Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Burut


Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany]

Sarge, 18 stycznia 2011, 12:35

Firma Codemasters nieoczekiwanie zapowiedziała grę Cannon Fodder 3 – kontynuację kultowej w pewnych kręgach strzelaniny, znanej przede wszystkim posiadaczom Amigi. Na następczynię drugiej części serii czekamy już kilkanaście lat.

Nobilis wyda "Hard to Be a God" w Europie

Sargeras, 17 kwietnia 2007, 13:58

Francuska firma Nobilis podała do publicznej wiadomości, że nabyła prawa do wydania na terenie Europy gry Hard to Be a God. Kontrakt został zawarty z właścicielem praw do tytułu - rosyjskim wydawcą o nazwie Akella. Premiera gry będzie miała miejsce w drugiej połowie bieżącego roku.

Golden Land 3 w przygotowaniu

Elrond, 25 maja 2006, 10:35

Przedstawiciele firmy Burut poinformowali, iż pracują na kontynuacją dobrze przyjętej przez graczy, produkcji spod znaku RPG, Golden Land 2: Cold Heaven. Po raz kolejny przeniesiemy się zatem do świata rodem z fantasy, wcielając się w jednego ze śmiałków, którzy pragną zaistnień w świadomości jego (czyli wspomnianego świata) mieszkańców.

UberSoldier w „złocie”, demo wkrótce

Vercetti, 1 marca 2006, 11:08

CDV podało do wiadomości, że rosyjska ekipa Burut Creative Team ukończyła prace nad angielskojęzyczną wersją strzelanki UberSoldier, osadzoną w realiach II wojny światowej. Płyta-matka z grą została już wysłana do tłoczni, skąd za kilka tygodni powędruje do sklepów, ku uciesze posiadaczy pecetów.

Akella na E3

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 08:15

Co roku, na długo przed rozpoczęciem targów E3, wydawcy gier prześcigają się w ogłaszaniu list tytułów, które zamierzają zaprezentować podczas wspomnianej wyżej imprezy. Dzisiaj przyjrzymy się ofercie firmy Akella, jak zwykle koncentrującej się na programach o tematyce marynistycznej.

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - część druga

Judith, 5 stycznia 2005, 10:50

W poprzednim odcinku wraz z RPGDot zajmowaliśmy się największym produkcjami z gatunku komputerowych gier fabularnych. Dzisiejsza część jest zdominowana przez producentów europejskich, nie zabraknie również propozycji od developerów zza wschodniej granicy.

Golden Land 2 w produkcji

Elrond, 23 lipca 2004, 11:23

Mniej więcej rok temu rynek gier komputerowych przyjął w swoje ramiona RPGową produkcję rosyjskiej grupy Burut, Golden Land. Pod koniec tego roku ukazać ma się dodatek do niej, zatytułowany Cold Heaven, a programiści z Burut pracują już nad drugą częścią gry, zatytułowanej roboczo Golden Land 2.

Video Galeria gry Kreed

Łosiu, 21 lipca 2004, 13:19

W ostatnim czasie zrobiło się dość głośno wokół gry akcji/FPS stworzonej przez rosyjski zespół developerski Burut. Niestety nie za sprawą jakiejś głośnej kampanii reklamowej, lecz pewnych elementów silnika gry, łudząco podobnych do tych, które zespół id Software wykorzystał w takich grach jak „Quake 3”, czy „Return to Castle Wolfenstein”. Nie świadczy to najlepiej o tej produkcji, zapowiadanej jako „konkurencja Doom III”, niemniej jednak czy fakt ten całkowicie ją dyskwalifikuje. Zanim wypowiecie się, na ten temat, polecam pobrać najnowszą Video Galerię, jaka pojawiła się na naszym FTP i zobaczyć jak wygląda właściwa rozgrywka w „Kreedzie”. Oczywiście Ci z was, którzy posiadają szybkie łącza, mogą pobrać z naszego serwisu demo tej produkcji.

Grafiki w Kreed plagiatem?

Elrond, 8 lipca 2004, 10:10

Fani gier FPS z pewnością kojarzą tytuł Kreed, dzieło rosyjskiej firmy Burut, które w wielu zapowiedziach opisywane było jako poważny konkurent Dooma 3. Jednakże ostatnie rewelacje, które pojawiły się po opublikowaniu najnowszego dema Kreed, mogą spowodować iż twórcy gry będą mieli poważne kłopoty. I to nie tylko ze względu na niezbyt wysoką jakość tego co można w demie zobaczyć.

Acclaim wydawcą rosyjskiej gry akcji Kreed

Speed, 18 czerwca 2004, 17:52

Interesująco zapowiadający się tytuł Kreed, trójwymiarowa gra akcji FPS, w której wcielamy się w rolę Legionisty przyszłości – jednego z najlepiej wyszkolonych wojowników trzeciego stulecia, od dziś ma wydawcę. Firmą, która zechciała pokazać światu owy program jest Acclaim, znana głównie z trzeciej części robaków (Worms 3D) oraz konsolowej ścigałki, kojarzonej głównie z widowiskowymi wypadkami, Burnout (choć w tym przypadku prawa do nowej odsłony – Burnout 3 – przejęła korporacja Electronic Arts). Światowej premiery Kreed należy spodziewać się w trzecim kwartale br., a nie jak wcześniej planowano – pod koniec czerwca, br.

Rozpoczęto prace nad oficjalnym dodatkiem do Kreed

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 13:17

Na oficjalnej stronie firmy Russobit-M, pojawiła się wczoraj informacja o rozpoczęciu prac nad oficjalnym dodatkiem do gry Kreed – interesującego FPS, który wciąż nie może doczekać się na swoją światową premierę. Rosjanie udostępnili też pierwszy film, w którym zaprezentowano kilka premierowych lokacji.

Demo technologiczne Kreed?

Wojak, 30 grudnia 2003, 13:48

Kreed, obiecujący first person shooter, dzięki któremu już w marcu wcielimy się w Legionistę przyszłości, robi duże wrażenie między innymi dzięki doskonałej oprawie graficznej. Do tej pory podziwiać mogliśmy ją tylko na statycznych obrazkach i kilku filmach, teraz nadszedł czas na coś nowego: demo technologiczne. Zapewniam Was, że jest ono naprawdę obszerne, niezwykłe i bardzo dobrze wykonane, a pobrać mogą je na swój dysk twardy bez żadnych problemów nawet modemowcy.

GoldenLand: Cold Skies, czyli "zimowy" dodatek do rosyjskiej gry cRPG

eLKaeR, 17 listopada 2003, 12:44

Dwa miesiące zdążyły już minąć od komercyjnej premiery PeCetowej gry z gatunku cRPG, noszącej nazwę GoldenLand i stworzonej przez rosyjskie studio Burut. Pracownicy tego ostatniego przygotowują teraz debiutanckie oficjalne rozszerzenie dla wspomnianej aplikacji, oznaczone podtytułem Cold Skies. Dodatek powinien trafić do sklepów w przyszłym roku za sprawą korporacji wydawniczej Russobit.

Zostań testerem Kreed

ComCo, 18 kwietnia 2003, 08:53

Rynkowy debiut Kreed - trójwymiarowej, rozbudowanej strzelanki pierwszoosobowej - został niedawno przesunięty na trzeci kwartał tego roku, jednak autorzy starają się jak najlepiej wykorzystać dodatkowy czas przeznaczony na prace. Tym razem, zespół Burut Creative Media ogłosił rozpoczęcie zapisów na publiczne beta-testy swojego tytułu.

Kreed – jeszcze nie teraz...

ComCo, 15 kwietnia 2003, 07:12

Już pierwsze informacje (a w ich następstwie - nasza zapowiedź) dotyczące Kreed, mogły utwierdzić nas w przekonaniu, że ta trójwymiarowa gra akcji FPS powinna skutecznie wyróżnić się na tle pozostałych produkcji tego typu. Niestety, w dalszym ciągu nasze domysły musimy oprzeć jedynie na materiałach prasowych i screenach publikowanych przez autorów, gdyż wydawca rzeczonego tytułu - firma Russobit-M – właśnie doniósł o przesunięciu premiery z czerwca na trzeci kwartał...