Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Kreed (PC)

Kreed PC

Trójwymiarowa gra akcji FPS, w której wcielamy się w rolę Legionisty przyszłości – jednego z najlepiej wyszkolonych wojowników trzeciego stulecia.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Kreed (PC)

producent: Burut

wydawca: Russobit-M

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2004

Kreed to trójwymiarowa gra akcji FPS, w której wcielamy się w rolę Legionisty przyszłości – jednego z najlepiej wyszkolonych wojowników trzeciego stulecia. Wraz z małą grupą statków handlowych „Aspero” znaleźliśmy się w dziwnym rejonie kosmosu. Nikomu nie udało się wydostać z tego obszaru, gdzie zaginęło wiele innych statków kosmicznych. Nasza sytuacja wygląda całkowicie beznadziejnie: nie możemy skontaktować się z pozostałą częścią wszechświata, a wokoło znajduje się jedynie olbrzymie złomowisko starych i nowych kosmolotów.

Naszym zadaniem jest powstrzymanie niespodziewanych ataków obcych form życia, walka z przedstawicielami innych cywilizacji, odkrywanie tajemnic kolejnych wraków w sektorze Hegemony. Musimy przełamać fortyfikacje wroga, walcząc ramię w ramię z różnymi oddziałami wojska, przejąć kontrolę na stacją kosmiczną, oraz obronić zdobyte pozycję przed kontratakującym wrogiem. Czekają nas również misje ratunkowe oraz dywersyjne na terenie wroga, gdzie trzeba odbić zakładników lub wysadzić ważny obiekt. Każda misja jest inna zmuszając nas do stosowania odmiennej taktyki. W niektórych sytuacjach konieczne będzie powolne ominięcie się wrogich patroli i systemów automatycznej obrony, natomiast w innych będziemy musieli szybko przedrzeć się przez linie wroga za pomocą wszelkiej dostępnej broni.

Nasze wyposażenie to m.in. karabiny szturmowe, wyrzutnie rakiet, granaty, miotacze płomieni, czyli wszystko co potrzebne by zlikwidować wroga i przeżyć. W większości przypadków możemy zdecydować czy zadanie wykonamy sami, czy z pomocą całej drużyny. Poszczególne mapy są ze sobą powiązane, dzięki czemu możemy przejść dalej na różne sposoby. Silnik graficzny symuluje fizykę rykoszetów: kule odbijają się od przeszkód i zmieniają trajektorię oraz energię. Tryb multiplayer umożliwia rozgrywkę w sieci lokalnej oraz Internecie. Do wyboru jest wiele trybów rozgrywki wieloosobowej, takich jak Death Match, Cooperative, Capture the Flag, czy Team Assault.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 6.7 / 10 na podstawie 71 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Kreed

16+

Wymagania sprzętowe Kreed

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)

Kreed - zapowiedź

Przed premierą 11 kwietnia 2003, 13:04

Jeżeli znudzi nam się ciągłe przechodzenie znanych już na pamięć dróg w misjach single player, swych sił spróbujemy w trybie rozgrywki wieloosobowej. Tutaj autorzy mają dla nas klasyczny Deathmatch, Capture the Flag oraz Team Assault, polegający na zdobyciu określonego miejsca na mapie, bronionego przez drużynę przeciwną. Dodatkowo, misje dla pojedynczego gracza będzie można przejść wspólnie z przyjaciółmi, korzystając z wbudowanego trybu cooperative.