Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Breed (PC)
OkładkaBreed (PC)

Breed PC

Zostań dowódcą niszczyciela kosmicznego UCS Darwin, dysponującego olbrzymią siłą ognia, myśliwcami, pojazdami naziemnymi i pancerną piechotą, który jest ostatnią nadzieją ludzkości w walce z agresywną rasą Breed.

Akcji | science fiction | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breed Premiera PC

19marca2004

pudełko PL

16kwietnia2004

producent: Brat Designs wydawca: cdv Software Entertainment AG wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

W niedalekiej przyszłości zaawansowane podróże kosmiczne pozwoliły ludzkości wydostać się z naszego układu planetarnego na inne światy. Po wiekach, większość populacji opuściła Ziemię aby zamieszkać na nowych koloniach, w tym na sąsiadujących z podwójnym systemem Besalius. Nowe kolonie nie do końca przygotowane były do obrony przed atakiem agresywnej obcej rasy zwanej Breed. Koloniści bronili się tak długo jak mogli, lecz atakujących było zbyt wiele. Ziemia wysłała na pomoc flotę niszczycieli, która jednak miała przybyć na miejsce po dwóch latach podróży. Każdy z niszczycieli wyposażony był w najnowszą broń, myśliwce oraz naziemne pojazdy szturmowe. W czasie drogi w kierunku zaatakowanych kolonii, genetyczne zasobniki produkowały zastępy nowych żołnierzy, specjalnie przystosowanych do walki, niezdolnych do sprzeciwu i całkowicie posłusznych.

Breed okazał się godnym przeciwnikiem w trwającej dekady wojnie. W końcu ludzie wygrali, lecz kolonie zostały zniszczone a flota znacznie uszczuplona i niezdolna do powrotu na Ziemię. Jedynie USC Darwin, dowodzony przez legendarnego kapitana Saula Richtera, był w stanie wrócić na rodzimą planetę. Po przybyciu, okazało się, Breed przeprowadzili inwazję na Ziemię niszcząc całą planetarną obronę i powoli likwidując wszystkie pozycje obronne. Okazało się, że atak na bezbronne kolonie był taktycznym manewrem mającym odciągnąć siły obronne od głównego celu, którym była Ziemia. Jedynym atutem powracającego Darwina był element zaskoczenia, gdyż Breed nie spodziewał się ataku ze strony jakiegokolwiek powracającego niszczyciela. Teraz ostatnią nadzieją ludzkości pozostał sprawny atak wszystkich sił, jakim dysponował Darwin na niczego niespodziewającego się najeźdźcę.

Pierwsza produkcja niewielkiego zespołu Brat Designs wykorzystuje autorski engine Mercury. Z orbitującego statku UCS Darwin gracz przeprowadza ataki, przeciwko Breedowi, agresywnej biomechanicznej rasie, która zajęła część terytorium planety. Po wykryciu przez wroga ostatniego niszczyciela, Breed kieruje wszystkie siły do zniszczenia Darwina. Gracz kontroluje grupę żołnierzy, wybierając spośród latających wojowników lub zrzutu piechoty, czołgów czy pojazdów opancerzonych, próbując zlikwidować oddziały Breeda. Opancerzone lądowniki dostarczają piechotę bezpośrednio we wskazane rejony kontrolowane przez Breeda. Gracz może odpowiednim pojazdem dowolnie kursować pomiędzy orbitą a powierzchnią planety.

 • Oryginalny scenariusz, 25+ misji gwarantujących ponad 30 godzin wspaniałej zabawy.
 • Możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy orbitą (gdzie znajdował się będzie statek baza) i powierzchnią planety.
 • Możliwość „współdzielenia” pojazdów, np. jeden z graczy może być pilotem/kierowcą, inny odpowiedzialny jest obsługę działka pokładowego.
 • Rozbudowane możliwości zabawy w trybie multiplayer, do 16 graczy w sieci lokalnej lub poprzez Internet.
 • Bogaty arsenał dostępnych broni (można wykorzystać sprzęt obu stron konfliktu) i pojazdów (myśliwce, statki zrzutu, jeepy, czołgi, transportery opancerzone, itd.).
 • Rozbudowany a zarazem intuicyjny interfejs.
 • Wysokiej jakości grafika 3D, zaawansowany silnik –„Mercury engine”, który zdolny jest wygenerować bardzo realistycznie wyglądające środowisko gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 347 głosów czytelników.

Breed cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Breed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Breed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 1.5 GHz
 • 256 MB RAM
 • 64MB akcelerator 3D
 • 1.5 GB HDD