Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Way of Cossack (PC)

The Way of Cossack PC

Taras Bulba

The Way of Cossack to wyprodukowana przez studio Burut gra akcji z elementami cRPG, której fabuła oparta została na motywach filmu "Taras Bulba" w reżyserii Vladimira Bortko.

Akcji | TPP | filmy

PC Windows
Okładka The Way of Cossack (PC)

producent: Burut

wydawca: Russobit-M

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2009

Taras Bulba to gra akcji z elementami RPG, autorstwa rosyjskiej firmy deweloperskiej, Burut Creative Team, znanej graczom z takich produkcji jak Kreed, UbelSoldier czy Hard to Be a God (Trudno być bogiem). Fabuła opisywanego projektu oparta została na dramacie historycznym o tym samym tytule, który z kolei zainspirowany został powieścią Nikołaja Gogola.

Gracz wciela się w postać tytułowego bohatera – Tarasa Bulbę, zaporoskiego kozaka, zaciętego wroga m.in. Tatarów i Polaków. Wszelkie wydarzenia, w tym bitwy, w których bierzemy udział, jak również postacie, z którymi się spotykamy, zostały przedstawione zgodnie ze swoimi filmowymi odpowiednikami. Oprócz starć zbrojnych, stanowiących w zasadzie większość poczynań naszego bohatera, duży nacisk położono także na interakcje z bohaterami niezależnymi – umiejętnie prowadząc z nimi dialogi możemy otrzymać przydatne informacje. Nie bez znaczenia jest także możliwość handlu.

Elementy zaczerpnięte z gier fabularnych pozwalają nam na rozwój prowadzonej przez nas postaci – odpowiednia dystrybucja zdobywanych punktów doświadczenia pozwala na dostęp do przydatnych umiejętności czy korzystania ze zdobytych/zakupionych przedmiotów. Rozrywka cechuje się dużym dynamizmem, rozbudowanym systemem walki (sporą rolę odgrywają tu wierzchowce) oraz realistycznymi otoczeniami, opartymi na lokacjach przedstawionymi w obrazie kinowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 5.0 / 10 na podstawie 128 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Way of Cossack

16+

Wymagania sprzętowe The Way of Cossack

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP SP2/Vista