Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Kreed: Battle for Savitar (PC)

Kreed: Battle for Savitar PC

Kreed: Battle for Savitar to pierwsze oficjalne rozszerzenie gry akcji pod tytułem Kreed wydanej w połowie 2004 roku przez rosyjskie studio Burut Software.

To jest dodatek do gry Kreed.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Kreed: Battle for Savitar (PC)

producent: Burut

wydawca: Russobit-M

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2004

Kreed: Battle for Savitar to pierwsze oficjalne rozszerzenie gry akcji pod tytułem Kreed wydanej w połowie 2004 roku przez rosyjskie studio Burut Software. Jak zazwyczaj bywa to z tego typu dodatkami, także i w tym przypadku kod programu względem poprzednika został znacząco zmodyfikowany i udoskonalony, wprowadzając tym samym wiele nowych elementów do podstawowej gry.

Pod koniec trzeciego stulecia, ziemska cywilizacja dokonała znacznego postępu w badaniach i kolonizacji obcych przestrzeni. Część systemów słonecznych została już zasiedlona przez ludzi, a dalsza ekspansja wydawała się tylko kwestią czasu. Pierwszy kontakt z obcą cywilizacją oznaczał jednak pierwsze poważne problemy. Na początku XXII wieku Tiglaary – starożytna ekspansjonistyczna obca rasa – spotkała się z ziemską federacją. Tglaary uznali ludzi za potencjalną konkurencję, czego konsekwencją była wojna... Bardziej rozwinięta technologia przybyszów z kosmosu przyczyniła się do klęski Ziemian. Początkowo utracili oni część kolonii, jednak w późniejszym czasie walki przeniosły się do układu słonecznego, w okolice Ziemi i na jej powierzchnię. Decentralizacja wojsk ludzi sprawiła, że działania wojenne rozszczepiły się na mniejsze, lokalne konflikty. Zadaniem gracza jest udział w jednej z takich akcji, wcielenie się w rolę porucznika federalnej armii, ostatkiem sił ratującej swojego terenu.

Dodatek Battle for Savitar wprowadza do gry między innymi nowe bronie (w tym śmiercionośny laser) oraz kilka rodzajów nowych, jeszcze groźniejszych niż wcześniej, przeciwników. Cała akcja rozgrywa się na terenie obcych i niebezpiecznych planet, zaś udoskonalony silnik, odpowiadający za model fizyczny pozwala zachować elementarne prawa fizyki. Tym samym gra zyskuje na realności i ogólnie pojętej solidności. Nie bez znaczenia jest tu również zwiększona interaktywność z otaczającym światem – większość przedmiotów można popchnąć lub też po prostu zniszczyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Gry podobne do Kreed: Battle for Savitar

Wymagania wiekowe Kreed: Battle for Savitar

16+