Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Golden Land: Cold Heaven (PC)

Golden Land: Cold Skies PC

Golden Land: Cold Heaven

Pierwszy oficjalny add-on do wydanej w 2003 roku gry cRPG - Golden Land, który rozszerza ją o nową fabułę, nowe lokacje, czary, umiejętności, itd.

To jest dodatek do gry Golden Land.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Golden Land: Cold Heaven (PC)

producent: Burut

wydawca: Russobit-M

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia2004

Pierwszy oficjalny add-on do wydanej w 2003 roku gry cRPG. Fabuła dodatku kontynuuje wątek przedstawiony we właściwym tytule. Zwycięstwo ucznia Wielkiej Szkoły Herosów nad złym bogiem, Chernobogiem, poważnie zachwiało balansem pomiędzy siłami dobra i zła, co w konsekwencji doprowadziło do kataklizmu na niewyobrażalną skalę. Potężna eksplozja zniszczyła twierdzę Chernoboga, w jej wyniku również główny bohater trafił na mroźną i pokrytą lodem wyspę Alberię. Jest to kraina zamieszkana jest przez skłócony i wrogo nastawiony do przybyszów lud, często dochodzi tu też do krwawych wojen domowych. Gracz musi pomóc bohaterowi wrócić w rodzime strony, a jak się można łatwo domyśleć, droga powrotna nie będzie łatwa...

Mechanika gry pozostała praktycznie niezmieniona. Główny bohater podróżuje do kolejnych miast, wykonuje setki questów, poznaje wiele interesujących osób, a od czasu do czasu toczy walki z tutejszymi potworami. Dodatek wprowadza do zabawy siedem nowych metropolii, które można odwiedzić, oraz około czterdzieści rozbudowanych lokacji. W grze pojawia się około dwustu NPC-ów z czego każdy charakteryzuje się odmienną osobowością. Wielu z nich chętnie zleca różnorakie zadania poboczne. Niektóre sub-questy mogą być wykonywane na wiele różnych sposobów, a także wzajemnie się wykluczać. Autorzy dodatku zadbali o udoskonalone AI napotykanych osób, których reakcje są uzależnione od poczynań gracza. Dodatek wprowadza do świata gry kilkaset nowych przedmiotów. Udoskonalono także proces rozwoju sterowanego bohatera wprowadzając wiele nieznanych umiejętności i czarów (sześć szkół magii). Fabuła gry w wielu momentach jest nieliniowa, przygotowano również cztery zakończenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Golden Land: Cold Heaven

12+

Golden Land 3 w przygotowaniu

wiadomość25 maja 2006

Przedstawiciele firmy Burut poinformowali, iż pracują na kontynuacją dobrze przyjętej przez graczy, produkcji spod znaku RPG, Golden Land 2: Cold Heaven. Po raz kolejny przeniesiemy się zatem do świata rodem z fantasy, wcielając się w jednego ze śmiałków, którzy pragną zaistnień w świadomości jego (czyli wspomnianego świata) mieszkańców.

Golden Land 2 w produkcji

wiadomość23 lipca 2004

Mniej więcej rok temu rynek gier komputerowych przyjął w swoje ramiona RPGową produkcję rosyjskiej grupy Burut, Golden Land. Pod koniec tego roku ukazać ma się dodatek do niej, zatytułowany Cold Heaven, a programiści z Burut pracują już nad drugą częścią gry, zatytułowanej roboczo Golden Land 2.