuje ta gra

04.06.2026 09:35
25.1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

Gdyby tak było to byś tu nie pisał.

04.06.2026 01:27
26
odpowiedz
roz8rykany-pad
0
Junior

Po czy wy niby wywnioskowaliscie, że jego żona ma ten sam temperament? W tak krótkim pokazie widać było, że daleko jej do męża. Sama ilość jej kwestii i ich znaczenie całkowicie mija się z charakterem i zachowaniem Kratosa, jest on dziadem co by każdemu najebal. Faye ściągała go na drogę spokoju i tolerancji dla innych. Jest całkwitym przeciwieństwem Boga wojny. Może się podszkolcie do pracy hm?

04.06.2026 01:29
Nolifer
27
odpowiedz
Nolifer
183
The Highest

Przecież niedawno był ryk, że sony nie wyda już gier na PC, to o co ten płacz skoro i tak nie zagracie w to na PC, bo nie macie konsoli?

04.06.2026 01:42
PaladynHagen
28
odpowiedz
1 odpowiedź
PaladynHagen
0
Legionista

Ale kupa się szykuje, podobnie jak wieśmin 4

04.06.2026 09:34
28.1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

Czyli jak? Potrafisz to w ogóle uzasadnić?

04.06.2026 10:28
BloodPrince
29
odpowiedz
BloodPrince
191
Senator

Brak Kratosa jako głównej postaci nieco dziwi, nawet jeśli to spin off, bo to tak jakby grać w Tomb Raider bez Lary Croft... no ale zobaczymy co z tego wyjdzie, jeśli to zaświaty bogów to może zobaczymy znajome twarze z greckich części GoW.

04.06.2026 12:28
30
odpowiedz
1 odpowiedź
Saygram13
46
Centurion

Kolejna gra mordowana przez propagandę. SONY znowu strzela sobie w stopę ale nic to. Oleję tę grę i tyle. Czemu ta gra się nazywa God of War? Żałosne i słabe. W kwestii podejścia już mocno śmierdziało przy Ragnarock ale koniec... Niechaj będzie. To nie jest gra dla mnie i podziękuje.

04.06.2026 13:55
30.1
odpowiedz
nazgul-r4jdowi3c
1
Centurion

Potrafisz chociaż dać argumenty na tą swoją papkę gówna, którą wysrałeś?

05.06.2026 06:39
31
odpowiedz
getsugat
20
Centurion

W tej grze przede wszystkim twórcy usunęli swój błąd popełniony w GoW 2018 i potem Ragnaroku, którym było zrobienie z Kratosa ociężałego kloca. Faye walczy dużo bardziej jak Kratos w oryginalnej trylogii.

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl